اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140206297490913153
در دسترس نیست

دستگاه تصفیه هوا برای مقابله با ویروس چیست ؟

دستگاه تصفیه هوا برای مقابله با ویروس

کد: 140206297490913153

، تهران , (اخبار رسمی):  با توجه به بروزترین تحقیقات، آلودگی هوا سبب افزایش فشار خون، تپش قلب و سکته‌های قلبی و مغزی در سالمندان و افراد دارای فشار خون بالا می شود. از بهترین راه های مقابله با آلرژن ها و ویروس ها و آنفولانزا استفاده از دستگاه تصفیه هوا می باشد.

دستگاه تصفیه هوا برای مقابله با ویروس
دستگاه تصفیه هوا ویروس کش در بامین تهویه

امکانات یک دستگاه تصفیه هوا که برای مقابله با ویروس عبارت است از : سیستم فیلتراسیون هپا، لامپ uv ، سیستم یونیزاسیون و سیستم پلاسما که همه انواع دستگاه های تصفیه هوا این امکانات را با هم ندارند.

با فرا رسیدن فصل پاییز و زمستان فصل آلرژی ها و سرما و افزایش انواع آلاینده ها در هوای شهرهای بزرگ و پدید آمدن وارونگی دمایی، حساسیت هایی مانند خارش چشم، تنگی نفس، سوزش و آبریزش بینی، سرماخوردگی و آنفولانزا آغاز می گردد و شیوع انواع بیماری های ویروسی مجددا اوج می گیرد.

 با توجه به بروزترین تحقیقات، آلودگی هوا سبب سخت‌شدن دیواره سرخ رگ‌ها و در نتیجه افزایش فشار خون خواهد شد که در سالمندان و افراد دارای فشار خون بالا، می تواند تپش قلب و سکته‌های قلبی و مغزی را ایجاد کند که علاوه بر موارد ذکر شده ویروس و آنفولانزا در فصل پاییز و زمستان شدت می گیرد و به بزرگترین دغدغه ی انسان در این روزها تبدیل می شود که یکی از راه های مقابله با این آلرژن ها و ویروس ها و یا حتی بهترین راه، استفاده از دستگاه تصفیه هوا ویروس کش در منازل و ادارات است.

دستگاه تصفیه هوا ، محیط اطراف شما را از هر نوع آلاینده ای مانند گرد و غبار، گرده، موی حیوانات خانگی، کپک ها، باکتری‌ها، قارچ‌ها، ویروس ها، بوهای نامطبوع و بوی سیگار پاکسازی می کند.

با توجه به شیوع انواع ویروس های جدید و اهمیت آن در این روزها، در این مقاله به تاثیر استفاده از دستگاه تصفیه هوا بر ویورس و روش های فیلتراسیون هوا برای مقابله با ویروس پرداخته ایم.

هر نوع دستگاه تصفیه هوایی برای مقابله با ویروس کارآمد ناست.

فاکتور یک دستگاه تصفیه هوا ویروس کش :

  1. مجهز به سیستم فیلتراسیون هپا
  2. مجهز به لامپ uv
  3. مجهز به سیستم یونیزاسیون
  4. مجهز به سیستم پلاسما

فیلتر هپا برای مقابله با ویروس

در سیستم فیلتراسیون هپا دستگاه تصفیه هوا با توجه به گرید هپا یا اولپای مورد استفاده در فیلتر، ذرات با ابعاد بزرگتر از 0.1 میکرون در فیلتر گیر می افتد. در حالیکه سایز ویروس از 0.06 تا 0.14 میکرون است و به طور متوسط سایز 0.125 برای ویروس مطرح است که عمده ویروس موجود در هوا در منافذ فیلتر هپا جذب خواهد شد.
گرید فیلترهای هپا از  14H  تا 10 H و گرید فیلترهای اولپا از 17u تا 15u. به‌طور مقایسه‌ای نفوذ پذیری ذرات در فیلتر هپا ۵۵ برابر فیلترهای اولپا است.
فیلتر هپا و اولپا برای از بین بردن ویروس آنفولانزا A زیر گروه‏H1N1  با ابعاد 1.2 تا 0.08 میکرون نیز مناسب خواهد بود.

لامپ uv برای از بین بردن انواع ویروس

لامپ uv یا همان فرابنفش Ultraviolet موجود در دستگاه تصفیه هوا که از لامپ سیاه یا لامپ بخار جیوه ساخته می شود ویروس، باکتری، قارچ، میکروب و سایر آلاینده ها از بین خواهد برد و همچنین برای ضدعفونی آب، مواد خوراکی، تجهیزات پزشکی، لوازم صنعتی و ... مورد استفاده قرار می گیرد.

سیستم یونیزاسیون دستگاه تصفیه هوا برای از بین بردن ویروس

سیستم یونیزاسیون دستگاه تصفیه هوا برای از بین بردن ویروس بسیار کارآمد است و برای افرادی که از آلرژی، آسم و یا بیماری‌های ریوی رنج می‌برند بسیار مناسب است.

عملکرد این سیستم به این صورت است که یون های منفی به وسیله الکتریسیته با ولتاژ بالا تولید شده و ذرات موجود در هوا قابلیت جذب پیدا می‌کنند و آلودگی ها را به خود جذب می کنند که در نتیجه این عمل ویروس ها سنگین شده بر روی کف و دیواره ها می نشینند بعضی دستگاه های تصفیه هوا قابلیت تولید یون مثبت را در کنار یون منفی دارند که سبب جذب تمامی آلاینده ها اعم از منفی و مثبت می شوند.
از مزایای یونیزه سازی هوا می توان به نشاط، شادابی، کاهش بی خوابی، خستگی و بهبود میگرن اشاره نمود.

تصفیه هوا به روش پلاسما برای نابودی ویروس

سیستم یون پلاسما کلاستر که همان سیستم پیشرفته یونیزاسیون است، با انتشار یونهای مثبت و منفی آلودگی‌ها را جذب می‌کند و باعث نابودی ویروس ها می شود. به سیستم پلاسما کلاستر اصطلاحاً NPI گفته می‌شود.

در فضایی همچون جنگل که احساس طراوت می کنید تعداد یون های مثبت و منفی یکسان و بالا هستند اما در محیط های شهری و صنعتی میزان یون ها به شدت کاهش می‌یابد و تناسب آن ها به هم می‌خورد.

میزان هوادهی دستگاه تصفیه هوا

در زمان انتخاب دستگاه تصفیه هوا برای یک محیط میزان هوادهی دستگاه تصفیه هوا مهم بوده و به این توجه کنید که فن دستگاه باید قدرت هوادهی به میزان ۴ تا ۵ برابر حجم هوای محیط را در ساعت داشته باشد.

برای مثال یک دستگاه تصفیه کننده هوا که دارای ۴۰۰ متر مکعب بر ساعت هوادهی است برای فضای با متراژ تا 40 و ارتفاع سقف نرمال 2.5 متر مناسب است. به نرخ تولید هوای پاک به ازای حجم محیط CDAR گفته می‌شود در واقع عدد CDAR نباید کمتر از ۳ یا ۴ باشد.

در پایان یادآور می شویم که این مقاله توسط متخصصین گروه بامین تهویه گردآوری شده است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

بامین تهویه

بامین تهویه بزرگترین سایت تاسیسات سیستم های تهویه حرارتی گرمایشی و سرمایشی

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنعت و تولید