اطلاعات تماس
  • 091448***** - 044462*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 140301287888922972
در دسترس نیست

کولر گازی بخریم یا کولر آبی؟

کد: 140301287888922972

، (اخبار رسمی): کولر گازی بخریم یا کولر آبی؟

کولر گازی بخریم یا کولر آبی؟
کولر گازی بخریم یا کولر آبی؟

کولر گازی بخریم یا کولر آبی؟

راهنمای خرید کولر گازی

کولر های گازی از جدید ترین اختراعات می باشند و می توان گفت جزء بهترین اختراعات به حساب می آید. از کولرهای گازی علاوه بر اینکه می توانید برای خنک کردن محیط استفاده کنید برای گرم کردن محیط نیز بسیار پر کاربرد است. کولر های گازی به این روش کار میکنند که گاز را به مایع تبدیل کرده و سپس مایع را به گاز تبدیل می کنند و باعث تولید سرما می شوند. مدل های زیادی از کولر های گازی در بازار موجود می باشند که با کارایی خوبی که دارند محبوبیت زیادی پیدا کرده اند. شرکت های مختلفی به تولید این نوع کولر های گازی پرداخته اند که هر کدام طراحی منحصر به فرد خود را دارند و شما عزیزان می توانید با توجه به سلیقه و میزان بودجه خود کولر گازی را خریداری کنید.

در مقابل کولر های گازی کولر آبی قرار دارد که استفاده از ان ها نیز بسیار اسان است و به راحتی به کمک نصاب و یا حتی خودتان قابل نصب می باشد. در اندازه و برند های مختلفی در بازار مووجود می باشند. کولر های آبی خنک کنندگی عالی دارند و می توان از ان ها هم صورت کانال کشی استفاده کرد و هم اینکه میتوانید ان را مستقیم در یک جا قرار دهید. همانطور که از اسم آن پیدا ست به کمک آب کار می کند و درون ان پوشال هایی قرار دارد که سبب خنک شدن محیط می گردد.

مقایسه کولر گازی و آبی

کولر گازی و کولر آبی دارای تفاوت های هستند و د رنحوه عملکرد با هم فرق دارند در ابتدا به نحوه عملکرد کولر گازی می پردازیم.

کولر گازی: کولر گازی ب این صورت عمل می کند که هوای گرم داخل اتاق را می گیرد و با بیرون کردن آن و چرخه برعکسی که رخ می دهد باعث خنک شدن محیط می شود. عملکرد کولر ها ی گازی بر اساس دمایی که محیط دارد تغییر می کند. بنابراین از کولر گازی می توانید به عنوان گرم کننده هوا نیز استفاده کنید. کولر های گازی می توانند محیط شما را نیز زیباتر کنند و فضایی از محیط شما نیز اشغال نمی کند.

کولر آبی: کولر آبی قدیمی تر از کولر گازی است و و به صورتی سنتی تر هوا را برای شما خنک می کند. عملکرد کولر آبی به این صورت است که از روش سرمایش تبخیری برای خنک کردن هوا استفاده می شود. هوای گرمی که در بین پوشال ها قرار دارد از آن ها عبور کرده و و آب داخل کولر گرما موجود را گرفته و سبب خنک شدنمی شود. توجه داشته باشید که میزان آب داخل کولر به خنک کنندگی محیط تاثیر مستقیمی دارد یعنی هر چقدر آب آن بیشتر باشد خنکتر خواهد بود.

کارکرد کولر آبی بهتره یا گازی

کولر آبی: کولر آبی به این صورت عمل می کند که آب آن با یک پمپ الکتریکی از قسمتی که آب داخل آن است به پوشال ها برخورد می کند و آن ها را خیس می کند. با عبور هوا از روی پوشال ها آب روی آن ها به بخار تبدیل شده، تبخیر می شود و باعث خنک شدن محیط می شود. برای اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنیم مقاله خرید بهترین کولر آبی را مطالعه کنید.

کولر گازی: نحوه عملکرد کولر گازی به این صورت است که نه تنها رطوبت هوای داخل منزل را بیشتر نمی کند بلکه می توانید در هر منطقه ای مانند مناطق شرجی و مرطوب، گرم و خشک نیز از آن استفاده کنید. وقتی دکمه را برای روشن شدن کولر می زنید الکتروموتر فن داخلی آن شروع به کار کردن می کند و گاز سردی که درون مخزن کولر به صورت بخار وجود دارد توسط یک کمپرسور مکیده می شود و فشار و دمای آن افزایش می شود. گاز حرارت خود را از دست می دهد و به مایع تبدیل می کند و با عث خنک شدن محیط می شود.

با توجه به نحوه کار کرد آن ها بهتر است برای مناطقی گرم و خشک هستند از کولر آبی و برای مناطق شرجی کولر گازی گزینه بهتری است.

مقایسه مصرف برق کولر آبی و گازی

باید هزینه مصرف را نیز در نظر بگیرید و محصولی خریداری کنید که بتوانید از پس هزینه های آن بربیایید. کولر های آبی مصرف برق کمتری دارند و بنابراین اگر از آن دسته از افراد هستید که هزینه قبض برای شما مهم است بهتر است کولر آبی خریداری کنید. کولر گازی کمی هزینه برق آن بیشتر است و اما هم از نظر ظاهر زیباتر است و هم اینکه می توانید از آن در زمستان نیز به عنوان هیتر استفاده کنید.

قیمت کولر گازی بیشتر است یا آبی؟

از مهمترین نکات هنگام خرید قیمت آن محصول می باشد. کولر آبی و گازی از نظر قیمت با هم متفاوت هستند و باید با توجه به بودجه خود یکی از آن ها را خریداری کنید. کولر های گازی قیمت بالاتری نسبت به کولر های آبی دارند. عملکرد کولر های آبی و گازی با هم متفاوت است و همین موضوع باعث تفاوت قیمت بر روی آن ها شده است. کولر های آبی به این دلیل که فقط در فصل گرما از آن ها استفاده می شود هزینه ی زیادی برای سرویس مصرف برق ندارند.

اما از کولر های گازی می توانید در هر فصلی هم به عنوان کولر و هم به عنوان هیتر استفاده کنید میزان مصرف برق بیشتر و برای سرویس کردن نیز هزینه ی بیشتری می خواهند. بنابراین به این نتجیه می رسیم که قیمت کولر های آبی کمتر بوده و هر خانواده ای با هر میزان بودجه ای می تواند آن را خریداری کند. با خرید کولر آبی می توانید در کاهش هزینه ا نیز صرفه جویی کنید.

تفاوت کولر آبی و کولر گازی از نظر هوای پاک

کولر گازی و آبی از این نظر که هوای محیط را آلوده می کنند یا نه نیز با هم تفاوت دارند. کولر گازی از خود یک نوع گاز تولید می کند که باعث آلودگی بیرون از منزل می شود اما باعث آلودگی داخل منزل نمی شود و هیچ مشکلی به وجود نمی آورد. این موضوع برای شهر ها یبزرگ حائز اهمیت است زیرا آلودگی در این شهر ها بسیار است و این موضوع نباید بر این آلودگی ها بیفزاید.

اگر بتوانید کولر آبی را نیز به موقع سرویس دهی کنید و به ان رسیدگی کنید هیچ مشکلی برای سلامتی شما پیش نمی آورد. در کولر های آبی به این دلیل که پوشال ها خیس و مرطوب هستند محل مناسبی برای رشد باکتری و قارچ ها می باشند بنابراین باید به موقع به تعویض آن ها بپردازید. با ورود کولر های آبی سلولوزی این مشکل نیز حل شده است که مانع ورود هوای آلوده به محیط می شوند.

مزایا و معایب کولرهای گازی

یکی از مزایای خوب کولر های گازی این است که محدودیت مکانی ندارند و می توانید در هر منطقه ای از آن استفاده کنید. د رکولر گازی به دلیل اینکه نوعی فیلتر مخصوص برای آب و هوای سالم داشتن تعبیه شده است هوای پاکی را به محیط وارد می کند. می توانیم با خرید کولر های گازی هر قسمت از محیط را به راحتی خنک کنیم و به کاهش مصرف انرژی نیز کمک کنیم. د رمدت زمان خیلی کمی محیط را خنک می کند و و درست بعد از روشن شدن باعث خنک شدن محیط می شود. میزان صدای بسیار کمی دارند و به کانال کشی نیز نیازی ندارند. از نظر بهداشت هیچ گونه مشکلی ندارند و بدون نیاز به مصرف آب کار می کنند.

یکی از معایب کولر گازی تنها می توان به قیمت بالایی که دارند، هزینه سرویس کردن بیشتر از کولر آبی ومصرف برق بالای ان ها اشاره کرد.

مزایا و معایب کولرهای آبی

کولرهای آبی برای هر محیطی مناسب نیستد و بهتر است در مناطقی که از آب و هوای خشک برخوردار هستند از آن ها استفاده شود. یکی از مزایای ان ها این است که به راحتی راه اندازی و نصب میشوند و بسیا رمقرون به صرفه هستند. قطعات ان ارزان بوده و در همه شهر ها قابل دسترس هستد. آسیب خاصی به محیط زیست وارد نمی کنند و باعث مرطوب شدن محیط می شود. مصرف انرژی در این کولر ها خیلی پایین است. اما از معایب این نوع کولر ها می توا مبه این که مصرف آب زیاد و وارد کردن گرد و غبار به محیط اشاره کرد.

باید در کولرهای پوشالی معمولی هر سال آن ها تعویض کنید تا از وجود تولید قارچ و باکتری در ان ها جلوگیری شود. امکان اینکه بدنه ان ها زنگ بزند وجود دارد زیرا در بیرون قرار دارد. اگر از کانال کشی استفاده نشود تنها می تواند محدوده خاصی را خنک کند.

راه های کاهش هزینه انرژی مصرفی در کولرهای گازی

کولر های گازی طرفداران زیادی پیدا کرده اند و هر سال خرید ان ها رو به افزایش است. با توجه به نکاتی د راستفاده از ان می توانید تا حد زیادی از مصرف انرژی آن بکاهید. آسانترین کار این است که درب و پنجره ها ببندید تا از به هدر رفتن سرمای به وجود امده جلوگیری کنید. سعی کنید موتور کولر گازی را در قسمتی که دارای سایه و مسیر باد است نصب کنید با این کار باعث افزایش بازدهی و کاهش مصرف برق می شوید. روش دیگری که وجود دارد این است که فیلتر های پانل را زود به زود شستوشو دهید تا به افزایش قدرت انتقال باد کمک کنید. تنظیم کردن بین ۲۰ تا ۲۵ درجه برای کولر به صورت دائم می تواند بهترین عملکرد را برای شما داشته باشد. هنگامی اجاق گاز، سماور برقی و … را روشن کرده اید ا روشن کردن کول رخودداری کنید.

آمار مصرف انرژی کولر گازی و کولر آبی

کشور ما با بحران کم آبی مواجه است و طبق آماری که گرفته شده است ۱۰ تا ۲۰ سال آینده با بحران شدید کم آبی رو به رو خواهیم شد. بنابراین در پی این هستند که راهی برای این مسئله و جایگزینی برای لازمی که با اب کار می کنند پیدا کنند. کولر های آبی با توجه به ظرفیتی که دارند در هر شبانه روز تقریبا ۷۰۰ لیت رآب مصرف می کنند. بنابراین خرید کولر های گازی بسیار به صرفه تر هستند. کولر های گازی به این دلیل طرفدار زیادی پیدا کرده اند و جایگزین کولر های آبی شده اند.

راه های افزایش طول عمر کولر آبی

سرویس کردن کولر: از اولین قدم های مهم در طولانی کردن عمر کول گازی سرویس کردن آن می باشد. باید قبل از رسید فصل گرما و استفاده از کولر آن را سرویس کنید. بررسی و روغن کاری موتور، بررسی پمپ آب، شست و شوی بدنه،شست و شوی حلزونی، تعویض تسمه، بررسی و روغن کاری یاتاقان، روغن کاری پولی، تعویض پوشال ها، تمیز کردن شبکه آب رسانی، تراز کردن شناور شامل سرویس کردن کولر می شوند که باید هر کدام را به ترتیب انجام دهید.

نصب سایبان: از دومین اقدام برای اینکه کولر شما به خوبی کار کند این است که کولر خود را که در بیرون و در معرض گرد و غبار قرار دارد برای آن سایه بان دست کنید. با نصب سایبان از برخورد مستقیم خورشید جلوگیری می شود و مانع از پاشین آب در هنگام بارش می شود. نصب سایبان در خنک کنندگی کولر نیز نقش مهمی دارد.

فعالیت کولر بدون آب: باید به این نکته توجه کنید که نگذارید کولر بدون آب باشد زیرا موتور آن می سوزد. بهترین را هاین است که کولر شما به یک شیر آب متصل باشد و کم کم و برا یهمیشه آب وارد آن شود.

فعالیت کولر با دور تند: در کولر های قدیمی ابتدا باید کولر را روی دور تند قرار می دادی و سپس ان را د رحالت نرمال قرار می دادید. اما در کولر های جدید این روش هیچ نوع اختلالی در کارکرد آن ایجاد نمی کند.

باز گذاشتن پنجره: بسیاری از افراد بر این باورند که هنگامی که کولر روشن است نباید در و پرنجره ها را باز گذاشت این موضوع کاملا برعکس است زیرا در این صورت هوا گردش مطلوبی نخواهد داشت و باعث بوی خیلی بد و افزایش رطوبت در محیط می شود.

انواع مختلف کولر گازی

کولر گازی انواع مختلفی دارد که هر کسی بتواند با توجه به نیاز خود یکی از این مدل ها را خریداری کنید. مدل اسپلیت با سیستم تهویه مطیوعی که دارد جزء محبوب ترین نوع ها می باشد که دارای یک واحد کمپرسور نصب شده در قسمت بیرون و یک یا چند خروجی هوای داخلی دارند. از این نوع کولر ها می توانید برای خنک کردن یک یا چند اتاق و یا فضای ۶۰ متری استفاده کنید. مدل دوم که پرتابل نام دارد از واحد های تکی تشکیل شده اند که به یک نقطه برق متصل می شوند و برای خنک کردن یک اتاق ۲۰ متری بسیار مناسب است. از یک مجرا برای تخلیه کردن گرما باید استفاده شود که می تواند درب و یا پنجره باشد. این نوع کولر برای خنک کردن یک اتاق خیلی مناسب است.

یک نوع دیگر وجود دارد که از نوع دیواری یا پنجره ای است می باشد و آن را بر روی پنجره یا یا دیوار نصب می کنند. برای خنک سازی فضای ۵۰ متر مربع انتخاب خوبی هستند که اگر آن را برای فضای بزرگتر استفاده کنید باید از سیم کشی اضافی استفاده کنید. می توانید از کولر هایی استفاه کنید که دارای چرخش معکوش باشند این نوع کولر ها کارآمد تر هستند و از قیمت مناسبی نیز برخوردار هستند. کولر نوع کانالی را معمولا در پشت بام قرار می دهند و به این صورت عمل می کنند که توسط کانال هایی به خروجی های هوا و حسگر های هر اتاق و کمپرسور های که در خارج قرار دارند آن را متصل می کنند. از ااین نوع کولر ها می توانید برای خنک کردن تمام خانه استفاده کنید.

سرویس کولر گازی چیست؟

شرکت خدمات پس از فروش کولر گازی شامل خدماتی می شود که کمک می کند کولر شما عمر بلند تری داشته باشد و مصرف انرژی را نیز کنترل می کند. سرویس کولر گازی شامل این خدمات می شود تا بتوانید در دراز مدت از آن استفاده کنید. از مهم ترین سرویس هایی که می توانند به شما ارائه دهند نظافت و شستوشوی دستگاه می باشد. نصب کولر گازی، تعمیر کولر گازی، شستوشوی دستگاه که شامل پنل داخلی و خارجی می باشد، تست کردن تمام اجزای دستگاه، خدمات پس از فروش و فروش قطعات کولرهای گازی تمامی برند ها از خدماتی است که باید یک شرکت آن را انجام دهد.

چرا کولر گازی را شستشو می‌دهند؟

شستوشوی کولر گازی شاید در ظاهر مهم نباشد اما در طول عمر کولر ومصرف انرژی نقش بسیار مهمی دارد. کولر های گازی نقش تهویه هوای مطبوع را برعهده دارند بنابراین زمانی که هوا گرم می شود و هوای گرم وارد دستگاه می شود این هوا مکن است همراه با گرد و غبار باشد. فیلتر های کولر برای تهویه این گرد و غبار را به خود جذب می کنند بنابراین اگر بعد از مدتی تعویض نشوند اولین زیانی که به شما وارد می کنند این است که سلامتی شما را به خطر می اندازد و برا کسانی که مشکلات تنفسی و ریوی دارند بسیار خطرناک می باشد.

مورد دومی که وجود دارد این است که وقت یفیلتر ها تعویض نشوند به دستگاه فشار وارد شده و باعث مصرف زیاد برق می شود. پس سعی کنید در مدت زمانی که از کولر استفاده می کنید ان را زود به زود سرویس و شستوشو دهید تا هیچ کدام از این مشکلات برای شما پیش نیاید.

کولر گازی را باید چه هنگامی سرویس دهی کرد؟

سرویس کردن کولر گازی تنها به شستوشوی آن ختم نمی شود و نصب و تعمیر نیز جزء سرویس کردن به حساب می آید. از رایج ترین مشکلات کولر گازی که ممکن است پیش بیاید را برای شما در ادامه مطلب بازگو کرده ام که امیدورام بتوانید به کمک این مطلب بهتر از کولر گازی استفاده کنید.

زمانی که کولر خود به خود خاموش می شود و نمی توانید آن را دوباره روشن کنید.

ممکن است گاهی کولر روشن باشد اما کمپرسور آن کار نکند.

گاهی کولر روشن است کمپرسور آن نیز کار می کند اما هوای خنکی به محیط انتقال نمی دهد و برعکس گرما را می آورد.

اگر کولر کار کرد و محیط را نیز خنک کرد اما خنک کنندگی آن مانند قبل نیست و خیلی کاهش پیدا کرد هاست.

شاید در بازه زمانی که کولر برای شما کار کرده است میان صدای ان مانند روزهای اول نیست و صدای زیادی دارد.

ممکن است ریموت دستگاه سرمایشی از کار بی افتد.

هنگامی که کولر را روشن کرده اید و استفاده می کنید از پنل داخلی صدایی غیر قابل تحمل به گوشتان می رسد.

زمانی که کولر گازی در هنگام روشن شدن پنل آن پیغام می دهد و چراغ های آن قرمز می شود.

اگر پنل داخلی دستگاه بعد از استفاده کردن در مدت زمان طولانی یخ بزند.

زمانی که دکمه ریموت را می زنیم و میخواهیم روشن کنیم کولر گازی روشن نمی شود.

مدت زمان سرویس کولر گازی

سرویس کردن کولر های گازی باید در دوره های زمانی خاصی انجام شود هر ۶ ماه یک بار بهترین زمان برای سرویس دهی ان ها می باشد. نباید به این موضوع که کولر شما از چه برندی است توجه کنید و بیخیال سرویس کردن شوید زیرا هیچ تاثیری نخواهد داشت. هر نوع کول رگازی و از هر برندی باید در این دوره زمانی که گفتیم سرویس دهی شوند. مدت زمانی که برای سرویس کردن کولر لازم است با توجه به مشکلیی که برای کولر پیش امده متغیر است و با هم فرق دارند و زمانی که ممکن است بری سرویس و تعمیر لازم باشد ۳۰ تا ۶۰ دقیقه می باشد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

gzingkala

در حال حاضر فروشگاه ما یکی از بزرگترین مرکز خریدهای لوازم خانگی در سطح استان آذربایجان غربی می باشد و انواع محصولات خانگی اصل و باکیفیت را به مشتریان عزیز ارائه می کند. این مجموعه متعلق به آقای معروفی می باشد و ایشان صاحب امتیاز نماد اعتماد الکترونیکی است و کلیه کارها تحت مدیریت ایشان انجام می پذیرد. فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی گزینگ کالا به عنوان یکی از برترین و جامع ترین فروشگاه های آنلاین در زمینه ی انواعی از لوازم خانگی در دسته بندی های یخچال و فریزر، شستشو و نظافت، سرمایشی و گرمایشی، لوازم صوتی و تصویری، تجهیزات و خرده ریزه های آشپزخانه فعالیت می کند.

اطلاعات تماس
  • 091448***** - 044462*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنعت و تولید