اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395032657235276

با نخستین آنالتیکس ایرانی اپلیکیشن های موبایل و پلتفرم و ارسال پوش نوتیفیکیشن

رفتار کاربران اپلیکیشن موبایلی خود را بشناسید

کد: 1395032657235276

http://j.mp/1UtWYRU

، تهران , (اخبار رسمی): توسعه دهندگان ایرانی اپلیکیشن های موبایل از این به بعد می توانند با ثبت نام در آنالتیکس چشمک، آمار کاربران اپلیکیشن های خود را مشاهده کنند، پوش نوتیفیکیشن هدفمند ارسال کنند و خطاهای احتمالی برنامه خود را تشخیص دهند.

استارتاپ ایرانی چشمک، نخستین آنالتیکس ایرانی اپلیکیشن موبایل را به اکوسیستم موبایل کشور ارائه کرد.

مدیر محصول پروژه چشمک ابراز امیدواری می کند که ارائه آنالتیکس چشمک بتواند در رشد و بلوغ اکو سیستم موبایل کشور موثر واقع شود و به توسعه دهندگان اپلیکیشن در ارتباط موثر تر با کاربرانشان یاری برساند.

مدیر محصول چشمک، بازار اپلیکیشن های موبایل را بازاری رقابتی با نرخ شکست بالا و ساختار نامناسب می داند. در این بازار، وجود ابزاری برای شناخت و برقراری ارتباط با کاربران جزو نیازهای حیاتی بقای یک اپلیکیشن و بالطبع کسب درآمد توسط صاحب اپلیکیشن است، پاسخ این سوالات تحت عنوان محصول آنالتیکس ارائه می شود. نرخ شکست اپلیکیشن ها در ایران  بالاتر از متوسط جهانی است. این امر به دلیل نوپا بودن این صنعت در کشور، عدم وجود کانال های بازاریابی و درآمد زایی مناسب و نیز نبود ابزاری مناسب برای اطلاع از وضعیت واقعی اپلیکیشن در بازار، میزان کاربران و نحوه­­ رفتار کاربران در مواجهه با اپلیکیشن رخ داده است.

نکته ای که باید مورد توجه قرار داد این است که بسیاری از توسعه دهندگان اپلیکیشن های موبایل از هیچ نوع آنالتیکسی استفاده نمی­ کنند. از دلایلی که برای این موضوع می ­توان نام برد، عدم آشنایی با امکاناتی است که آنالتیکس در اختیار توسعه دهندگان قرار می­ دهد. دشواری کار کردن با آنالتیکس خارجی و نداشتن امکان استفاده از تمام امکانات آنالتیکس های خارجی نیز به این موضوع شدت می بخشد. در همین راستا به منظور بهبود اکو سیستم موبایل کشور و دسترسی دولوپرها به نحوه تعامل کاربران با اپلیکیشن هایشان به عنوان نخستین گام، شرکت، پلتفرم آنالتیکس اپلیکیشن های گوشی های هوشمند را با نام تجاری چشمک تولید کرده است. 

علی نقی زاده درباره فرایند استفاده توسعه دهندگان از سرویس چشمک  توضیح می دهد: چشمک کیت نرم افزاری را در اختیار صاحبان اپلیکیشن ها قرار می دهد تا در درون برنامه خود قرار دهند. با استفاده از این کیت، چشمک قادر خواهد بود داده های مختلفی را از رفتار کاربران در گوشی های هوشمند جمع آوری کند. چشمک پس از داده کاوی بر روی این داده ها، گزارش های متنوعی را در اختیار صاحبان اپلیکیشن ها قرار می­ دهد. 

توسعه دهندگان اپلیکیشن با استفاده از چشمک می توانند به امکانات زیر دسترسی پیدا کنند:

·        شناحت واقعی رفتار کاربران

·        ارسال پوش نوتیفیکیشن هدفمند بر اساس رفتار کاربران

·        ارسال پوش نوتیفیکیشن بر اساس منطقه جغرافیایی

·        فیلتر کردن کاربران بر اساس پارامترهای مختلف

·        تشخیص خطای اپلیکیشن و ردگیری خطاها

·        تعریف رویدادها در برنامه و گزارش گیری از رویدادهای تعریف شده

توسعه دهندگان اپلیکیشن می توانند با مراجعه به سایت چشمک در آدرس https://www.cheshmak.me و عضویت در آن، به تمام امکانات آنالتیکس به صورت رایگان دسترسی پیدا کنند.

 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]