اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395040960405498

با استفاده از وام بانکی بدون بهره انجام می شود

اجرای طرح تعویض یخچال نو با فرسوده

کد: 1395040960405498

http://j.mp/297d4Qf

، تهران , (اخبار رسمی): به منظور کاهش تلفات برق، سه شرکت داخلی، ماموریت یافته اند تا طرح جایگزینی یخچال های استاندارد جدید ساخت داخل را با یخچال های فرسوده و قدیمی با استفاده از وام بانکی، با اقساط بدون بهره اجرایی کنند.

اجرای طرح تعویض یخچال نو با فرسوده

به ‌گزارش اخبار رسمی به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "سید حسین سجادی" با بیان این مطلب گفت: این جشنواره که تا پایان سال جاری برگزار خواهد شد کمک می‌کند تا با اجرایی شدن سامانه مدیریت انرژی در ساختمان ‌ها، از میزان هدررفت انرژی در ساختمان ‌های اداری، تجاری و مسکونی جلوگیری کرده و میزان هدررفت انرژی را به صفر برساند.
وی از قوانین ومقررات، تعرفه‌ها، حمایت مالی و آموزش و آگاه‌سازی به عنوان چهار ضلع مدیریت مصرف یاد کرد و افزود: در حوزه قوانین و مقررات از لحاظ تعداد استاندارد جزو اولین ‌های جهان هستیم و در زمان حاضر 32 استاندارد برای تجهیزات و 38 معیار برای فرآیندهای انرژی در حوزه برق تعریف شده است.
سجادی با اشاره به اینکه ماده 14 قانون اصلاح الگوی مصرف و همچنین ماده 73 همین قانون، مشوق‌ هایی را برای کسانی که از تجهیزات یا فرآیندهای بهره ‌وری استفاده می‌کنند، در نظر گرفته گفت: "طرح یارانه سود تسهیلات" از جمله بسته‌ های تشویقی برای بخش خصوصی است که ترغیب می ‌شود تا در جهت کاهش تلفات انرژی در کشوراقدام به سرمایه ‌گذاری کند.
وی با بیان اینکه این طرح باعث خواهد شد تا سرمایه‌ گذران در جهت ارتقای سطح انرژی و کاهش مصرف بتوانند از وام‌های کم‌ بهره و گاهی بی ‌بهره استفاده کنند که باز پرداخت بهره آن توسط سازمان بهره ‌وری انرژی ایران (سابا) خواهد بود، گفت: از جمله طرح ‌های حمایتی، ارتقای راندمان یخچال فریزرها و کولرها از طرح ‌های خوب و ارزشمندی است که مورد حمایت قرار گرفته و بیش از 50 درصد تولیدات داخلی از محصولات مورد توجه سابا خواهد بود.
وی ادامه داد: محصولاتی که شامل استفاده از تسهیلات بدون بهره خواهند بود شامل 30 درصد کولرهای آبی، کاشی و سرامیک، سیمان و ... خواهند بود که حمایت ‌های سابا را همراه خواهند داشت.

 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان بهره وری انرژی

سازمان بهره­ وری انرژی ایران (سابا) با هدف ارتقاء و بهبود کارآئی انرژی تشکیل گردیده است. موضوع فعالیت سازمان عبارت است از توسعه مدیریت تولید، تقاضا و مصرف انرژی جهت استفاده کارآمد و بهینه از منابع انرژی در سراسر کشور، کنترل و کاهش آلودگی محیط زیست، از طریق انجام مطالعات، تحقیق توسعه، آموزش، انتشارات و ارائه خدمات مطلوب علمی، فنی و تخصصی .

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

نفت، انرژی و صنایع وابسته