اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395041462635442

با سرمایه گذاری خارجی انجام می‌شود؛

احداث 50 مگاوات نیروگاه خورشیدی در برق باختر

کد: 1395041462635442

http://j.mp/29cUOS2

، تهران , (اخبار رسمی): برق منطقه‌ای باختر با حضور سرمایه گذاران خارجی 50 مگاوات نیروگاه خورشیدی احداث می‌کند.

احداث 50 مگاوات نیروگاه خورشیدی در برق باختر

به‌ گزارش اخبار رسمی به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "علیرضا شیخی" مجری طرح تولید پراکنده برق باختر بیان داشت: شرکت برق منطقه ای باختر با توجه به گسترش فزاینده نیاز به انرژی برق، محدودیت منابع فسیلی، آلودگی زیست محیطی، رفع مشکل افت ولتاژ و حرکت در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی برای تولید برق از انرژی خورشیدی در محدوده سه استان مرکزی، همدان و لرستان با ظرفیت بیش از 300 مگاوات از طریق جذب سرمایه گذاران خارجی را در دستور کار دارد.
وی افزود: با توجه به ظرفیت‌های بالقوهٔ منطقه به لحاظ داشتن 300 روز آفتابی در سال و وجود متوسط انرژی تابشی خورشید بر سطح منطقه (حدود 4.5 کیلوولت ساعت بر مترمربع) که بالاتر از معیارهای بین‌المللی است زمینهٔ مناسبی برای ساخت نیروگاه خورشیدی در منطقه وجود دارد.
شیخی در ادامه اظهار داشت: طی مذاکرات صورت گرفته با یک شرکت سرمایه گذار اسپانیایی - آلمانی ضمن علاقه مندی این شرکت به سرمایه گذاری 50 مگاوات نیروگاه خورشیدی در حوزه برق باختر، تمایل خود را به سرمایه گذاری بیشتر در فازهای جدید و همچنین همکاری‌های بیشتر ابراز داشته است.
وی اعلام کرد: به منظور تسریع در انجام اقدام‌های مربوط به احداث نیروگاه‌های خورشیدی، سرمایه گذار خارجی برای اخذ زمین مورد نیاز به مرکز خدمات سرمایه‌گذاری و منابع طبیعی استان‌های مربوطه معرفی شده و همچنین پست‌های برق مستعد نصب نیروگاه‌های خورشیدی نیز به سرمایه گذاران پیشنهاد شده است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت نیرو

وزارت نیرو عهده‌دار مدیریت عرضه و تقاضای آب، برق، انرژی، خدمات آب و فاضلاب و همچنین ارتقای سطح آموزش، پژوهش و فناوری و بسترسازی توسعه بازار کالا و خدمات صنعت آب و برق می‌باشد و نقش محوری خود را به نحو مؤثر در صیانت از منابع ملی، حفظ محیط‌زیست، ارتقای بهداشت عمومی، رفاه اجتماعی و خود اتکایی برای توسعه پایدار کشور ایفاء می‌کند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

نفت، انرژی و صنایع وابسته