کد: 1395051174585430

وزیرنفت عنوان کرد

علاقمندی اوکراین به ترانزیت نفت و گاز ایران

کد: 1395051174585430

https://goo.gl/Bjun2k

، تهران , (اخبار رسمی): وزیرنفت ازعلاقمندی اوکراین برای ترانزیت نفت و گاز ایران به کشورهای شرق اروپا خبر داد و گفت: مذاکرات بیشتر در این زمینه ادامه دارد.

علاقمندی اوکراین به ترانزیت نفت و گاز ایران

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی وزارت نفت ، وزیرنفت پس از دیدار با ایگور تاسالیک، وزیر انرژی و استخراج زغال سنگ اوکراین با بیان این که اوکراین در این دیدار نسبت به واردات نفت و گاز ایران برای ترانزیت به اروپا مباحثی را مطرح کردند، افزود: پیشنهاد ایران برای آغاز همکاری با این کشور، تامین نفت این کشور است، البته نیاز آنها محدود است.

وی افزود: ظرفیت پالایشگاه اوکراین پایین است و این کشور وارد کننده فرآورده نفتی است.

زنگنه با بیان این که اوکراین برای ترانزیت نفت و گاز ایران به کشورهای شرق اروپا تاکید داشته است، اظهار کرد: اوکراین دارای شبکه انتقال قوی است و قرار است مذاکرات بیشتر در زمینه ترانزیت از این کشور ادامه پیدا کند و ببینیم آیا از نظر اقتصادی و عملی امکانپذیر است که ایران بخشی از نفت کشورهای چک و اسلواکی را از طریق اوکراین ترانزیت کند.

وزیرنفت موضوع ترانزیت را مهمترین محور مذاکرات امروز عنوان کرد و ضمن اشاره به این که اوکراین صنایع پیشرفته ای در زمینه ماشین های دوار دارد، افزود: ما هم اکنون در این زمینه و از طریق شرکت مپنا برای توربین و کمپرسورهای صنعت گاز با آنها همکاری می کنیم.

وی تاکید کرد: تجارت، سریعترین و موثرین بخش برای آغاز همکاری بین دو کشور و پایه توسعه است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران

وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران در 8 مهر 1358 ایجاد شد.سازمان پیشین این وزارتخانه،شرکت ملی نفت ایران است. سازمان بالادست این وزارتخانه قوه مجریه جمهوری اسلامی ایران است و 4 شرکت اصلی در زیر مجموعه این وزارتخانه دیده می شود.

منتشر شده در سرویس:

نفت، نیرو و انرژی

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.