اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395051778534750

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد

اصلاح و ابلاغ ساختارجدید ستاد وزارت راه

کد: 1395051778534750

http://goo.gl/D7dgmn

، تهران , (اخبار رسمی): معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت راه و شهرسازی از ابلاغ ساختار جدید ستاد وزارت راه و شهرسای خبر داد

اصلاح و ابلاغ ساختارجدید ستاد وزارت راه

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی  وزارت راه و شهرسازی، سید سعید سید‌علایی گفت: همزمان با انتزاع بخش راهداری از وظایف ادارات کل راه و شهرسازی استان‌ها، نگهداری راه‌های روستایی نیز به ادارات کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان‌ها و مدیریت بخش ساخت راه‌های روستایی نیز به شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌و‌نقل از سوی ستاد وزارت راه منتقل شد. البته امور اجرایی ساخت آن‌ها از سوی ادارات کل پیگیری خواهد شد.

 معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت راه و شهرسازی در نشست مشترک وزیر راه و شهرسازی با مدیران کل استان‌ها در خصوص موضوع انتزاع بخش راهداری از ادرات کل و الحاق به ادارات کل حمل‌ونقل و پایانه‌های استان‌ها اظهار داشت: طبق مصوبه شورای عالی اداری به تاریخ 95/4/6 قرار است وظایف راهداری ادارات کل استان‌ها به ادارات کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای انتقال پیدا می‌کند.

وی افزود: پیرو این مصوبه هم‌زمان با انتزاع بخش راهداری از وظایف ادارات کل راه و شهرسازی استان‌ها، نگهداری راه‌های روستایی نیز به ادارات کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان‌ها و مدیریت بخش ساخت راه‌های روستایی نیز به شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌و‌نقل از سوی ستاد وزارت راه منتقل شد. البته امور اجرایی ساخت آن‌ها از سوی ادارات کل پیگیری و دنبال خواهد شد.

معاونت توسعه معاونت و منابع از ابلاغ ساختار جدید وزارت راه و شهرسازی ه به امضای وزیر راه و شهرسازی و معاون رییس جمهوری و رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور رسید است، خبر داد.

وی در ادامه با اشاره به موضوع اصلاح ساختار ادارات کل راه و شهرسازی پرداخت و گفت: این مساله در دستور کار ستاد وزارتخانه قرار گرفته و کارگروهی برای اصلاح ساختار ادارات کل استان‌ها تشکیل شده است و ظرف دو ماه آینده اصلاح ساختار ادارات کل راه و شهرسازی استان‌ها را نهایی و ابلاغ خواهد شد.

وی با اشاره به تعیین و تکلیف ضوابط اجرایی انتقال بودجه بخش راهداری تاکید کرد: باید بودجه هزینه‌ای و تملک دارایی‌های سرمایه‌ای بخش راهداری ادارات راه و شهرسازی استان‌ها به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای منتقل شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت راه و شهرسازی افزود: مدیران کل راه و شهرسازی به هیچ وجه در این مقطع نسبت به تغییر مدیریتی اقدام نکنند، زیرا انتصاب مدیران جدید برای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای دردسرساز می‌شود و از طرفی فرد قبلی از تجربه کافی در زمینه راهداری برخوردار است که باید به این موضوع نیز توجه شود.

سیدعلایی خاطرنشان کرد: اقدامات اداره کل راه و شهرسازی با هماهنگی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بایستی بر اساس مصوبه شورای عالی اداری و ضوابط اجرایی بودجه سال 95 و دستورالعملی که با امضای مقام عالی وزارت به استان‌ها ابلاغ شده است، خواهد بود

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت راه و شهرسازی

در تاریخ 31 خرداد 1390 وزارت راه و شهرسازی با رای مجلس شورای اسلامی وسپس تایید شورای نگهبان از ادغام دو وزارتخانه راه وترابری و مسکن و شهرسازی تشکیل و مقرر گردید همه امکانات، تعهدات، اعتبارات، نیروی انسانی و اموال منقول و غیر منقول دو وزارتخانه یاد شده به وزارت راه وشهرسازی منتقل گردد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

مسکن و ساختمان