اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395051879965744

«پوکمون گو» بیاید فیلتر می‌شود

کد: 1395051879965744

http://goo.gl/rDlGtm

، تهران , (اخبار رسمی): رئیس مرکز ملی فضای مجازی از تصمیم کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه برای فیلتر کردن بازی «پوکمون گو» و همچنین تمهیدات این مرکز برای حفظ امنیت مشترکان موبایلی خبر داد.

«پوکمون گو» بیاید فیلتر می‌شود

به گزارش اخبار رسمی به نقل ازروابط عمومی مرکز ملی فضای مجازی ،سیدابوالحسن فیروزآبادی ، با اشاره به بازی «پوکمون گو» و با بیان این که این بازی هنوز برای ایران فعال نشده است اظهار کرد: این بازی مورد اعتراض بسیاری از کشورها قرار گرفته؛ در بسیاری از کشورها مانند عربستان سعودی، اندونزی و مصر به صورت مطلق محدود شده و در بسیاری کشورها نیز به صورت مشروط ممنوع شده است؛ یعنی این بازی در بعضی از اماکن جغرافیایی و برخی حرفه‌ها منع شده است.

وی با بیان اینکه در مجموع به نظر می‌آید بازی پوکمون گو به دلیل مشکلاتی که ایجاد می‌کند، مناسب نباشد و هنوز خوش‌بختانه برای ایران باز نشده است، گفت: کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه تصمیم گرفته فیلتر بازی پوکمون گو را انجام دهد. همچنین هر بازی که بخواهد به صورت گسترده در ایران استفاده شود باید از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز بگیرد که "پوکمون گو" هنوز این کار را نکرده است.

رئیس مرکز ملی فضای مجازی با اشاره به سخنان اخیر رئیس جمهوری در جلسه شورای عالی فضای مجازی درباره لزوم تدابیر امنیتی مشترکان موبایل اظهار کرد: با توجه به اهمیت امنیت اطلاعات مشترکان برای شورای عالی فضای مجازی، کمیسیون عالی امنیت مرکز ملی فضای مجازی اقدامات متعددی این زمینه داشته و بررسی‌های متعددی بر روی این موضوع انجام داده است.

وی با اشاره به فیلترینگ هوشمند و میزان موفقیت اجرای آن در ایران اظهار کرد: فیلترینگ هوشمند پروژه‌ای است که شرکت زیرساخت روی آن کار می‌کند و تعریف فنی آن ایجاد شده است. بخش‌هایی از این پروژه قبلا اجرا شده، بخش‌های دیگری هم در حال اجراست و امیدواریم با فیلترینگ هوشمند، به مشتریان مختلف سرویس‌های مختلفی در اینترنت داده شود، زیرا در حال حاضر سرویس‌ها برای افرادی با سنین مختلف و مدارک تحصیلی متفاوت، یکنواخت است که امیدواریم شرکت زیرساخت بتواند این اصلاح را انجام دهد.

رئیس مرکز ملی فضای مجازی در ادامه خاطرنشان کرد: بخشی از فیلترینگ هوشمند حذف مسائل غیراخلاقی و مبتذل و هنجارشکن است که در حوزه اینستاگرام در حال انجام است و در حوزه سایر شبکه‌های اجتماعی هم توسعه پیدا خواهد کرد.

فیروزآبادی در پاسخ به سوالی مبنی بر تصمیم درباره فیلتر شبکه‌های مجازی که مسئولان در آنها حساب رسمی دارند، اظهار کرد: اگر سایت‌های خودی در این فضاها فعال باشند، بهتر است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

مرکز ملی فضای مجازی

17 اسفند 1390حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ضمن دستور برای تشکیل شورای عالی فضای مجازی به ریاست رئیس‌جمهور، اعضای حقوقی و حقیقی این شورا را تعیین کردند. رهبر انقلاب اسلامی آثار چشمگیر شبکه جهانی اینترنت در ابعاد زندگی فردی و اجتماعی، لزوم برنامه‌ریزی و هماهنگی به منظور صیانت از آسیب‌های ناشی از آن، و بهره‌گیری حداکثری از فرصت‌ها در جهت ارائه خدمات گسترده و مفید به مردم را از دلایل اصلی ضرورت تشکیل شورای عالی فضای مجازی برشمردند و تأکید کردند: این شورا وظیفه دارد مرکزی بنام مرکز ملّیفضای مجازی کشور ایجاد کند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]