اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395052382794750

ایزدی در نشست جهانگیری با معاونان راه و شهرسازی مطرح کرد

نقش کلیدی تسهیلات در نوسازی شهری

کد: 1395052382794750

http://goo.gl/SRa580

، تهران , (اخبار رسمی): معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه بودجه‌ریزی اهرمی و محله‌محوری دو سیاست اصلی در حوزه بازآفرینی شهری به شمار می‌رود گفت: ارائه تسهیلات نیزدر حوزه بهسازی و نوسازی شهری نقش کلیدی دارد .

نقش کلیدی تسهیلات در نوسازی شهری

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی وزارت راه و شهرسازی محمد سعید ایزدی در نشست اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور با معاونان وزارت راه و شهرسازی با محوریت اقتصاد مقاومتی در رابطه با وضعیت شهرها اعلام کرد: با توجه به کیفیت فعلی شهرها تلاش ما بر این است تا این موضوع برای کشور به جای تهدید نوعی فرصت محسوب شود. به نظر می‌رسد برنامه‌های بازآفرینی شهری در این راستا چه در بعد درمان معضلات موجود و چه در بعد استفاده از این ظرفیت کاملا بر اساس سیاست اقتصاد مقاومتی عمل کرده و در راستای تحقق رویکردهای اساسی آن از جمله عدالت‌بنیانی، دانش‌بنیانی، درون‌زایی، برون‌گرایی و مردمی بودن گام بردارد.

ایزدی در ادامه تلاش برای بودجه‌ریزی اهرمی و محله‌محوری را دو سیاست اصلی در برنامه‌های بازآفرینی شهری اعلام کرد و گفت: در این راستا همواره تلاش کرده‌ایم تا با هم‌راستا و هم‌گرا کردن دستگاه‌های مختلف و منابع آنها بتواینم برنامه‌های خود را عملی کرده و منابع خود را به عنوان اهرمی برای جمع‌آوری سایر منایع موجود به کار ببریم.

معاون وزیر راه و شهرسازی در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان کرد: در سال جاری هیچ‌گونه تخصیص اعتباری نداشته و تلاش کردیم از طریق منابع خود تا حدودی از متوقف شدن پروژه‌ها جلوگیری و سایر دستگاه‌ها را نیز وارد این حوزه کنیم.

مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری ایران با بیان این مطلب که تلاش داریم با اعتباری که از منابع خود در دست داریم شهرداری، بخش خصوصی و سایر دستگاه‌ها را وارد این حوزه کرده و به سمت بهسازی و نوسازی شهری جذب کنیم گفت: تلاش ما بر این است تا محلاتی که هدف برنامه‌های ما هستند در بعد توانمندسازی اقتصادی ساکنین، ارتقای قلمرو عمومی و نوسازی مسکن نیز پیشرفت‌های خوبی داشته باشند.

ایزدی با بیان اینکه سعی کردیم در 220  محله از 180 شهر اقدامات خود در این حوزه را آغاز کنیم گفت: در کل 2700 محله هدف نهایی ما در این بخش هستند که سعی کردیم امسال 220 مورد آن را به  تفکیک حوزه‌‌های مختلف توانمندسازی اقتصادی اجتماعی، پروژه‌های زیرمجموعه، تهیه طرح، ارتقای زیرساخت، توسعه خدمات و توسعه فضاهای عمومی آغاز کنیم.

این مقام مسئول تکیه بر منابع بخش خصوصی را یکی از مهمترین سیاست‌های فعلی در نوسازی بخش مسکن دانست و افزود:  قصد داریم فعالیت‌های خود را تا سقف 150 هزار مسکن افزایش دهیم که 35 درصد از آن از محل خودمالکی و اعطای تسهیلات، 25 درصد از طریق انبوه‌سازان و توسعه‌گران و مابقی اعطای مالکیت زمین تعاونی‌های خودیار و ... انجام خواهد گرفت.

وی با تأکید بر این نکته که تسهیلات نقش کلیدی در راه‌اندازی جریان نوسازی در بخش بهسازی شهری دارد گفت: در خقیقت  می‌خواهیم تا حداقل تعهدی را که در این حوزه به مردم اعلام کردیم اجرا شود. هم‌اکنون بالغ بر 89 میلیارد تومان سررسید تسهیلاتی که در سال 93 و 94 اعطا شده فرا رسیده و تبدیل به اعتراض‌هایی در سطح اجتماع شده است.

مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری ایران در خصوص چارچوب تأیید شده در ستاد اقتصاد مقاومتی مبنی بر ترغیب بخش خصوصی با تعریف نهاد توسعه‌گر اعلام کرد: هم‌اکنون آییننامه اجرایی این چارچوب آماده شده و برای دستگاه‌های مرتبط نیز ارسال شده که قرار است تا ابتدای هفته آینده نهایی شده و از این طریق نقش اصلی و محوری در بهسازی شهری به توسعه گر داده شود

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت راه و شهرسازی

در تاریخ 31 خرداد 1390 وزارت راه و شهرسازی با رای مجلس شورای اسلامی وسپس تایید شورای نگهبان از ادغام دو وزارتخانه راه وترابری و مسکن و شهرسازی تشکیل و مقرر گردید همه امکانات، تعهدات، اعتبارات، نیروی انسانی و اموال منقول و غیر منقول دو وزارتخانه یاد شده به وزارت راه وشهرسازی منتقل گردد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

مسکن و ساختمان