اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395053091785995

رابطه نارسایی کلیه با دیابت

کد: 1395053091785995

http://goo.gl/YAfLXy

، تهران , (اخبار رسمی): تجمع اوره در خون بعد از نارسایی کلیه می‌تواند باعث ابتلا به بیماری دیابت شود.

نارسایی کلیه میتواند باعث ابتلا به دیابت شود

افراد مبتلا به بیماری مزمن کلیوی غیردیابتی در معرض خطر ابتلا به بیماری دیابت قرار دارند

به گزارش سلامتیسم، تیم تحقیقاتی مرکز تحقیقات بیمارستان دانشگاهی مونترال (CRCHUM) در مطالعه اخیرشان به ارتباط تازه‌ای بین بیماری مزمن کلیوی و بیماری دیابت دست پیدا کردند. گزارشی از این مطالعه در Journal of Clinical Investigation به انتشار رسیده است. 
براساس این گزارش، تجمع اوره در خون بعد از نارسایی کلیه می‌تواند باعث ابتلا به بیماری دیابت شود.

دکتر وینسنت پویتاوت، مسئول این مطالعه، می‌گوید «ما مکانیسم‌های مولکولی خاصی را شناسایی کردیم که می‌توانند در افزایش سطح قند خون در افراد مبتلا به بیماری مزمن کلیوی غیردیابتی نقش داشته باشند.بررسی‌های ما در نمونه‌های انسانی و موش‌های آزمایشگاهی نشان می‌دهند که بیماری مزمن کلیوی می‌تواند باعث ابتلا به بیماری دیابت ثانویه شود».

این مطالعه از اهمیت خاصی برخوردار است چون رابطه خاصی را بین بیماری مزمن کلیوی و بیماری دیابت نشان می‌دهد. دکتر پویتاوت در ادامه می‌گوید: «برای تایید اعتبار این یافته‌ها در میان انسان‌ها به مطالعات بیشتری نیاز داریم. اما تایید مشاهدات علمی ما به این معنا خواهد بود که افراد مبتلا به بیماری مزمن کلیوی غیردیابتی در معرض خطر ابتلا به بیماری دیابت قرار دارند. در این صورت، روش‌های درمانی خاصی مثل مصرف آنتی‌اکسیدان‌ها توصیه می‌شوند چون می‌تواند از سلول‌های بتا در پانکراس محافظت کنند و خطر ابتلا به بیماری دیابت را کاهش دهند». 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سلامتیسم

«سلامتیسم» یک سایت مرجع در حوزه سلامت است که هدفش آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی به روز و کارآمد، ترویج سبک زندگی سالم و افزایش توان خودمراقبتی مخاطبان از طریق ارائه مشاوره‌های پزشکی است. «سلامتیسم» بر این باور است که آگاهی، پیش‌شرط سلامت است؛ برای اصلاح سبک زندگی و روی آوردن به زندگی سالم، نخست باید مؤلفه‌های سلامت را شناخت و دانست که زندگی سالم چه اجزایی دارد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

سلامت و زیبایی