کد: 13950608103596119

مروری بر اینترنت اشیاء

اشیا در جستجو یکدیگر

کد: 13950608103596119

http://goo.gl/RtVM57

، تهران ، (اخبار رسمی): همه ما به‌خوبی با مفهوم جستجو در فضا وب و عباراتی مانند “سرچ کردن” و “گوگل کردن” آشنایی داریم. اما اگر یخچال شما بخواهد چیزی را در اینترنت جستجو کند چه؟

موتور جستجویی برای دنیای اینترنت اشیا

به گزارش iott.ir  پیش از پرداختن به آینده و پیش‌بینی اینکه موتورهای جستجوی بعدی چگونه کار می‌کنند، بهتر است نگاهی داشته باشیم به تکنولوژی امروز موتورهای جستجو داشته باشیم.

موتورهای جستجو در وهله اول، تمام وب‌سایت‌های اینترنت را با استفاده از برنامه‌های خودکاری به نام “Crawler” یا همان خزنده وب، بازدید می‌کنند. کراولر در هر بازدید، یک کپی از محتوای وب‌سایت برداشته و در دیتابیس عظیم موتور جستجو ذخیره می‌کند. سپس این دیتابیس به‌صورت آفلاین آنالیز شده و ایندکس (فهرست) می‌شود. درنتیجه هر زمان شخصی، کلیدواژه‌ای را ارسال کند یک جستجو سریع صورت خواهد گرفت. پاسخ این جستجو، فهرستی از آدرس وب‌سایت‌هایی است که به کلیدواژه موردنظر پرداخته‌اند. در این فهرست، وب‌سایت‌ها به ترتیب رتبه اولویت‌بندی شده‌اند. در دنیای وب امروز، تمام اطلاعات تبادل شده میان مرورگرهای وب، وب‌سایت‌ها و سرور موتور جستجو، از پروتکل شناخته‌شده و مرسوم HTTP استفاده می‌کند.

مشکل این موتورهای جستجو با IOT چیست؟ و اکنون چه باید کرد؟ پاسخ را اینجا در iott.ir بخوانید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

آی‌اوتی‌تی iott

آی‌اوتی‌تی(iott.ir) جامع‌ترین مرجع اینترنت اشیاء در ایران،دریچه‌ای است رو به دنیای فناوری‌های نوین. آی‌اوتی‌تی بر آن است تا دانش و تکنولوژی روز را با مخاطب سهیم شده و سهمی در رشد و توسعه آن داشته باشد.

منتشر شده در سرویس های:

مد و لباس | سرگرمی و تفریح

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.