کد: 13950609106645577

ساخت دستگاه پلاسمای اتمسفری برای منسوجات

کد: 13950609106645577

http://goo.gl/qkrQXD

، تهران ، (اخبار رسمی): شرکت مهندسی تجهیزات پیشرفته آدیکو با بهره‌گیری از توان متخصصان داخلی برای اولین بار، موفق به طراحی و ساخت دستگاه پلاسمای اتمسفری برای منسوجات با نام تجاری PlasmaTex شده است.

ساخت دستگاه پلاسمای اتمسفری برای منسوجات

به گزارش اخباررسمی و به نقل از روابط عمومی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو،امروزه صنعت نساجی ایران بعنوان صنعت کهن کشور، بیش از گذشته نیازمند توانمندسازی به منظور رقابت در بازار داخلی و خارجی است. استفاده از فناوری‌های جدید در جهت کاهش استفاده از مواد شیمیایی و کاهش استفاده از منابع انرژی می‌تواند منجر به افزایش کیفیت و محصولات و کاهش هزینه‌های تولید و رقابت‌پذیری شرکت‌های تولید‌کننده در صنعت نساجی می‌شود.

فناوری پلاسما در راستای بهبود کیفیت رنگ‌پذیری منسوجات و کاهش منابع انرژی و مواد شیمیایی، بعنوان فناوری دوستدار محیط زیست در جهان شناخته شده و گام موثری در افزایش بهره‌وری ماشین‌آلات و تولید در صنایع تکمیلی نساجی است.

پلاسما به دلیل برخورداری از گونه‌های پر‌انرژی و در عین حال دمای پایین بسیار مناسب برای پردازش سطوح حساس به گرما بویژه انواع پارچه‌ است. در فرآیند پردازش سطوح به این روش به واسطه تشکیل گروه‌های عاملی بر روی سطح و تغییر زبری سطح، درجه بالایی از فعال‌سازی حاصل می‌شود. 

شرکت مهندسی تجهیزات پیشرفته آدیکو با بهره گیری از توان متخصصان داخلی برای اولین بار و همزمان با شرکت‌های برتر حوزه نساجی در جهان، موفق به طراحی و ساخت دستگاه پلاسمای اتمسفری برای منسوجات با نام تجاری PlasmaTex شده است.

دستگاه PlasmaTex شرکت مهندسی تجهیزات پیشرفته آدیکو، یک دستگاه پیشرفته جهت آبدوستی انواع پارچه ها برای افزایش بهره وری خطوط تولید شرکت های تولیدی حوزه نساجی است. این دستگاه می تواند در افزایش انرژی سطحی انواع منسوجات جهت کاهش مصرف آب و رنگ و سایر مواد شیمیایی مورد استفاده قرار گیرد.

از جمله کاربردهای دستگاه پلاسمای اتمسفری شرکت آدیکو می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود:

- فعال کردن سطح: ایجاد رادیکال های آزاد یا افزودن عاملیت شیمیایی فعال بر روی سطح / اصلاح زبری سطح
- تمیزکردن سطح: زدودن ترکیبات آلی با کند و پاش پلاسمای
- افزایش خواص آبدوستی به منظور بهبود رطوبت‌پذیری و رنگ‌پذیری و ایجاد پیوندهای اتصال‌دهنده
- بهبود خاصیت ضد آب و ضد روغن شدن منسوجات 
- تسهیل در فرایند آهارزدایی
- حذف پرزهای سطحی نخ‌ها

لازم به ذکر است، «قابلیت پردازش سطوح مختلف (پارچه، پلیمر، فیلم های فلزی و سرامیکی و غیره) تا ضخامت 3 میلی‌متر)»، «پردازش همزمان دو سطح فیلم‌ها»، «قابلیت تنظیم پهنای کاری مناسب با کاربرد (تا 2/2 متر)»، «تنظیم سرعت پردازش تا 30 متر بر دقیقه برای منسوجات و 100 متر بر دقیقه برای پلیمرها»، «قابلیت تزریق گاز به سامانه برای پردازش‌»، «سیستم مکش و تهویه برای خروج گازهای مضر از محیط به منظور تامین امنیت کاربر»، «افزایش انرژی سطح و آبدوستی»، «سرعت بالا در پردازش و عدم‌تخریب ساختار منسوجات و پلیمرها»، و «بدون نیاز به کارگر ماهر یا ابزار خاص با تمیز کاری ساده دستگاه» به عنوان ویژگی‌های رقابتی این دستگاه از سوی تولیدکننده آن بیان شده است.

دستگاه PlasmaTex چهاردهم شهریورماه هم‌زمان با دومین روز برگزاری بیست‌ و دومین نمایشگاه بین‌المللی صنعت نساجی با حضور دبیر ستاد توسعه فناوری نانو و رییس انجمن نساجی ایران در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران رو‌نمایی می‌شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

ستاد ویژه توسعه فناوری نانو

جمهوری اسلامی ایران بر اساس چشم انداز بیست ساله، کشوری است توسعه یافته با جایگاه اول اقتصادی، علمی و فناوری در سطح منطقه، با هویت اسلامی و انقلابی، الهام بخش در جهان اسلام و با تعامل سازنده و مؤثر در روابط بین الملل. کسب این جایگاه جز با تشخیص صحیح، تصمیم درست و اقدام بجا و مؤثر امکان پذیر نیست و قطعاً برای این هر سه باید برنامه ریزی کرد.

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.