کد: 13950610107536033

از سوی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری منطقه 11

پلاک های تاریخی حصار ناصری مرمت می شود

کد: 13950610107536033

http://goo.gl/KytmTS

، تهران ، (اخبار رسمی): با هدف حفاظت از میراث فرهنگی ،معماری و هنری حصار ناصری؛ تسهیلات ویژه ای برای مرمت و ساماندهی نما ، جداره و پلاک املاک مسکونی و صنفی در اختیار شهروندان قرار می گیرد.

پلاک های تاریخی حصار ناصری مرمت می شود

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 11، نصراله آبادیان شهردار منطقه 11 با اشاره به موقعیت جغرافیایی این منطقه و قرار گیری 4 کیلومتر از آن در محدوده حصار ناصری گفت: خانه ها و واحدهای صنفی بسیاری در بافت تاریخی منطقه قرار دارند که با توجه به اهمیت حفاظت از میراث تاریخی پایتخت ؛ طرح تشویقی مالکان این واحدها برای مرمت و ساماندهی نما،جداره و پلاک از ابتدای سال آغاز شده است.

به گفته شهردار منطقه 11 ؛ حفظ چهره تاریخی پایتخت ایران و منظر شهری سنتی که در محله های قدیمی این منطقه وجود دارد؛ به ما کمک می کند تا میراث ارزشمند هنری ، معماری و تاریخی شهرمان را به آیندگان نشان دهیم .به همین منظور طرح مشارکت مدیریت شهری با مالکین واحدهای مسکونی و صنفی خیابان های ولی عصر (عج) ، کارگر و وحدت اسلامی از سوی معاونت شهرسازی و معماری این منطقه به اجرا در آمده است.
آبادیان افزود: در این طرح شهروندانی که تمایل به تعمیرات ملک مسکونی و یا واحد صنفی خود داشته باشند می توانند از تخفیف های ویژه ساماندهی پلاک های تاریخی برای مرمت نما ،جداره و پلاک سر درمغازه بهره مند شوند. البته باید الگوی ارائه شده از سوی معاونت شهرسازی و معماری منطقه را که بر اساس مدل سنتی ایرانی و استفاده از آجر و تابلوی کاشی به رنگ آبی فیروزه ای است ؛ رعایت کنند.
او از مالکین املاک قدیمی در بافت تاریخی حصار ناصری دعوت کرد تا با بهره مندی از تسهیلات این طرح علاوه بر بهسازی و مرمت ملک خود ؛ به حفظ چهره سنتی ایرانی در منظر شهری پایتخت کمک کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شهرداری تهران

در سال‌ 73 و در راستای‌ تحقق‌ بیشتر اهداف‌ بازرگانی‌ و برآوردن‌ نیازهای‌ انفورماتیکی‌ شهرداری‌ با تغییر مدیریت‌ سازمان‌ تحولات‌ اساسی‌ در نحوه‌ اداره‌ سازمان‌ و نگرش‌ مدیریت‌ به‌ مسائل‌ انفورماتیکی‌ شهرداری‌ پدید آمد.

منتشر شده در سرویس:

شهر و جامعه

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.