اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950610108106108

جزیره‌های نخلی دبی، سازه‌های عجیب و مدرن

کد: 13950610108106108

http://goo.gl/Fz42Ss

، تهران , (اخبار رسمی): مجمع‌الجزایر نخلی دبی به منظور افزایش علاقه گردشگران به سفر به دبی و برای کاربردهای مختلف تفریحی، مسکونی و تجاری راه اندازی شده‌اند.

جزیره‌های نخلی دبی، سازه‌های عجیب و مدرن

 به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی الی  گشت،راس هر یک از آنها هلالی شکل است.مجمع‌الجزایر نخلی دبی شامل سه جزیره مصنوعی به نام نخل جمیرا، نخل جبل علی و نخل دیره است.در این جزیره‌ها ساخت بیش از 100 هتل لوکس، ده هزار ویلای ساحلی و پنج هزار آپارتمان در نظر گرفته شده است. در کنار اینها مراکز خرید، رستوران‌های مختلف، امکانات تفریحی و زمین‌های ورزشی به همراه مجموعه‌های غواصی برای رونق صنعت گردشگری این مجمع‌الجزیره در دستور کار است. با تمام شدن پروژه مجمع‌الجزایر دبی چیزی حدود 500 کیلومتر به خطوط ساحلی  شهر دبی اضافه می‌شود. پیش بینی می‌شود پس از تکمیل این پروژه گردشگران بسیاری برای حضور در اینجا سفر به دبی را انتخاب کنند.

به گفته‌ی برخی کارشناسان محیط زیست، ساخت این جزیره‌ها به محیط زیست منطقه و خلیج فارس آسیب زده و به مرور زمان آثار مخربی روی زندگی آبزیان خلیج فارس برجای می‌گذارد.

نخل جمیرا

یکی از جزیره‌های مجمع‌الجزایر نخلی دبی، نخل جمیرا است که در سمت چپ قرار دارد. ساخت این نخل با 17 شاخه بزرگ از سال 2001 تا سال 2008 به طول انجامید. نخل جمیرا با مساحتی 5 در 5 کیلومتر مربع دارای 860 ویلای ساحلی است. این جزیره با ظرفیت 2 الی 3 هزار نفر در در سال 2009 مشغول به جذب گردشگران شد. ابتدای نخل جمیرا به متروی دبی و انتهای آن به هتل آتلانتیس ختم می‌شود.

نخل جبل علی

جزیره نخلی جبل علی از نظر اندازه دو برابر نخل جمیرا است. ساخت این نخل با 17 شاخه در سال 2002 شروع شد و پیش‌بینی می‌شد در سال 2008 تکمیل شود اما ساخت آن به علت مسائل مالی متوقف شد. قرار است در این جزیره چندین ساحل تفریحی، دهکده‌ی دریایی، پارک آبی و موج شکن ساخته شود. آنچه که این نخل را در کنار ظاهرش، جذاب می‌کند خانه‌های آبی آن است. این خانه‌ها بین حصارهای اطراف نخل و شاخه‌ها ساخته می‌شوند و قرار است به شکلی ساخته شوند که در نهایت یک بیت از غزل حاکم دبی «شیخ محمد بن راشد آل مکتوم» با آنها دیده شود.

نخل دیره

نخل دیره بزرگ‌ترین جزیره مجمع‌الجزایر نخلی دبی است که ساخت آن از سال 2004 در ساحل منطقه‌ی دیره شروع شد. این نخل با 41 شاخه، هشت برابر نخل جمیرا و پنج برابر دخل جبل علی است و می‌تواند ظرفیتی بالغ بر یک میلیون نفر را در خود جای دهد! نخل دیره که در سمت راست نخل جمیرا قرار دارد با طول 14 کیلومتر و عرض 8.5 کیلومتر دارای 80 کیلومتر مربع مساحت است. پیش‌بینی می‌شود بالغ بر هشت هزار ویلای ساحلی با دسترسی مجزا به ساحل در این جزیره ساخته شود. بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار بود این مجموعه در سال 2015 تکمیل شود، اما به علت بحران‌های مالی تکمیل آن فعلا متوقف شده است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

الی گشت

آژانس هواپیمایی الی گشت فعالیت خود را از سال 1379 آغاز کرده است، در این سال ها همیشه رضایت کامل مسافران را مهمترین هدف خود قرار داده و با ارائه خدماتی با کیفیت و نو در زمینه خرید بلیط هواپیما، تور مسافرتی و رزرو هتل به مسافران و آژانس های همکار، توانسته در این صنعت پیشرو باشد. از طرفی با استقبال بالای مسافران به سرعت مسیرهای پروازی به نحوی گسترش پیدا کرده که امروزه در اکثر مسیرهای اصلی دارای بالاترین ظرفیت پروازی می باشد. شرکت الی گشت با قوی ترین زیر ساخت ها، بالاترین استاندارد ها و کامل ترین شبکه توزیع می کوشد تا همیشه بهترین خدمات را ارائه نماید و با بکارگیری نظرات سازنده اعضا و برقراری پایه های ارتباطی نوین با اعضا، کارگزاران، خطوط هوایی و راهنمایان، در مسیر هدف نهایی خود گام بردارد. ما هر چالش را فرصتی می دانیم و باور داریم جایگاه ما به عنوان شناخته شده ترین پیشگام در صنعت گردشگری به خوبی تثبیت شده است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

سرگرمی و تفریح