کد: 13950610108510040

در بخش بین‌الملل فیلم کوتاه تهران انجام می شود

رقابت 100 فیلم کوتاه دریک جشنواره

کد: 13950610108510040

https://goo.gl/8VUd8m

، تهران ، (اخبار رسمی): یکصد فیلم کوتاه از 41 کشور جهان در بخش بین الملل سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران به رقابت می پردازند.

رقابت 100 فیلم کوتاه

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی جشن فیلم کوتاه تهران، حسن دزواره مدیر بخش بین الملل جشنواره سی و سوم درباره این بخش از جشنواره عنوان کرد: هیأت انتخاب پس از بازبینی 3668 فیلم رسیده از 117 کشور جهان، یکصد فیلم را انتخاب کردند که از این تعداد، 71 فیلم از 34 کشور در بخش مسابقه بین الملل، 12 فیلم از 9 کشور در بخش مسابقه کشورهای آسیایی و 17 فیلم از 10 کشور در بخش غیررقابتی ویدئوآرت به نمایش در خواهند آمد.

به گفته وی، از میان کل فیلم های ارسال شده، فیلم های داستانی رتبه اول، فیلم های مستند رتبه دوم، فیلم‌های تجربی رتبه سوم و فیلم های انیمیشن رتبه چهارم را دارا هستند.

وی همچنین اظهار کرد: از کل تعداد فیلم های منتخب به ترتیب در بخش مسابقه بین‌الملل، فرانسه با 10 فیلم، آلمان با 9 فیلم، بلژیک با 5 فیلم، اسپانیا با 4 فیلم، برزیل، کانادا، هلند و آمریکا هر یک با 3 فیلم، انگلستان، سوئد، سوئیس، ژاپن و ایتالیا هر کدام با 2 فیلم، بلغارستان، چین، شیلی، قبرس، دانمارک، اکوادور، یونان، آرژانتین، ایرلند، اندونزی، کره، قرقیزستان، زلاندنو، لهستان، پرو، روسیه، ترکیه، اوروگوئه، ویتنام، بلاروس و اتریش هر یک با 1 فیلم در بخش مسابقه کشورهای آسیایی، کره با 3 فیلم، ترکیه با 2 فیلم، ارمنستان، چین، هندوستان، ژاپن، قزاقستان، میانمار و لبنان هر کدام با 1 فیلم و در بخش غیررقابتی ویدئوآرت، فنلاند با 4 فیلم، آلمان و آمریکا هر یک با 3 فیلم، چین، فرانسه، ژاپن، روسیه، اسپانیا، جمهوری اسلواکی و انگلستان هر کدام با یک فیلم در جشنواره سی و سوم حضور دارند.

کشورهای فرانسه، آلمان، ایران،آمریکا، انگلستان و نروژ بیشترین آمار آثار شرکت کننده در دوره قبلی جشنواره (دوره سی و دوم) را به خود اختصاص داده بودند.

سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران 18 تا 24 آبان‌ماه سال‌جاری در پردیس سینمایی چارسو برگزار خواهد شد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

انجمن سینمای جوانان ایران

پس از پیروزی انقلاب اسلامی و در سال 1364 ، انجمن سینمای جوانان ایران با حمایت معاونت امور سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، فعالیت خود را از سر گرفت و با هدف تشویق نوجوانان و جوانان ایرانی به هنر عکاسی و فیلم سازی اقدام به جذب علاقه مندان نمود.

منتشر شده در سرویس:

سینما و تئاتر

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.