کد: 13950610108615648

سند همکاری در حوزه ارتباطات بین ایران و کره جنوبی امضا شد

همکاری سامسونگ ومرکز پژوهشگاه وزارت ارتباطات

کد: 13950610108615648

http://goo.gl/mkgHXk

، تهران ، (اخبار رسمی): وزیر ارتباطات که در راس هیاتی به کره جنوبی سفر کرده است با همتای خود آقای جوی یان گی وزیر علوم و ارتباطات و برنامه ریزی آتی این کشور دیدار وگفتگو کرد.

همکاری سامسونگ ومرکز پژوهشگاه وزارت ارتباطات

به گزارش اخبار رسمی به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات؛  واعظی در این ملاقات ضمن برشمردن زمینه همکاری های متنوع و گسترده بین بخش دولتی و خصوصی دو کشور و همچنین دیدارهای صورت گرفته شرکت های ایرانی با همتایان و شرکت های کره ای بر افزایش سطح همکاری ها بین دو کشور تأکید کرد.

وی همچنین با اشاره به همکاری های گذشته دو کشور و سندهایی که بین طرفین به امضا رسیده است، بیان کرد: با توجه به سرعت رشد تکنولوژی برای زمینه های همکاری های گذشته باید چارچوب جدیدی را تعریف و تعیین کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران در ادامه اظهار کرد: تأکید ما بر این است که مفاد این توافقات اجرا شود و در کنار آن حمایت و پشتیبانی دولت کره جنوبی از شرکت های کره ای در زمینه هایICT،IT و همکاری های فضایی و ماهواره ای می تواند در مسیر محقق شدن توافقات موثر باشد.

وی با بیان اینکه شرکت های ایرانی آماده مشارکت با کلیه شرکت های کره ای هستند بیان کرد: معتقدیم که دو کشور با ظرفیت های موجود می توانند مکمل یکدیگر باشند.

 واعظی تصریح کرد: ایران مستعد سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزهICT است و با توجه به نیروی جوان و متخصص خود در حوزه های جدید تکنولوژی، می تواند تأثیر زیادی را در بازارهای منظقه داشته باشد.

وزیر علوم کره جنوبی ضمن اشاره به سفر رئیس جمهور کره در ماه می به ایران اعلام کرد: کره جنوبی آماده اجرای دستورات روسای جمهوری دو کشور برای همکاری در حوزه های مختلف به ویژه در زمینه ارتباطات و مخابرات است.

وی افزود: یقیناً با اراده و فضای موجود بین دو کشور شرکت های کره ای همواره ایران را به عنوان یک شریک قابل قبول و متعهد ارزیابی کرده اند و ما می توانیم به همکاری ادامه بیش از قبل ادامه دهیم.

وزیر علوم و ارتباطات و برنامه ریزی کره جنوبی در ادامه با اشاره به مفاد سند امضا شده بین طرفین اعلام کرد: مکانیزم پیگیری توافقات با تشکیل کمیته کار تخصصی و ارائه گزارش به وزرا می تواند در تسریع امور تأثیر گذار باشد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اولین اجلاس کارگروه تخصصی تا پایان سپتامبر در ایران برگزار می شود.

گفتنی است در پایان این جلسه وزرای دو کشور سند همکاری مشترک در حوزه ارتباطی، مخابراتی و پستی را امضاء کردند و همزمان سند همکاری های فنی مشترک بین شرکت سامسونگ و مرکز پژوهشگاه های تحقیقاتی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به امضا مسئولین مربوطه رسید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

نظر به تحول چشمگیر علوم و فنون مرتبط با صنایع الکترونیک ، مخابرات ، ارتباطات رادیوئی و رایانه‎ای و نقش مهم و مؤثر خدمات پستی ، مخابراتی ، پست‎بانک و سنجش از دور ، درامور فرهنگی و اقتصادی ، تعمیق علایق و پیوستگی بین جوامع انسانی ، تحول نظام اداری ، کاهش مسافرتهای غیرضرور، حفظ محیط زیست و تشخیص منابع زمینی ، هواشناسی، اقیانوس‎شناسی در برنامه‎ریزی توسعه و لزوم تدوین و تعیین وظایف و اختیارات قانونی برای دستگاه متولی نظارت بر عرضه خدمات مذکور و هماهنگ کردن نام و عنوان این دستگاه، متناسب با ضرورتها ونیازهای زمان ، قانون وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات و فناوری در چاچوب سیاستهای کلی نظام به شرح ذیل تدوین می‎شود : ماده 2- بمنظور اعمال حاکمیت بر طیف فرکانس و حفاظت از حقوق رادیوئی کشور درسطح منطقه و بین‎الملل و تمرکز امور سیاستگذاری ، تدوین ضوابط و استانداردها و نظارت بر حسن اجرای آنها در بخشهای مختلف ارتباطات پستی و مخابراتی نظیر خدمات جدید و متعارف پستی ، مخابراتی ، مخابرات فضائی ، ارتباطات رادیوئی ، انتقال داده‎ها ، انتقال صدا و تصویر ، سنجش از دور ، ارتباطات رایانه‎ی و ایجاد بستر مناسب برای اطلاع‎رسانی و آمایش و پردازش اطلاعات و روشهای دورسنجی و پشتیبانی آنها و همچنین سیاستگذاری ، در زمینه توسعه امکانات و خدمات ارتباطی مذکور ، هماهنگ با آخرین پیشرفتهای علمی ، تجربی و فنّاوری اطلاعات درجهان ، بموجب این قانون نام وزارت پست و تلگراف وتلفن ، به وزارت ارتباطات و فنّاوری اطلاعات تغییر می‎یابدو کلیه وظایف، اختیارات و مسئولیتهای وزیر و وزارت پست وتلگراف وتلفن به وزیر و وزارت ارتباطات و فنّاوری اطلاعات تفویض می‎شود.

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.