اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950614112945791

مدیر نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و دارو کرمانشاه هشدار داد

ضرر 106 هزار تومانی هر ایرانی ازقاچاق کالا

کد: 13950614112945791

http://goo.gl/ca81zu

، (اخبار رسمی): هرایرانی ماهیانه 106 هزار تومان بابت ورود کالای قاچاق به کشور ضرر می کند و سالانه بیش از دو و نیم میلیون فرصت شغلی به دلیل قاچاق از بین می رود.

ضرر 106 هزار تومانی هر ایرانی ازقاچاق کالا

به گزارش اخبا ر رسمی به نقل از روابط عمومی سازمان غذا و دارو،شهریار مستوفی ، مدیر نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و دارو کرمانشاه در جلسه بازنگری روشهای بازرسی که به منظور تقویت مبادی ورودی فرآورده های آرایشی و بهداشتی که در روز شنبه سیزدهم شهریورماه در معاونت غذا و دارو برگزار شد با اشاره به عوارض متعدد قاچاق گفت: در کشور سالیانه ما حدود بیست میلیارد دلار پول وارد جیب قاچاقچیان می شود که این امر صدماتی جدی بر اقتصاد مملکت وارد می آورد.

وی افزود: بسیاری از کالاهای قاچاقی که وارد کشور می شود تقلبی است که از برندهای معتبر دنیا سوء استفاده شده است. کالای قاچاق هیچگونه شناسه ای ندارد  و محل تولید آن نامشخص است ونظارتی هم بر تولید آن نمی شود در نتیجه نمی توان به سلامت آن اطمینان داشت.

مستوفی یکی از مشکلات عمده در این حیطه  را فرهنگ سازی دانست و خاطرنشان کرد:واقعیت امر این است که ما به عنوان متولیان سلامت ارتباط خودمان را با جامعه کم رنگ کرده ایم و در زمینه آموزش و تغییر نگرش مردم در اصلاح الگوی مصرف کوتاهی کرده ایم. مردم با عوارض و پیامدهای سوء ناشی ازقاچاق کالای سلامت محور آشنا نیستند و این وظیفه ما است که برای ارتقاء فرهنگ جامعه بکوشیم.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان غذا و دارو

سازمان غذا و دارو ایران در 15اسفند 1389 در شورای عالی اداری تصویب و تشکیل شد.مسئولیت این سازمان بر عهدهٔ معاون غذاو داروی وزارت بهداشت است. شیوه‌های حمایت از سلامت مردم درمواجهه با فراورده‌های آرایشی و بهداشتی و نیز مواد غذایی فرایند شده و راهکارهای کاهش انگیزه‌های قاچاق، و جلوگیری از قاچاق با پیگرد جعل آرم وزارت بهداشت روی لوازم بهداشتی و آرایشی،از سوی سازمان غذا و دارو مورد بررسی قرار داده است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]