اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950616115335696

سی یکمین نشست مدیران انتقال خون پایان یافت

حرکت به سوی آینده روشن

کد: 13950616115335696

http://goo.gl/5LyTgi

، تهران , (اخبار رسمی): به گفته علی اکبر پورفتح اله مدیر عامل سازمان انتقال خون ایران تا سال 96 تلاش خواهد شد برنامه های سازمان انتقال خون به طور کامل ساماندهی شده و جهت گیری آن مشخص شود.

حرکت به سوی آینده روشن

به گزارش روابط عمومی سازمان انتقال خون ،پور فتح اله مدیر عامل سازمان انتقال خون با تاکید بر آینده نگری در سازمان گفت: برنامه ریزی مدون بر اساس نتایج حاصل از این نشست ها وجلسات می تواند چارچوب دقیقی برای فعالیت های سازمان در آینده را ایجاد کند و این یکی از بزرگترین دستاورد های سازمان است.

وی در ادامه با مهم خواندن تلاشهای همکاران سازمان انتقال خون در سراسر کشور گفت: هیچکس نمی تواند حرکت رو به جلوی سازمان انتقال خون را متوقف کند و تلاش همه ما سرعت بخشیدن به این حرکت باشد.

مدیرعامل سازمان انتقال خون ضمن تشکر از تلاش همه کارکنان از تمامی مدیران سازمان خواست نظرات مفید و کاربردی همکاران را در سراسر کشور به ستاد انعکاس داده تا بتوان از آنها در برنامه ریزی های کلان سازمان انتقال خون استفاده کرد.

وی در ادامه سخنان خود افزود: شور و شوق ایجاد شده در مراکز انتقال خون کم نظیر است و ما برای حفظ این انگیزه در بین کارکنان باید حرفهای جدیدی برای گفتن داشته باشیم تا بتوانیم تحرک و پویایی را در سازمان ایجاد کنیم.

 پورفتح اله همچنین با اشاره به پتانسیل های موجود در سازمان گفت: ظرفیت های بزرگی در کارکنان سازمان وجود دارد که باید توسط مدیران شناسایی و از مهارت آنها به نفع سازمان سود جست.

مدیر عامل سازمان ضمن تاکید بر تشکیل شوراهای منطقه ای انتقال خون گفت: این شوراها می توانند نقش مهمی در پویایی سازمان داشته باشند و باید در این جلسات ظرفیت های درونی سازمان معرفی و برای هدایت این نیرو ها برنامه ریزی کرد.

 پور فتح اله با تاکید بر لزوم توجه به افق پیش روی سازمان و آینده نگری گفت: سازمان در صورتی وارد نقطه پویایی و تعالی می شود که این برنامه هاهمراه با آینده نگری باشد.

مدیر عامل سازمان گفت : امروزه "خطر صفر" در ادبیات طب انتقال خون به معنای حرکت به سوی مسیری است که خطر عوارض انتقال خون در آن صفر باشد. ما باید در حرکت به این سو به طور جد و مستمر بکوشیم. در واقع باید در انتخاب اهداکنندگان دقت کنیم و با بهره گیری از اهداکنندگان مستمر، کاری کنیم که جواب آزمایشات ویروسی اهداکنندگان صفر باشد و آزمایشات ایمنی خون، آخرین پله ای باشد که بتواند جلوی خطر را بگیرد.

وی هم چنین افزود سازمان انتقال خون باید در سطوح مختلف اهدا کنندگان را آموزش دهد تا بتواند سبب تغییر نگرش و رفتار در آنان و بالا بردن کیفیت اهدای خون گردد و این کار فقط با یک حرکت جمعی و سازمانی امکان پذیر است.

نظام مراقبت از خون یکی از حرکت های بزرگ سازمان است. سازمان انتقال خون با این دستاورد می تواند سالها تضمین و امنیت را با خود به همراه داشته باشد.

در سی یکمین نشست مدیران سازمان انتقال خون کشور که در روزهای 12 تا 14 شهریور 1395 در تبریز برگزار شد، مدیران در قالب 4 کارگروه معاونت توسعه مدیریت و منابع، معاونت تضمین کیفیت و کنترل کیفی، معاونت فنی و فناوریهای نوین و معاونت آموزشی و پژوهشی مشکلات و راهکارهای پیشرفت سازمان را مورد بررسی قرار دادند.این نشست 14 شهریور با جمع بندی پور فتح اله مدیر عامل سازمان انتقال خون پایان یافت.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان انتقال خون ایران

با توجه به سابقه درخشان فعالیتهای پزشکی در کشور ما به ویژه در میان کشورهای منطقه، به کارگیری روش های نوین درمانی و استفاده از علوم روز دنیا به منظور درمان بیماران، همواره مورد توجه پزشکان ایرانی قرار داشت؛ و پرواضح است که طب انتقال خون و به عبارتی نجات زندگی بیماران و مصدومین نیازمند به خون از طریق تزریق خون و فراورده های آن نیز از این قاعده مستثنی نبود. بر اساس شواهد و قرائن موجود، سابقه اولین تزریق خون در کشور ما به سالهای ابتدایی دهه 20 هجری شمسی بر میگردد. در واقع در این سالها با توجه به نوپا بودن طب انتقال خون و ناآشنا بودن اذهان عمومی با این مقوله، دریافت خون از داوطلبان برای تزریق به بیماران به سختی انجام می گرفت و راضی کردن افراد برای دادن خون عمدتا به ابتکار عمل پزشک بستگی داشت.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

بهداشت و درمان | شهر و جامعه