اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950617117575883

به منظور توسعه همکاری ها برگزار شد

نشست مشترک‌ مدیرشهرکهای صنعتی با هیات چین

کد: 13950617117575883

http://goo.gl/tQSCBl

، (اخبار رسمی): نشست مشترک یزدانی با هیات چینی به منظور توسعه همکاری ها در زمینه سرمایه‌گذاری مشترک جهت ایجاد شهرک‌های صنعتی مشترک در حوزه پوشاک، قطعات خودرو، سنگ ، فرش و.. برگزارشد.

نشست مشترک‌ مدیرشهرکهای صنعتی با هیات چین

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ، علی یزدانی معاون وزیر صنعت،معدن وتجارت در این نشست مشترک با اشاره به روابط دیرینه‌ میان دوکشور‌ اظهارداشت: دولت‌مردان‌ این کشور ‌به وضعیت فرهنگی، صنعتی و اقتصادی ایران اشراف دارند و امیدوارم‌ در این جلسه و جلسات بعدی به توافقات مهم و مفیدی در مورد همکاری‌های اقتصادی، صنعتی  و تجاری فیما‌بین این سازمان و استان گواندونگ چین دست پیدا کنیم.

وی اهمیت حضور این هیات را با توجه به پتانسیل های موجود در ایران و کشور چین به ویژه استان گواندونگ را مهم توصیف کرد و گفت: در حوزه بنگاه های کوچک ومتوسط  به ‌ویژه در زمینه پوشاک،سنگ تزیینی،قطعات خودرو و فرش می توانیم همکاری های  مشترک خوبی  داشته باشیم.
معاون وزیر صنعت،معدن وتجارت در ادامه به سرمایه‌گذاری مشترک جهت ایجاد شهرک‌های صنعتی مشترک نیز اشاره و خاطر نشان کرد: این سازمان طی یادداشت‌تفاهم با وزارت بازرگانی کشور چین، در حال انجام مذاکرات نهایی جهت ایجاد شهرک صنعتی مشترک قطعات خودرو با همکاری شرکت چری می‌باشد.
مهندس یزدانی اظهار امیدواری کرد پروژه ایجاد شهرک صنعتی ایران-چین با همکاری  مسئولان استان  ‌گواندونگ  با سرعت بیشتری نهایی شود.
مدیر‌عامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران  در بخش دیگری از سخنانش به سیاست ها و ماموریت های اصلی سازمان اشاره و خاطر نشان کرد: در کشور ما 96درصد صنایع در قالب sme   و بیش از 3 میلیون واحد صنفی در قالب بنگاه های خرد مشغول به کار هستند  و  این آمادگی وجود دارد در زمینه‌ رشته صنعت هایی که مطرح شد، با یکدیگر همکاری مشترک داشته باشیم.
مهندس یزدانی در ادامه با اشاره به اینکه سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران متولی 9 منطقه ویژه اقتصادی است، افزود:  این مناطق نیز همانند شهرک های صنعتی دارای شرایط  و بسترهای مساعدی برای سرمایه‌گذاری خارجی  هستند .
گفتنی است، این استان بزرگترین قطب تجارت خارجی کشور جمهوری خلق چین است و همچنین 25 درصد وارادات ایران از کشور چین از این استان می باشد . سالانه نمایشگاه‌های بسیاری در آن استان با حضور شرکت‌های معتبر خارجی علی‌الخصوص دو نمایشگاه بزرگ بین‌المللی بهاره و پاییزه در شهر گوانگژو مرکز این استان برگزار می‌گردد. این استان پرجمعیت ترین (105 میلیون نفر ) و ثروتمند ترین استان‌چین است. حجم تجارت خارجی این استان  در سال گذشته بیش از یک هزار میلیارد دلار بوده است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی

در سال 1362 پس از ایجاد تغییرات در نظام صنعتی کشور، سازمان صنایع کوچک و نواحی صنعتی ایران با کلیه وظایف در وزارت صنایع ادغام گردید و به منظور ایجاد هماهنگی و استفاده مطلوب از امکانات شهرک های صنعتی و ایجاد هر چه بیشتر امکانات زیربنایی و ارائه خدمات ضروری برای متقاضیان ایجاد واحدهای صنعتی، قانون" شرکت شهرکهای صنعتی ایران" به تصویب رسید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنعت و تولید