اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950620119855995

عسل از منظر طب سنتی

عسل خوب چه ویژگی هایی دارد

کد: 13950620119855995

http://goo.gl/76UiSd

، تهران , (اخبار رسمی): عسل دارای مزاج گرم و خشک است. در طب سنتی از آب انار ترش، آب لیمو، آب بالنگ، سرکه و گشنیز به‌عنوان مُصلح‌های عسل استفاده می‌شود.

عسل از منظر طب سنتی

به گزارش روابط عمومی سلامتیسم، بهترین عسل، نوعی است که این ویژگی‌های را داشته باشد: سرخ‌رنگ، شفاف، ‌غلیظ، خوش‌بو، خوش‌طعم و بدون موم، که وقتی مقداری از آن را با انگشت بردارند، تار ببندد. هرچه عسل کهنه‌ تر شود، طبع آن نیز گرم‌تر می‌شود. عسل به‌ عنوان منضج و دافع بلغم لزج و رطوبات از عمق بدن و سر، و رساننده قوای داروها به بدن شناخته می‌شود. استفاده از عسل در درمان و پیشگیری از انسداد عروقی، سنگ‌های کلیه و کیسه صفرا، بیماری‌های مجرای ادراری و... نیز مفید است.

عسل، معده و دستگاه گوارش را تقویت می‌کند و اشتها را برمی‌انگیزد، و به همین دلیل برای درمان بیماری‌ها و زخم‌های روده موثر است و نقش موثری در درمان بیماری‌های کبد و طحال دارد. عسل، مواد زاید تجمع‌یافته در مغز را پاک‌سازی می‌کند و بنابراین در درمان بیماری‌هایی که بر اثر تجمع این مواد به‌وجود می‌آیند (مثل فلج و بی‌حسی اندام‌ها) موثر است.

غرغره کردن آب و عسل، زخم‌های دهانی و لوزه‌ها را نیز از بین می‌برد. حتی شستن دهان با سرکه و عسل، و مالیدن آن به لثه، باعث تقویت لثه می‌شود و به تشکیل بافت جدید در لثه آسیب‌دیده کمک می‌کند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سلامتیسم

«سلامتیسم» یک سایت مرجع در حوزه سلامت است که هدفش آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی به روز و کارآمد، ترویج سبک زندگی سالم و افزایش توان خودمراقبتی مخاطبان از طریق ارائه مشاوره‌های پزشکی است. «سلامتیسم» بر این باور است که آگاهی، پیش‌شرط سلامت است؛ برای اصلاح سبک زندگی و روی آوردن به زندگی سالم، نخست باید مؤلفه‌های سلامت را شناخت و دانست که زندگی سالم چه اجزایی دارد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

سلامت و زیبایی