کد: 13950625126895793

جمعه ها با تور یک روزه، گرمی گردی کنید

کد: 13950625126895793

https://goo.gl/0XzIIT

، تهران ، (اخبار رسمی): تورهای یک روزه گرمی گردی در سه مسیر گردشگری بخش اونگوت، مرکزی و بخش موران شهرستان گرمی جمعه هر هفته برگزار می شود.

جمعه ها با تور یک روزه، گرمی گردی کنید

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، روح اله محمدی، مسئول نمایندگی اداره میراث فرهنگی شهرستان گرمی از برگزاری تورهای یک روزه گرمی گردی در سه مسیر گردشگری بخش اونگوت، مرکزی و بخش موران توسط آژانس خدمات مسافرتی ایل گشت زیر نظر اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این شهرستان خبر داد و گفت: این تورها جمعه هر هفته ساعت 30/7 صبح از محل پارک شهدای گمنام به منظور شناساندن جاذبه های گردشگری شهرستان مغان حرکت خواهند کرد.

 محمدی خدمات این تورهای یک روزه را شامل ترانسفر، بیمه، ناهار و لیدر مجرب عنوان کرد و افزود: در تور یک روزه مسیر گردشگری بخش انگوت بازدید از امامزاده سید محمد بن محمد حنفیه، قلعه شهر تاریخی برزند، آبشار چالاچوخور در ژئوپارک دومولی، صرف ناهار در کنار آبشار روستای دومولی و بازدید از قلعه داش زئیوه و صرف کومور چایی دیده شده است.

وی اضافه کرد: در تور یک روزه مسیر گردشگری بخش مرکزی گرمی نیز برنامه های متنوعی چون بازدید از درختان دیر زیست گردو روستای قوزلو، دره زیبای شوله لر دره سی (دره آبشارها) از جمله آبشار جوما شوله سی و شورران شوله روستای قوزلو، زیارت مزار قهرمان مبارزه با استعمار کمونیسم میرسادات خان در روستای قوزلو، گورستان تاریخی روستای آلایله، خانه روستایی آلایله و صرف دمنوش گیاهی، صرف ناهار و بازدید از منطقه نمونه گردشگری داشدیبی، تمشک چینی در روستای داشدیبی گنجانده شده است.

وی با بیان اینکه تور یک روزه مسیر گردشگری بخش موران روز جمعه 26 شهریور ماه سال جاری برگزاری می شود، اظهار داشت: شرکت کنندگان در این تور از آبشار و جنگل رمضانلو، روستای تاریخی اوماستان، خانه تاریخی خانلار وکیلی در روستای وان و پس از صرف ناهار در خانه روستایی شاوون، از آبشار سولدوز اوچن و دره شوله لر دره سی نیز بازدید خواهند کرد.

علاقمندان می توانند جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر با اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان گرمی به شماره 04532644595 یا با آژانس خدمات مسافرتی ایل گشت به شماره 4533255577 و جهت هماهنگی با راهنمای تور با شماره 09144535459تماس حاصل فرمایند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری

گردشگری در سرزمین ایران از پیشینه‌های چند هزار ساله برخوردار است. در تمامی دوران باستان، تا قبل از اسلام مستندات تاریخی حکایت از گسترش شهرها، راه‌ها و اقامتگاه‌ها در سرزمین پهناور ایران دارد. آثار مکتوب‌ بر جای مانده حاکی از سفر یونانیان و رومیان به ایران است، اگرچه از سیاحانی که قبل از اسلام به ایران سفر کرده‌اند اطلاع دقیقی در دست نیست. در قرون اولیه پس از اسلام، بعد از پشت سر نهادن یک دوره بحرانی، رویکرد ادبی، فرهنگی و علمی در ایران آغاز شد و از رونقی بی‌نظیر برخورداد گردید . شاعران و نویسندگان به گشت و گذار در سرزمین اسلامی پرداختند که حاصل آن سفرنامه‌هایی بود که اکنون بر جای مانده و از خلال آنها می‌توان با جغرافیا، فرهنگ و تمدن آن روزگار آشنا شد. از جمله معروفترین این جهانگردان می‌توان به ناصرخسرو قبادیانی شاعر، فیلسوف و سفرنامه‌نویس قرن پنجم اشاره کرد. از سوی دیگر به تدریج و به ویژه طی قرون هفتم به بعد جهانگردان غربی نیز در پی سفر به شرق و از جمله ایران برآمدند. در همان دوران اقامتگاه‌هایی در ایران تأسیس شد که بسیاری از آنها همچنان بر جای مانده است. ایران در دوران صفویه و علی‌الخصوص در دوره شاه عباس اول به عنوان کشوری جذاب نظر بسیاری از جهانگردان اروپایی را به خود جلب کرد. به همین دلیل می‌توان دوره سلطنت شاه عباس اول تا انقراض سلسله صفوی را یکی از مهمترین ادوار توسعه جهانگردی در ایران به حساب آورد.

منتشر شده در سرویس:

گردشگری و میراث فرهنگی

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.