در شورای راهبری جویشگر بومی بررسی شد

جزییات فراخوان مشارکت در توسعه جویشگر بومی

کد: 13950628130225969

https://goo.gl/kPGkBy

، تهران ، (اخبار رسمی): نشست سی و نهم شورای راهبری جویشگر بومی با حضور اعضای این شورا در محل پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران ) برگزار شد.

بررسی جزییات فراخوان مشارکت در توسعه محصولات و خدمات جویشگر بومی

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات ، علیرضا یاری با گزارشی از نحوه ی تامین زیرساخت پردازشی در طرح جویشگر بومی و نتایج فراخوان مرکز داده جلسه را آغاز کرد و اعضای حاضر در این خصوص نظرات خود را بیان کرد.

بنا بر این گزارش، در راستای توسعه مرکز داده و تامین زیرساخت پردازشی، خسرو سلجوقی رئیس شورای راهبری تاکید کرد ضمن حفظ زیرساخت فعلی، برای توسعه آن باید به خرید خدمات از بخش خصوصی اقدام گردد.

در ادامه جلسه، یاری، دبیر شورای راهبری در خصوص مرحله دوم فراخوان مشارکت در توسعه جویشگر بومی و همچنین اولویت‌های اصلی این مرحله  از فراخوان ارائه داد و همچنین در خصوص دو رویداد " کارآفرینی" و " چالش پژوهش و نوآوری باز"  توضیحاتی را عنوان نمود. ایشان همچنین اظهار داشت مهمترین تغییر در این مرحله موضوع اجباری بودن ترکیب و ادغام شرکتها در قالب سکوهای خدمات می‌باشد و مدل مشارکت طرح را شامل تامین زیر سخت، تحقیق و توسعه خدمت، توسعه کسب و کار، توسعه بازار و پشتیبانی خدمت عنوان نمود.

در ادامه این موضوع روح ا.. رحمانی از اعضای شورای راهبری پیشنهاد داد که شرکتها برای مشارکت در طرح باید برنامه خروج ارائه کنند و اظهار داشت در این برنامه شرکتها می‌گویند که تا چه زمانی از مشارکت طرح در توسعه خدمات خود بی نیاز شده و استقلال مالی پیدا خواهند کرد.

در پایان جلسه مهدی حسین پور از پژوهشگران پژوهشگاه در خصوص پروژه "جویشگر صوتی" توضیحاتی ارائه نمود و نقش صوت در جستجو و همچنین مراحل بررسی و تهیه مشخصه فنی مربوط به گام‌های متفاوت جویشگر صوتی را بیان کرد.

در روند برگزاری جلسه،اعضای حاضر در شورا درخصوص موارد مطرح شده به بحث وتبادل نظر پرداختند.

گفتنی است در سایت جویشگر بومی به آدرس"www.didras.ir " تمام اطلاعات مربوط به این طرح قابل دسترس برای علاقمندان می‌باشد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات(مرکز تحقیقات مخابرات)

پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات) ایران، یکی از قدیمی‌ترین نهادهای پژوهشی حاکمیتی در حوزه فاوا و مفز متفکر و مشاور مادر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به شمار می‌رود. از ماموریت‌های اصلی این پژوهشگاه نهادینه کردن رشد و ارتقای وضعیت دانش، فناوری و نوآوری کشور با بسترسازی و برنامه‌ریزی خردمندانه همراستا با اولویت‌های تعیین شده در اساسنامه، احکام و اسناد بالادستی کشور است.

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.