وزیر بهداشت در تشریح دستاوردهای سفر به کوبا:

آمریکای لاتین بازار خوبی برای ایران است

کد: 13950703134195730

https://goo.gl/lxgYIv

، تهران ، (اخبار رسمی): ایران و کوبا همکاری های خود در حوزه سلامت را گسترش می دهند.

آمریکای لاتین بازار خوبی برای ایران است

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ،حسن هاشمی، وزیر بهداشت کشورمان  پس از بازگشت از سفر به کشورهای آمریکای جنوبی ، گفت: مذاکرات بسیار خوب و مثبتی در جهت گسترش همکاری های حوزه سلامت صورت گرفت و کوبا یکی از کشورهایی است که در حوزه سلامت موفقیت های چشمگیری داشته است.

رییس ایرانی کمیسیون مشترک ایران و کوبا با اشاره به ارائه خدمات حوزه سلامت در کشور کوبا، خاطرنشان کرد: بخشی از ارزآوری کشور کوبا از سوی پزشکانی است که در سایر کشورها حضور دارند چراکه بالغ بر 30هزار پزشک کوبایی در سراسر جهان مشغول فعالیت هستند.

هاشمی پیشرفت های کوبا در حوزه ساخت واکسن و دارو را مناسب دانست و عنوان کرد: در حوزه همکاری های دارویی و واکسن حتما شاهد ارتقای روابط دو کشور خواهیم بود و طرفین از تجربیات یکدیگر استفاده خواهند کرد؛ البته در دوران گذشته، کوبا کمک های خوبی به انستیتو پاستور ایران داشته و در این دوره می توانیم به صورت مشترک برای تولید واکسن های جدید و عرضه آن به بازارهای منطقه و بین المللی تلاش کنیم.

وزیر بهداشت کشورمان امضای تفاهم نامه بین بخش کشاورزی دو کشور را از دیگر برنامه های سفر رییس جمهور و هیات عالی رتبه کشور عنوان کرد و افزود: کوبا در حوزه بایوتکنولوژی (زیست فناوری) تجربیات ارزشمندی دارد و مراکز تحقیقاتی دو کشور در آینده می توانند همکاری های بسیار خوبی داشته باشند.

 هاشمی ضمن تاکید بر وجود حوزه های مختلف همکاری بین ایران و کوبا، گفت: اراده بخش های خصوصی دو کشور به ویژه طرف ایرانی برای گسترش همکاری ها اهمیت بسیار زیادی دارد زیرا منطقه آمریکای لاتین دارای بازار بسیار خوبی است و کشورهای آن منطقه علاقه مند به همکاری با ایران هستند و به ما اعتماد دارند.

وزیر بهداشت ضمن ابراز امیدواری نسبت به مشارکت فعال تر بخش خصوصی ایران در منطقه آمریکای لاتین، گفت: کوبا در صنایع چوب و نیشکر نقاط قوت زیادی دارد البته ایران در حوزه صنعت  می تواند به این کشور کمک های زیادی کند.

هاشمی از بایوتکنولوژی و نانوفناوری به عنوان مهم ترین محورهای همکاری ایران و کوبا یاد کرد و افزود: ایران در حوزه نانوفناوری وضعیت بسیار خوبی در دنیا دارد و در بخش بایوتکنولوژی نیز می تواند به این کشور کمک های شایانی کند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی

شعار «انسان سالم؛ محور توسعه پایدار» یکی از موضوعاتی است که در تدوین سیاست های کلی برنامه پنجم توسعه در مجمع تشخیص مصلحت نظام مورد توجه قرار گرفته است. اهمیت این موضوع این است که از این پس تمام برنامه ها و سیاست های کشور در این مدت 5 سال که در کشور مصوب و اجرایی باشد، باید تحت تاثیر این شعار محوری باشد و سلامت مردم و نقش انسان سالم در توسعه کشور مد نظر قرار گیرد و این، موضوع مهمی در کشور محسوب می شود. وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان مسئول "تأمین سلامت مردم" در تحقق این هدف مصمم بوده و تمام توان خود را برای تحقق آن بسیج خواهد کرد. یکی از حقوق اساسی مردم دانستن و آگاهی است، آن هم در عصر ارتباطات و جامعه اطلاعاتی که بر اساس آگاهی و دانایی استوار است. بدیهی است در این میان، آگاهی دادن و اطلاع رسانی به مردم در زمینه سلامتی و بهداشت، اولی تر و ابتدایی ترین حق مردم خواهد بود. روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در راستای مأموریت سازمانی خود، همواره تمام توان خود را در امر اطلاع رسانی صحیح و شفاف به مردم به کار گرفته است.

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.