سوئیت‌های شناور بوشهر ، جاذبه‌ای برای گردشگران

کد: 13950704135905793

https://goo.gl/t5nN66

، تهران ، (اخبار رسمی): ساخت و بهره‌برداری از سوییت‌هایی شناور، در راستای پیشبرد اهداف گردشگریِ دریایی استان بوشهر بزودی انجام می‌شود.

سوئیت‌های شناور بوشهر ، جاذبه‌ای برای گردشگران

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، ناصر امیرزاده، معاون گردشگری این استان، با اشاره به هفته گردشگری، گفت: بزودی سوئیت‌هایی شناور در راستای پیشبرد اهداف گردشگری دریایی در بوشهر ساخته و بهره‌برداری می‌شود. این سوئیت‌ها توسط شرکت عملیات غیرصنعتی پازارگاد - سرمایه‌گذار دهکده گردشگری امید بوشهر - و همچنین بهره‌بردار دهکده گردشگری ساحلی پازارگاد در شیرینو شهرستان کنگان ساخته شده‌اند.

معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری استان بوشهر همچنین با بیان اینکه «ان‌شاءلله بزودی شاهد تحولی عظیم در گردشگری دریایی بوشهر خواهیم بود»، ادامه داد: استان بوشهر با توجه به تحولات اخیر و جذب سرمایه‌گذار در حوزه گردشگری، بعنوان قطب گردشگریِ دریایی کشور شناخته خواهد شد.

او همچنین با اشاره به شعار «گردشگری برای همه - همه برای گردشگری»، به‌عنوان شعار ملی امسال، اضافه کرد: شعار ملی روز گردشگری امسال نیز در راستای همان شعار جهانی نام‌گذاری شده است؛ با این هدف که به کم‌توانان، ناتوانان، معلولان ذهنی و یا جسمی، کمک شود تا از مواهب گردشگری بهره‌مند شوند.

امیرزده در پایان از برگزاری تور کارگاهی برای دانش‌آموزان استثنائی، بازدید آن‌ها از هتل‌ها، مراکز تفریحی، توریستی و گردشگری برای آشنائی و آموزش استفاده از این مواهب، همچنین برگزاری کارگاه تخصصی آشنایی با مناسب‌سازی محیط برای بخش خصوصی، به‌منظور ساخت مکان‌های قابل استفاده برای همه افراد، با همکاری اداره کل‌های گردشگری، بهزیستی، بنیاد شهید و امور ایثارگران و جانبازان، در طول این هفته به‌عنوان برنامه‌های هفته گردشگری امسال این استان خبر داد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری

گردشگری در سرزمین ایران از پیشینه‌های چند هزار ساله برخوردار است. در تمامی دوران باستان، تا قبل از اسلام مستندات تاریخی حکایت از گسترش شهرها، راه‌ها و اقامتگاه‌ها در سرزمین پهناور ایران دارد. آثار مکتوب‌ بر جای مانده حاکی از سفر یونانیان و رومیان به ایران است، اگرچه از سیاحانی که قبل از اسلام به ایران سفر کرده‌اند اطلاع دقیقی در دست نیست. در قرون اولیه پس از اسلام، بعد از پشت سر نهادن یک دوره بحرانی، رویکرد ادبی، فرهنگی و علمی در ایران آغاز شد و از رونقی بی‌نظیر برخورداد گردید . شاعران و نویسندگان به گشت و گذار در سرزمین اسلامی پرداختند که حاصل آن سفرنامه‌هایی بود که اکنون بر جای مانده و از خلال آنها می‌توان با جغرافیا، فرهنگ و تمدن آن روزگار آشنا شد. از جمله معروفترین این جهانگردان می‌توان به ناصرخسرو قبادیانی شاعر، فیلسوف و سفرنامه‌نویس قرن پنجم اشاره کرد. از سوی دیگر به تدریج و به ویژه طی قرون هفتم به بعد جهانگردان غربی نیز در پی سفر به شرق و از جمله ایران برآمدند. در همان دوران اقامتگاه‌هایی در ایران تأسیس شد که بسیاری از آنها همچنان بر جای مانده است. ایران در دوران صفویه و علی‌الخصوص در دوره شاه عباس اول به عنوان کشوری جذاب نظر بسیاری از جهانگردان اروپایی را به خود جلب کرد. به همین دلیل می‌توان دوره سلطنت شاه عباس اول تا انقراض سلسله صفوی را یکی از مهمترین ادوار توسعه جهانگردی در ایران به حساب آورد.

منتشر شده در سرویس:

گردشگری و میراث فرهنگی

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.