اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950706139595797

تلاش برای مردمی کردن امنیت در جامعه

کد: 13950706139595797

https://goo.gl/LsNMfl

، تهران , (اخبار رسمی): یکی از اهداف نیروی انتظامی، مردمی کردن امنیت در جامعه است.

تلاش برای مردمی کردن امنیت در جامعه

به گزارش اخبار رسمی به نقل از  روابط عمومی نیروی انتظامی ، سردار محسن خانچرلی، فرمانده انتظامی غرب استان تهرانبا تاکید بر این موضوع گفت : اقتدار پلیس در سایه اعتماد مردم به دست می آید و این اعتماد به نوع برخورد با شهروندان و رعایت حقوق آنان بستگی دارد.

وی با بیان اینکه برقراری و حفظ امنیت اجتماعی و برخورد قاطعانه با مجرمان در جهت ارتقاء احساس امنیت و آسایش شهروندان از مأموریت های ذاتی و مهم پلیس به شمار می رود، اضافه کرد: رفتار شایسته ماموران ضمن احترام متقابل ، زمینه ساز جلب اعتماد عمومی به پلیس و موجب دستیابی به این هدف خواهد شد.

سردار خانچرلی افزود: اقتدار پلیس در سایه اعتماد شهروندان به دست می آید و این اعتماد به نوع برخورد با شهروندان و رعایت حقوق آنان بستگی دارد.

وی هدف اصلی پلیس را مردم داری و مردم محوری دانست و گفت: برای رسیدن به این منظور، پلیس باید صداقت، اعتماد سازی در مردم ، اخلاق نیکو ، شجاعت و جسارت و نظم و انضباط را سرلوحه کار خود قرار دهد زیرا یک پلیس با اخلاق ، شجاع و منظم می تواند موجب دلگرمی مردم و افزایش اعتماد آنها به حافظان امنیت در جامعه شود.

فرمانده انتظامی ویژه غرب استان تهران با اشاره به این موضوع که پلیس ایران اسلامی یک نیروی مردم محور و ولایت مدار است، اظهار داشت: رسیدگی به مشکلات مردم ، تأمین امنیت و ایجاد احساس امنیت برای شهروندان از جمله مأموریت های اصلی پلیس غرب استان تهران است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

ناجا

این کشور در بیش از دو هزار سال قبل و در دوران سلسله هخامنشیان اولین بنیانگذار سیستم حکومتى گسترده امپراطورى مى باشد. از آنجا که هر حکومتى نیازمند به نظم و امنیت مى‌باشد در نتیجه کشور ما انواع سیستمهاى ایجاد نظم و امنیت را در طى تاریخ مورد آزمایش قرار داده است. اما سیستم نوین ایجاد نظم و امنیت داخلى یعنى سازمان پلیس در ایران به حدود یکصد سال پیش مربوط مى‌‌باشد. شاه قاجار ناصرالدین شاه در سفرهاى سه گانه خود به اروپا و مشاهده پلیس نوین در آن کشورها و با استخدام یک مستشار بلژیکى به نام کنت دو بینو اولین سیستم پلیسى جدید را در ایران پایه گذارى نمود. این پلیس در طى یکصد سال گذشته و تا پیروزى انقلاب اسلامى در بهمن سال 1357 از فراز و نشیبهاى متفاوت برخوردار بوده است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

حقوقی و قانون