کد: 13950706139875699

نقش طرح همیار گردشگر در تربیت اجتماعی دانش آموز

کد: 13950706139875699

https://goo.gl/dNYVpR

، تهران , (اخبار رسمی): مشارکت دانش‌آموزان در فعالیت‌های اجتماعی مانند طرح همیار گردشگر ضمن آنکه به موفقیت آن فعالیت کمک می‌کند، در تربیت اجتماعی، فرهنگی و سیاسی دانش‌آموزان مؤثر است.

نقش طرح همیار گردشگر در تربیت اجتماعی دانش آموز

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش ،علی اصغر فانی، وزیر آموزش و پرورش با اشاره به رونمایی از طرح همیار گردشگر گفت:ما در سند تحول نظام آموزش و پرورش، تربیت اجتماعی و سیاسی را برای دانش‌آموزان در نظر داریم ودانش آموزان در کنار تربیت علمی، اخلاقی، هنری و ورزشی و تربیت بدنی باید به تربیت زیباشناختی و اجتماعی دست پیدا کنند. دانش آموزانی که کارهای بزرگ همیاری گردشگری را متقبل شدند با این فعالیت روحیه مسئولیت‌پذیری و زندگی در جامعه در آن تقویت می‌شود.

فانی با اشاره به اجرای طرح همیار گردشگر گفت: فعالیت‌هایی از این دست در آموزش و پرورش سابقه داشته است، مانند همیار پلیس که تجربه بسیار موفقی بوده، بر همین اساس همکاری مشابهی با محیط‌زیست آغاز شده و اکنون هم با سازمان میراث فرهنگی و گردشگری طرح همیار گردشگر به اجرا گذاشته شده است.

وی افزود:در سند آموزش و پرورش نیز به تربیت اجتماعی و سیاسی و زیباشناختی دانش آموزان تاکید شده است.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: مشارکت دانش‌آموزان در فعالیت‌های اجتماعی ضمن آنکه به موفقیت آن فعالیت کمک می‌کند، در تربیت اجتماعی، فرهنگی و سیاسی دانش‌آموزان مؤثر است.

فانی تصریح کرد: یکی از اهداف تعلیم و تربیت در 60 سال پیش آموختن برای دانستن بود، بعد از چند سال گفتند آموختن برای دانستن خوب است اما آنها باید بیاموزند که چطور این آموزه‌ها را به کار بگیرند. مسئولان آموزش و پرورش چندین سال پیش پایه سومی را به این اهداف اضافه کردند که این پایه آموختن برای زیستن بود. 10 سال پیش نیز آموختن و با دیگران زیستن هدف دیگر انتخاب شد. امروزه همیار گردشگری به ما کمک می‌کند که در بخش آموزش برای زیستن و آموختن برای با دیگران زیستن را به دانش آموزان یاد دهیم. وی به سیاست‌های این وزارتخانه در توسعه مشارکت اشاره کرد و گفت: معتقدیم باید با سایر نهادها و ارگان‌های دولتی و غیردولتی، مشارکت داشته باشیم تا در رسیدن به اهداف چندجانبه کمک کنیم.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت آموزش و پرورش

وزارت آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران مسئول امور آموزشی کودکان و نوجوانان است. این وزارت خانه از سال 1343 که از وزارت فرهنگ جدا شد، مسولیت آموزش عالی (دانشگاه ها) را هم عهده دار بود،اما پس از تشکیل وزارت علوم ، برای ادارهٔ امور دانشگاه‌ها و امور پژوهشی در سطوح عالی وزارت آموزش و پرورش وظیفه آموزش رایگان همه افراد را در مقاطع دبستان، دوره اول متوسطه، دوره دوم متوسطه و همچنین اداره دانشگاه فرهنگیان برای تربیت معلم و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی را به عهده دارد. علی اصغر فانی وزیر کنونی آموزش و پرورش است. او دوازدهمین وزیر آموزش و پرورش پس از انقلاب است.

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.