کد: 13950706140135883

نعمت زاده اعلام کرد

پرداخت تسهیلات به 10 هزار واحد صنعتی کوچک و متوسط

کد: 13950706140135883

https://goo.gl/COmnED

، (اخبار رسمی): وزیر صنعت، معدن و تجارت از پرداخت 80 هزار میلیارد ریال تسهیلات به 10 هزار واحد صنعتی کوچک و متوسط در قالب طرح رونق تولید خبر داد.

پرداخت تسهیلات به 10 هزار واحد صنعتی کوچک و متوسط

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی شهرک صنعتی ، محمد رضا نعمت زاده  در نشست مشترک شورای برنامه ریزی و توسعه با ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان تهران با بیان این مطلب گفت: 4 هزار و 500 فقره از این تسهیلات در قالب طرح احیای واحدهای صنعتی راکد و نیمه فعال و بقیه نیز به صورت مستقیم به 5 هزار و 500 واحد تولیدی و صنعتی دیگر پرداخت شده است .و وی به تاکیدات رهبر معظم انقلاب درباره لزوم اقدام و عمل در اقتصاد مقاومتی اشاره و تصریح کرد: سیاست های اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی ایشان  چکیده تجارب اقتصادی کشوربعد از انقلاب است و همه باید به طور جد برای اجرای درست آن تلاش کنیم.

وزیر صنعت معدن از همکاری و عملکرد بانک ها برای اعطای تسهیلات به واحد های صنعتی قدردانی کرد افزود: با وجود همه تلاش ها هنوز به شرایط مناسب نرسیدیم به طوری که  160 هزار میلیارد ریال تسهیلات در نظر گرفته شده برای پرداخت در این طرح در مجموع 4 درصد از کل تسهیلات پرداختی بانک ها را شامل می شود.
محمد رضا نعمت زاده شرایط استان تهران را در بخش های مختلف منحصر بفرد خواند و گفت: 25 درصد صنایع و نیمی از منابع مالی کشور در این استان مستقر است که این امر نیاز ویژه با این استان را طلب می کند.
وی با بیان اینکه 40  درصد اشتغال صنعتی کشور مربوط به واحدهای کوچک و متوسط است و این واحدها بین 18 تا 19 درصد ارزش افزوده کشور را تامین می کنند افزود: پیش بینی می شود با این روند در مجموع 20 هزار واحد صنعتی تسهیلات دریافت کنند. 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی

در سال 1362 پس از ایجاد تغییرات در نظام صنعتی کشور، سازمان صنایع کوچک و نواحی صنعتی ایران با کلیه وظایف در وزارت صنایع ادغام گردید و به منظور ایجاد هماهنگی و استفاده مطلوب از امکانات شهرک های صنعتی و ایجاد هر چه بیشتر امکانات زیربنایی و ارائه خدمات ضروری برای متقاضیان ایجاد واحدهای صنعتی، قانون" شرکت شهرکهای صنعتی ایران" به تصویب رسید.

منتشر شده در سرویس:

صنعت و تولید

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.