اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950713149665511

مدیر عامل بانک رفاه تشریح کرد:

توسعه ابزارهای تامین مالی صنعت گردشگری

کد: 13950713149665511

https://goo.gl/mzVNzr

، تهران , (اخبار رسمی): گردشگری یکی از مهمترین بخش های خدمات است که می تواند باعث خروج ایران از اقتصاد تک محصولی شود.

سهمانی

 به گزارش اخبار رسمی و به نقل از روابط عمومی بانک رفاه سهمانی مدیر عامل این بانک در پنل فرآیندها،‌ قوانین و مقررات، مشوق ها و روش های تامین مالی در صنعت گردشگری ایران در سخنانی با عنوان نقش بازار پول و سیستم بانکی در تامین مالی حوزه گردشگری وگردشگران با تشریح بازار مالی و بازار سرمایه،‌ تفاوت ها و ماهیت های آن، اظهار داشت: بازار مالی مسئولیت تامین مالی پروژه های کوتاه مدت و خرد را بر عهده دارد، در صورتی که بازار سرمایه مسئول تامین مالی پروژه های بلندمدت و کلان است.

مدیرعامل بانک رفاه در ادامه با بیان اینکه نظام اقتصادی ایران بانک محور است، خاطرنشان ساخت: در ایران سازوکار تامین مالی به دلیل بانک محور بودن اقتصاد، متفاوت است، بدین شکل که بانک ها مسئول تامین مالی انواع پروژه های کوتاه و بلندمدت یا خرد و کلان هستند.

وی در ادامه ابزار امیدواری کرد بازار سرمایه با تقویت خود،‌ ایفاگر نقش اصلی در تامین مالی پروژه ها شود.

مدیر عامل بانک رفاه مهم ترین مبحث در صنعت گردشگری را نحوه تامین مالی و سرمایه این حوزه دانست و خاطرنشان ساخت: در سال های اخیر به دلیل محدودیت های ایجاد شده، بانک ها مسئولیت تامین مالی سرمایه گذاری حوزه گردشگری را بر عهده داشته اند. امیدواریم در پسابرجام این محدودیت ها مرتفع شود و بازار سرمایه بتواند نقش آفرین باشد.

وی در ادامه به معرفی برخی از مهم ترین مدل های تامین مالی صنعت گردشگری پرداخت و اظهار داشت: اوراق گواهی سپرده خاص یکی از ابزارهای تامین مالی نظام بانکی است و می تواند بابت تامین مالی مشتریان بانک ها در میان مدت و بلندمدت مفید واقع شود. این ابزار برای تامین مالی پروژه های خاص به کار می رود و ابزاری موثر و مطلوب است.

سهمانی افزود: این ابزار به دلیل اینکه سرمایه های خرد افراد را برای تامین مالی پروژه ها جمع آوری می کند، بسیار مورد استقبال بانک مرکزی است.

سهمانی صدور کارت نقدی برای گردشگران داخلی وخارجی با هدف کاهش عواقب حمل پول نقد را دیگر ابزار مهم در تامین مالی پروژه های گردشگری دانست و گفت: این ابزار برای تامین مالی خرد به کار گرفته می شود که روشی مناسب و کارآمد است.

وی تامین مالی مستقیم خارجی را دیگر روش مطلوب تامین مالی حوزه گردشگری عنوان و تصریح کرد: این روش یکی از کم ریسک ترین روش ها برای سرمایه پذیرها به شمار می رود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

بانک رفاه کارگران

بانک رفاه کارگران در اجرای تبصره ماده 39 قانون بودجه سال 1338 کشور و ماده 38 سازمان بیمه های اجتماعی به منظور سرمایه گذاری و بهره برداری از وجوه بیمه کارگران با هدف کمک به تامین رفاه و ایجاد تسهیلات لازم برای رفع نیازمندیهای طبقه کارگر در تاریخ 27/5/1339 تشکیل و به ثبت رسید و عملیات خود را از ششم فروردین 1340 با افتتاح شعبه مرکزی در تهران و شعبه اصفهان آغاز کرد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بانک، بیمه و سرمایه