اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950713149835832

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

فاینانس 400میلیون یورویی برای120لکوموتیودیزل وبرقی

کد: 13950713149835832

https://goo.gl/vfwJXN

، تهران , (اخبار رسمی): مدیرعامل شرکت راه آهن گفت: مجموع قراردادهای تولید و تامین 50 لکوموتیو دیزل الکتریک و 70 لکوموتیو برقی به ارزش400 میلیون یورو از طریق بانک‌های آلمانی و بخشی از طریق بانک‌های چینی فاینانس شده است.

فاینانس 400میلیون یورویی برای120لکوموتیودیزل وبرقی

به گزارش اخباررسمی به نقل از روابط عمومی راه آهن ، محسن پورسیدآقایی با اشاره به امضا قرارداد تولید و تامین 50 دستگاه لکوموتیو دیزل الکتریک میان ایران و آلمان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: قرارداد تولید و تامین 50 دستگاه لکوموتیو دیزل الکتریک بین شرکت راه آهن، مپنا و زیمنس به امضا رسید و تفاهم‌نامه‌ای برای تولید 70 دستگاه لکوموتیو برقی برای راه‌آهن تهران- مشهد که زیرساخت آن در حال برقی شدن است میان دو طرف به منظور انتقال فناوری و تولید در ایران منعقد شد.

وی افزود: مجموع  قراردادهای تولید و تامین لکوموتیو دیزل الکتریک و برقی نزدیک به 400 میلیون یورو  و از طریق بانک‌های آلمانی و بخشی از طریق بانک‌های  چینی فاینانس شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره سایر قراردادها و تفاهم‌نامه‌های دو جانبه میان ایران و آلمان بیان داشت: ایجاد شبکه قطارهای حومه‌ای در تهران و تبریز و تامین سیستم سیگنالینگ برای خطوط سریع‌السیر و واگن‌های مسافری مورد بحث و گفتگو قرار گرفت که بر اساس آن یک موافقتنامه عمومی به منظور انتقال فناوری از سوی شرکت زیمنس و تولید محصولات از طریق شرکت‌های ایرانی-آلمانی خود در کشور به امضا رسید.

مدیرعامل راه‌آهن با بیان اینکه تامین منابع مالی پروژه‌ها از طریق فاینانس خواهد بود خاطرنشان کرد: وزیر اقتصاد آلمان در جلسه ای که پیش از امضا قراردادها برگزار شد، بر حمایت همه جانبه آلمان برای تامین فاینانس پروژه‌های ایرانی توسط بانک های آلمانی و سایر کشورها و توسعه روابط دو کشور تاکید کرد. 

پورسیدآقایی با بیان اینکه «علی رغم تمام حرف های تبلیغاتی کشورهای بزرگ در مقام عمل در ایران قرار داد امضا می‌کنند» گفت: خوشبختانه بعد از برجام کشورهای اروپایی برای سرمایه‌گذاری و عقد قرارداد با  ایران در تلاش هستند و سعی ما استفاده حداکثری از فرصت ایجاد شده است.

به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی، وزیر اقتصاد و انرژی آلمان از حمایت همه جانبه برای رفع موانع فایناس و بانکی را رفع کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران

کشور ایران، در حال حاضر دارای ۱۳۴۳۷ کیلومتر (انتهای سال ۱۳۹۵)شبکه ریلی استاندارد و ۹۶ کیلومتر (میرجاوه-زاهدان) خطوط ریلی عریض است. نگهداری و تعمیر و هم‌چنین بهره‌برداری از شبکه ریلی بر عهده شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران (به عنوان نماینده حاکمیت) در بخش حمل و نقل ریلی است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

مسکن و ساختمان