اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950810173105793

برگزاری تورهای گردشگری تخصصی زعفران

کد: 13950810173105793

https://goo.gl/uNBi15

، تهران , (اخبار رسمی): تورهای گردشگری تخصصی زعفران در خراسان رضوی برگزار می شود.

برگزاری تورهای گردشگری تخصصی زعفران
به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ، حسین زارع صفت ،مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضویبا اعلام این خبر گفت:‌ باتوجه به اینکه  شاخص ترین محصول کشاورزی برخی از شهرستان های استان از جمله  تربت حیدریه که از نظر گستره کشت در ایران و جهان رتبه نخست را به این خطه اختصاص داده زعفران است.سبب شد، که در راستای معرفی بهتر زعفران شهرستان و استان، با همکاری و مشارکت کلیه ارگان‌های مرتبط از گردشگران و محققین داخلی و خارجی برای بازدید از مزارع زعفران شهرستان دعوت به عمل آید.

وی افزود: با عنایت به اینکه از اشکال جدید صنعت توریسم که در بین گردشگران رو به رشد است بخش توریسم روستایی و اگرو توریسم (گردشگری کشاورزی)  است، باعث شده که این فرصت را مغتنم شمرده و در قالب  برگزاری تورهای گردشگری،‌ به عرضه مستقیم محصولات روستائیان پرداخته شود،  زیرا در بخش گردشگری کشاورزی، روستائیان می توانند انواع فعالیت های کشاورزی و تجربیات باارزش خود را در معرض عموم قرار داده و  افزایش درآمدزایی را از طریق عرضه مستقیم محصولات کشاورزی خود در پی داشته باشد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی اضافه کرد: ‌در همین قالب تاکنون چندین گروه از گردشگران داخلی و خارجی در قالب تورهای مختلف علمی و تفریحی از  مزارع شهرستان تربت حیدریه بازدید داشته اند.

زارع صفت خاطر نشان کرد:  مهمترین برنامه های تدارک دیده شده برای گردشگران، بازدید از مزارع زعفران سطح روستاهای شهرستان تربت حیدریه ، شرکت در کارگاه‌های آموزشی و علمی با همکاری پژوهشکده زعفران شهرستان، بازدید از بازار بزرگ زعفران ، بازدید از جاذبه های تاریخی و گردشگری سطح شهرستان و تهیه سوغات است.

در شهرستان تربت حیدریه و زاوه بالغ بر 19 هزار هکتار زمین زیر کشت زعفران است که اشتغال زایی بیش از 16 هزار خانوار را به دنبال دارد

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری

گردشگری در سرزمین ایران از پیشینه‌های چند هزار ساله برخوردار است. در تمامی دوران باستان، تا قبل از اسلام مستندات تاریخی حکایت از گسترش شهرها، راه‌ها و اقامتگاه‌ها در سرزمین پهناور ایران دارد. آثار مکتوب‌ بر جای مانده حاکی از سفر یونانیان و رومیان به ایران است، اگرچه از سیاحانی که قبل از اسلام به ایران سفر کرده‌اند اطلاع دقیقی در دست نیست. در قرون اولیه پس از اسلام، بعد از پشت سر نهادن یک دوره بحرانی، رویکرد ادبی، فرهنگی و علمی در ایران آغاز شد و از رونقی بی‌نظیر برخورداد گردید . شاعران و نویسندگان به گشت و گذار در سرزمین اسلامی پرداختند که حاصل آن سفرنامه‌هایی بود که اکنون بر جای مانده و از خلال آنها می‌توان با جغرافیا، فرهنگ و تمدن آن روزگار آشنا شد. از جمله معروفترین این جهانگردان می‌توان به ناصرخسرو قبادیانی شاعر، فیلسوف و سفرنامه‌نویس قرن پنجم اشاره کرد. از سوی دیگر به تدریج و به ویژه طی قرون هفتم به بعد جهانگردان غربی نیز در پی سفر به شرق و از جمله ایران برآمدند. در همان دوران اقامتگاه‌هایی در ایران تأسیس شد که بسیاری از آنها همچنان بر جای مانده است. ایران در دوران صفویه و علی‌الخصوص در دوره شاه عباس اول به عنوان کشوری جذاب نظر بسیاری از جهانگردان اروپایی را به خود جلب کرد. به همین دلیل می‌توان دوره سلطنت شاه عباس اول تا انقراض سلسله صفوی را یکی از مهمترین ادوار توسعه جهانگردی در ایران به حساب آورد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

گردشگری و میراث فرهنگی