اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950902187875832

معاون مسافری راه‌آهن خبر داد‌

اختصاص 594 رام قطار مسافری برای پایان ماه صفر

کد: 13950902187875832

https://goo.gl/4dsB2b

، تهران , (اخبار رسمی): معاون مسافری راه‌آهن از اختصاص 594 رام قطار مسافری با ظرفیت 191 هزار و 500 صندلی همزمان با ایام 28 و 30 صفر به منظور رفاه حال زائران امام رضا (ع) خبر داد و گفت: تا 15 روز آینده قطار مسافری نخجوان-مشهد راه‌اندازی خواهد شد.

اختصاص 594 رام قطار مسافری برای پایان ماه صفر

 ‌به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران میرحسن موسوی اظهار داشت: در ایام اربعین حسینی قطار سیستمی تهران - کربلا را راه‌اندازی کردیم و حرکت این قطار از این پس هر سه‌شنبه به سمت کربلا و بالعکس تداوم خواهد داشت.

وی افزود: با توافق صورت گرفته با کشور جمهوری آذربایجان ‌واگن‌های مسافری آنها در مسیر جلفا-مشهد مورد آزمایش قرارگرفت و مقرر شده تا قطار نخجوان-مشهد را راه‌اندازی کنیم‌‌.

موسوی تصریح کرد: پیش‌بینی شده بود تا راه‌اندازی این قطار در ایام 28 صفر عملیاتی شود و در حال حاضر منتظر اعلام راه آهن‌آذربایجان در این زمینه هستیم‌.

به گفته وی به طور قطعی ظرف 15 روز آتی شاهد راه اندازی قطار نخجوان-مشهد خواهیم بود و براساس توافق صورت گرفته این قطار هر هفته 2 سرویس رفت و برگشت درمسیر نخجوان- مشهد تردد خواهد داشت.

معاون مسافری راه‌آهن بیان کرد: در ایام اربعین تا امروز 57 هزار مسافر از شهرهای تهران و مشهد به سمت خرمشهر جا‌به‌جا شده است و با توجه به تعداد بلیت فروش رفته پیش‌بینی می شود تا 4 روز آتی این تعداد به 88 هزار نفر برسد.

وی افزود: در همین راستا قطار محلی خرمشهر –شلمچه به صورت رایگان تا امروز 110 هزار مسافر جابه جا شده و پیش بینی می شود که ظرف 4 روز آتی ‌این تعداد به 140 هزار نفر برسد.

موسوی در خصوص برنامه حرکت قطارها در ایام رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام رضا (ع) گفت: به منظور رفاه حال زائران امام هشتم (ع) 594 رام قطار مسافری با ظرفیت ایجادی 191 هزار و 500صندلی به صورت رفت و برگشت به مقصد مشهد پیش بینی شده که از 4 تا14 آذر ماه به صورت رفت و برگشت به مقصد مشهد تردد داشته باشند.

وی افزود: از این تعداد قطار 33 رام با حدود 22 هزار و 500 صندلی در مسیر تهران پیش بینی شده تا خدمات مناسبی را به زائران امام هشتم(ع) ارایه شود. 

معاون مسافری راه‌آهن با بیان اینکه بلیت همه این قطارها به صورت آنلاین در سیستم فروش وجود دارد گفت: تا‌کنون 90 درصد از این تعداد بلیت به فروش رفته و پیش‌بینی می شود تا 10 درصد باقی مانده ظرف 2 تا 3 روز آینده به فروش برسد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران

کشور ایران، در حال حاضر دارای ۱۳۴۳۷ کیلومتر (انتهای سال ۱۳۹۵)شبکه ریلی استاندارد و ۹۶ کیلومتر (میرجاوه-زاهدان) خطوط ریلی عریض است. نگهداری و تعمیر و هم‌چنین بهره‌برداری از شبکه ریلی بر عهده شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران (به عنوان نماینده حاکمیت) در بخش حمل و نقل ریلی است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

مسکن و ساختمان