اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950913193296113

تدوین سند چشم‌انداز بلندمدت برای شهرداری مشهد

کد: 13950913193296113

https://goo.gl/hKPUV8

، مشهد , (اخبار رسمی): ساختار اجرایی برنامه راهبردی متشکل از شورای عالی برنامه‌ریزی و تعالی، کمیسیون تلفیق شورای عالی، کمیسیون‌های 9 گانه برنامه‌ریزی و تعالی حوزه‌های تخصصی و کمیته‌های برنامه‌ریزی و تعالی است.

تدوین سند چشم‌انداز بلندمدت برای شهرداری مشهد

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی شهرداری مشهد، موسی شربتدار در جلسه توجیهی مسوولان برنامه‌ریزی و نظارت حوزه‌های تابعه شهرداری مشهد گفت: شهر مشهد نیازمند تدوین برنامه راهبردی است که امیدواریم با همکاری مسوولان برنامه‌ریزی این امر انجام شود، تا در دور جدید مجموعه مدیریت شهری برنامه راهبردی مناسبی برای بازه زمانی 20 ساله تدوین شود.

وی خاطر نشان کرد: باید شهرداری مشهد باید دارای برنامه راهبردی، به روز، دقیق و علمی باشد تا شاهد تلاش خوب در مجموعه مدیریت شهری باشیم.
معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهرداری مشهد در ادامه عنوان کرد: ابعاد و چارچوب‌های این برنامه باید ارائه شود تا از نظرات و راهنمایی‌های همه در جهت کمک به یکدیگر استفاده گردد و در این راستا باید تبادل نظرات در خصوص اهمیت برنامه‌ریزی در مدیریت شهری مشهد، سطوح برنامه‌ریزی و ابعاد آن داشته باشیم.
شربتدار بیان کرد: کار برنامه‌ریزی امر ضروری در فعالیت‌های مدیریتی و امور سازمانی است و تا زمانی که برنامه‌ریزی راهبردی برای مجریان و مدیران نباشد، برنامه‌ریزی مورد غفلت واقع خواهد شد.
معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهرداری مشهد با بیان اینکه اجرا و کنترل به عنوان جایگاه برنامه‌ریزی در مدیریت و وظایف مدیران محسوب می‌شود، ابراز کرد: برنامه‌ریزی‌ها نباید سوری باشد، در برنامه‌ریزی همه مردم شهر و کشور نیز می‌توانند کمک کنند، مدیران تشخیص می‌دهند که چگونه می‌توانند از این پتانسیل‌ها در برنامه‌ریزی شهر استفاده کنند.
وی ادامه داد: سند طرح جامع شهر می‌تواند به عنوان سند بالادست شهرداری و سایر سازمان‌ها قرار بگیرد.
شربتدار تاکید کرد: موضوعات استراتژیک، موضوعاتی است که بیشترین تاثیر را در سازمان و اجتماع خواهد گذاشت که باید این موارد در مجموعه مدیریت شهری مشخص و شناسایی شود.
معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهرداری مشهد اضافه کرد: برنامه راهبردی برنامه‌ای است که ماموریت‌ها، بیانیه و شاخص‌های چشم‌انداز از ارکان این برنامه بلند مدت به شمار می‌آید.
شربتدار عنوان کرد: ساختار اجرایی برنامه راهبردی متشکل از شورای عالی برنامه‌ریزی و تعالی، کمیسیون تلفیق شورای عالی، کمیسیون‌های 9 گانه برنامه‌ریزی و تعالی حوزه‌های تخصصی و کمیته‌های برنامه‌ریزی و تعالی است.
جایگاه برنامه راهبردی در مجموعه نظام برنامه‌ریزی شهرداری، اثر محور بودن برنامه‌ریزی‌ها، تمرکز موارد مهم از مسایل راهبردی شهر، اجتماع محور بودن فعالیت‌های شهرداری و نگاه انسان محورانه، برنامه‌ریزی برای مسئولان این حوزه مطرح شد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شهرداری مشهد

شهرداری مشهد نهادی است مردمی که وظیفه نگهداری شهر مشهد را بر عهده دارد. شهردار مشهد به صورت غیر مستقیم توسط نمایندگان مردم در شورای اسلامی شهر مشهد انتخاب می شود.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

شهر و جامعه