کد: 13950929202505423

حق الزحمه کارجویان پرداخت می شود

برنامه ای برای اشتغال زایی مددجویان کمیته امداد

کد: 13950929202505423

https://goo.gl/xrQflG

، تهران ، (اخبار رسمی): کمیته امداد و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تفاهم نامه ای امضا کردند که بر اساس آن ، کمیته امداد متعهد شد حق الزحمه به کارگیری سهم کارجویی مددجویان را پرداخت کند.

برنامه ای برای اشتغال زایی مددجویان کمیته امداد

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی کمیته امداد، این تفاهم نامه با هدف کمک به بکارگیری مددجویان تحت پوشش کمیته امداد با استفاده از ظرفیت های موجود در موسسات کاریابی غیر دولتی سراسر کشور به امضای طرفین رسیده است.
موضوع تفاهم نامه همکاری بین کمیته امداد امام (ره)، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و کانون انجمن های صنفی به منظور انجام اقدامات موثر با استفاده از حداکثر ظرفیت آنان و جلب همکاری سایر دستگاه ها و تشکل های رسمی مرتبط و دستیابی به اشتغال پایدار مددجویان مستعد اشتغال است.
بر اساس این تفاهم نامه، کانون انجمن های صنفی متعهد شده است، نسبت به ارائه راهنمایی های لازم در زمینه فرصت شغلی در بازار کار متناسب، به کارگیری مددجویان جویای کار معرفی شده به موسسات کاریابی، انجام فرآیند کاریابی برای مددجویان ساکن در مناطق فاقد موسسه کاریابی، ارزیابی مستمر عملکرد انجمن های استانی، همکاری با ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و واحدهای استانی این نهاد در اجرای فعالیت کاریابی، حفظ اسرار و اطلاعات افراد معرفی شده جهت انجام کاریابی از طرف کمیته امداد و معرفی نماینده کانون در هر استان اقدام کند.
همچنین معرفی مددجویان مستعد اشتغال و ارسال مشخصات آنان به موسسات کاریابی، با هماهنگی ادارات کل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ها و پرداخت حق الزحمه ی به کارگیری سهم کارجویی مددجویان از تعهدات کمیته امداد در این تفاهم نامه است.
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این تفاهم نامه متعهد به نظارت بر عملکرد کانون و موسسات کاریابی در جهت اجرای صحیح مفاد تفاهم نامه، در اختیار گذاشتن اطلاعات عملکرد موسسات کاریابی به کانون و کمیته امداد به منظور شناسایی موسسات کاریابی شده است.
شایسته ذکر است، اجرای این تفاهم نامه برای مدت دو سال برنامه ریزی شده که در صورت توافق طرفین قابل تمدید است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

کمیته امداد امام خمینی (ره)

کمیته امداد امام خمینی(ره), با هدف یاری نمودن محرومین و مستضعفان, امداد درماندگان و آسیب دیدگان و خود کفا کردن محرومان تشکیل یافت.تاریخ تأسیس کمیته امداد امام خمینی (ره) 14 اسفند سال 1357 هجری شمسی، 6 ربیع الثانی سال 1399 هجری قمری و 5 مارچ سال 1979 میلادی است.

منتشر شده در سرویس های:

شهر و جامعه | تبلیغات و روابط عمومی

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.