کد: 13950930204236226

رئیس کمیته انرژی های نو مجلس تاکید کرد

حمایت ازسرمایه گذاران صنعت پتروشیمی

کد: 13950930204236226

https://goo.gl/7Mmejv

، تهران ، (اخبار رسمی): عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: مجلس از قراردادها و تفاهم نامه هایی حمایت می کند که منجر به ورود فناوری های نوین و سرمایه گذاری درکشور شود.

حمایت ازسرمایه گذاران صنعت پتروشیمی

به گزارش اخبار رسمی به نقل از نسیم اقتصاد، محمد خالدی سردشتی عضو کمیسیون انرژی مجلس و رئیس کمیته انرژی های نو، در خصوص نیاز به حمایت صنعت پتروشیمی گفت: مجلس و کمیسیون انرژی از ورود سرمایه گذاران جدید برای حضور در طرح های توسعه ای صنعت پتروشیمی حمایت می کنند و تصویب بسیاری از طرح ها و لوایح، نشان دهنده حمایت جدی کمیسیون انرژی است که پشتوانه ای برای صنعت پتروشیمی کشورمان محسوب می شود.

وی با بیان اینکه بسیاری از کشورها به دنبال حضور در حوزه های نفت و گاز و پتروشیمی ایران هستند، افزود: باید تمام تلاش صنعت پتروشیمی و مجلس این باشد تا سرمایه گذاری و انتقال دانش فنی قابل قبولی داشته باشیم که البته این کار مشروط به تعامل و همکاری مجلس، دولت و همه ارگان ها است .

خالدی سردشتی ادامه داد: وزارت نفت اختیار دارد تا به منظور انجام سرمایه گذاری تمام تلاش خود را به کار گیرد و از آنجا که خام فروشی در هیچ کجای دنیا پذیرفته نیست، باید از منابعی که در اختیارمان است برای تبدیل مواد خام به محصولات با ارزش افزوده بالا همانند محصولات متنوع پتروشیمی تلاش بیشتری انجام شود.

رئیس کمیته انرژی های نو مجلس عنوان کرد: کشورمان با توجه به برخی چالش های موجود در سالیان اخیر در صنعت پتروشیمی پیشرفت قابل قبولی داشته است و برای توسعه بیشتر در این صنعت نیاز به منابع داخلی و خارجی است که باید سازوکار ورود سرمایه گذار خارجی به صنعت تسهیل شود.

خالدی سردشتی با بیان این که کمیسیون انرژی آماده همکاری و تعامل در مسیر توسعه صنعت پتروشیمی است تاکید کرد: این کمیسیون نهایت همکاری در حوزه سرمایه گذاری را انجام می دهد و نمایندگان مجلس همه تلاش خود را انجام می دهند تا مشکلاتی که مربوط به صنعت پتروشیمی است حل شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

نسیم اقتصاد

این پایگاه خبری در تابستان سال 1395 از سوی وزارت ارشاد اسلامی، مجوز خود را به منظور انتشار اخبار اقتصادی و تحلیل آنها، اخذ کرد.

منتشر شده در سرویس:

نفت، نیرو و انرژی

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.