شرکت‌های دانمارکی در حال افتتاح دفتر در تهران هستند

تامین 7 هزار و 500 مگاوات انرژی پاک در ایران

کد: 13951002205435500

https://goo.gl/a68fl5

، تهران ، (اخبار رسمی): هارولد هاردستون رئیس اتحادیه شرکت‌های انرژی دانمارک،گفت: ایران و دانمارک می‌توانند همکاری‌های خوبی در زمینه انرژی‌های نو و تجدیدپذیر و حوزه آب داشته باشند.

تامین 7 هزار و 500 مگاوات انرژی پاک در ایران

به گزارش اخبار رسمی به نقل از اتاق بازرگانی تهران، رئیس اتحادیه شرکت‌های انرژی دانمارک در خصوص حضور شرکت‌های فعال در حوزه انرژی این کشور در ایران اظهار داشت: هدف اصلی ما آشنایی شرکت‌های دو کشور است. ما در این صنعت از تکنولوژی بالایی برخوردار هستیم و تمایل داریم این امکانات را خصوصا در حوزه ایمنی، نرم افزار و استخراج را به شرکت‌‌های ایرانی ارائه کنیم.

هارولد هاردستون ادامه داد: توانایی شرکت‌های دانمارکی در این حوزه ها بالاست و از صنایع بالادستی نفت تا تولیدات پتروشیمی، ما به دنبال همکاری با شرکت‌های ایرانی هستیم. ضمن آن که شرکت‌های کوچک دانمارکی که به صورت تخصصی در زمینه گاز فعالیت می‌کنند نیز به ایران آمده‌اند و به دنبال بررسی راه‌های همکاری هستند.

وی در خصوص پیش بینی میزان سرمایه‌گذاری شرکت‌های نفتی دانمارکی در ایران گفت: اکنون نمی‌توان پیش‌بینی کرد و به یک رقم مشخصی رسید. ما در حال مذاکره هستیم و برخی از شرکت‌های دانمارکی در حال استقرار و افتتاح دفاتر نمایندگی در ایران هستند. من فکر کنم در مرحله بعدی می‌توان به یک رقم دقیقی رسید. فعلا دو طرف در حال ارزیابی یکدیگر هستند.

هاردسون در خصوص همکاری های دو کشور در حوزه انرژی های تجدید پذیر گفت: من فکر می کنم در آینده دو کشور می‌توانند همکاری‌های خوبی در زمینه انرژی‌های نو ، تجدید پذیر و حوزه آب داشته باشند.

 وی افزود: دانمارک از سال 1980 فعالیت‌های خود را در این زمینه آغاز کرد و در حال حاضر قسمت زیادی از انرژی مصرفی در دانمارک از طریق انرژی بادی تامین می‌شود. ضمن آن که در حوزه صادرات تجهیزات انرژی‌های پاک فعالیت داریم. به طور مثال دو کمپانی در دانمارک وجود دارد که کلیه امور توربین‌های بادی را انجام می‌دهند و به نظرم فرصت خوبی است که ایران از این فرصت استفاده کند

هاردسون در پایان تصریح کرد: مطابق مذاکراتی که داشته‌ایم دولت ایران برنامه بلند مدت برای توسعه انرژی تجدیدپذیر دارد. دولت ایران به دنبال این است که 7 هزار و 500 مگاوات تولید انرژی پاک باشد که شامل انرژی بادی و خورشیدی و برقی داشته باشد و ما می خواهیم که آن را تامین کنیم.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران

سال 1263 مجلس «وکلای تجار» به عنوان اولین نهاد حامی تجار ایران شکل گرفت. این نهاد بعدها به اتاق بازرگانی تغییر نام داد. مورخان تاریخ اقتصاد ایران اعتقاد دارند، پایه تمامی فعالیت‌های صنفی و تخصصی بخش بازرگانی کشور از همین نهاد شکل گرفته است.

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.