بی‌منطقی دردریافت مالیات برارزش‌افزوده ازمعدنکاران

کد: 13951005207075500

https://goo.gl/K3Z7kn

، تهران ، (اخبار رسمی): مالیات بر ارزش‌افزوده و رقم‌های غیرمنطقی در مالیات ستانی از مهم‌ترین مشکلات امروز فعالان معدنی است.

بی‌منطقی دردریافت مالیات برارزش‌افزوده ازمعدنکاران

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی تهران، رضا اشرف سمنانی، رئیس اتحادیه حفاران غیرنفتی درباره ممنوعیت طرح معافیت‌های مالیاتی جدید در لایحه برنامه ششم توسعه گفت: بیشتر معافیت‌های مالیاتی فعلی معطوف به واردات تجهیزات است و این قوانین کلی در بخش واردات توسط گمرک برای تمام بخش‌ها اعمال می‌شود و با توجه به قوانین واردات تجهیزات معدنی هم مشمول معافیت‌های مالیاتی گمرک قرار می‌گیرد.

رئیس اتحادیه حفاران غیرنفتی ادامه داد: معافیت‌های مالیاتی بیشتر در مورد خدمات، تحقیقات و آموزش درزمینه های مختلف صنعت و معدن مطرح است تا به بخش‌های نرم‌افزاری کار کمک کند.

اشرف سمنانی ادامه داد: اگر شرایط راه‌اندازی کسب‌وکار و پیشبرد آن در کشور برای همه یکسان باشد یکپارچگی مالیاتی نه‌تنها مختل فعالیت‌های اقتصادی نیست بلکه به رشد آن کمک می‌کند ؛ زمین کسب‌وکار در ایران برای تمام فعالان یکسان نیست و مالیات ستانی بر اساس اصول و منطق انجام نمی‌شود.

رئیس اتحادیه حفاران غیرنفتی با اشاره به مشکلات ناشی از مالیات بر ارزش‌افزوده گفت: در این شاخه از مالیات فعال اقتصادی باید مالیات پولی را بدهد که هنوز دریافت نکرده است و دریافت این مالیات توسط سازمان امور مالیاتی بی‌منطق است. مالیات ستانی باید دقیق و واقعی باشد. مبنای مالیات ستانی باید مشخص باشد. مالیات بر ارزش‌افزوده و رقم‌های غیرمنطقی در مالیات ستانی از مهم‌ترین مشکلات امروز فعالان معدنی است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران

سال 1263 مجلس «وکلای تجار» به عنوان اولین نهاد حامی تجار ایران شکل گرفت. این نهاد بعدها به اتاق بازرگانی تغییر نام داد. مورخان تاریخ اقتصاد ایران اعتقاد دارند، پایه تمامی فعالیت‌های صنفی و تخصصی بخش بازرگانی کشور از همین نهاد شکل گرفته است.

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.