اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951007208645517

مشتریان از پرداخت حق سرویس خودداری کنند

ممنوعیت دریافت ارزش‌افزوده در فست فود وکافی‌شاپ‌ها

کد: 13951007208645517

https://goo.gl/UyMHhQ

، تهران , (اخبار رسمی): هیچ واحد غذاخوری اعم از رستوران، فست فود و کبابی حق گرفتن مبلغی با عنوان حق سرویس را ندارند و اگر این تخلف را انجام دهند هم از سوی اتحادیه و هم از طرف تعزیرات حکومتی با آن‌ها برخورد قانونی خواهد شد.

ممنوعیت دریافت ارزش‌افزوده در فست فود وکافی‌شاپ‌ها

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی اتاق اصناف ایران، ناصر حسینی رئیس اتحادیه چلوکباب و چلوخورشت گفت: هیچ واحد غذاخوری اعم از رستوران، فست فود و کبابی حق گرفتن مبلغی با عنوان حق سرویس را ندارند و اگر این تخلف را انجام دهند هم از سوی اتحادیه و هم از طرف تعزیرات حکومتی با آن‌ها برخورد قانونی خواهد شد. مشتریان این واحدهای صنفی نیز از پرداخت حق سرویس خودداری کنند.

وی در مورد افزودن مبلغی تحت عنوان ارزش‌افزوده در فاکتور برخی از واحدهای ارائه خدمات غذایی به مشتریان، گفت: مطابق ابلاغیه جدید سازمان امور مالیاتی رستوران‌ها موظف شده‌اند که مالیات ارزش برافزوده را از مشتری دریافت و به‌حساب سازمان امور مالیاتی واریز کنند اما فست فودها، کافی‌شاپ‌ها و مراکز تهیه غذای بیرون‌بر از این قانون مستثنا هستند و در فاکتورشان حق دریافت این مالیات را ندارند.

حسینی ادامه داد: در مورد حق سرویس نیز من و همکارانم بار‌ها از طریق رسانه‌های مختلف اعلام کرده‌ایم که هیچ واحد غذاخوری اعم از رستوران، فست فود و کبابی حق گرفتن مبلغی با عنوان حق سرویس را ندارند و اگر این تخلف را انجام دهند هم از سوی اتحادیه و هم از طرف تعزیرات حکومتی با آن‌ها برخورد قانونی خواهد شد. مشتریان این واحدهای صنفی نیز از پرداخت حق سرویس خودداری کنند.

وی خاطرنشان کرد: در برخی مواقع، افراد رستوران را به‌صورت ساعتی اجاره می‌کنند و در قبالش درخواست خدمات ویژه‌ پذیرایی دارند و در آن صورت طبیعی است که باید هزینه اضافه‌تر پرداخت کنند که این طبیعی است.

حسینی در مورد برخورد این اتحادیه با واحد‌های متخلف گفت: بیشتر شکایت‌هایی که به ما می‌شود در مورد قیمت یا گران فروشی است که کمیسیون رسیدگی به تخلفات با دعوت از شاکی و صاحب کسب به این پرونده‌ها رسیدگی می‌کند و در صورت لزوم به دادگاه تعزیرات فرستاده می‌شوند و اگر در مورد دریافت حق سرویس هم شکایتی به ما برسد حتما رسیدگی خواهیم کرد.

باوجوداینکه تمام روسای اتحادیه‌هایی که خدمات غذایی به مردم ارائه می‌دهند بحث حق سرویس را تخلف اعلام می‌دانند اما هنوز بیشتر واحد‌های صنفی اعم از کبابی‌ها، رستوران‌ها یا غذای فوری این پول اضافه را دریافت می‌کنند. ضمن اینکه غذای فوری و کافی‌شاپ‌ها از مالیات بر ارزش‌افزوده معاف هستند اما برخی از این واحدهای صنفی به گرفتن این مبلغ اصرار دارند این یعنی 9 درصد سود بیشتر.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

اتاق اصناف ایران

اصناف و بازاریان همواره به عنوان قشری از جامعه شناخته میشوند که در بستر تحولات اقتصادی و اجتماعی جایگاه و کارکرد گسترده و در عین حال موثری در حوزه های مختلف داشته اند. در اقتصاد ایران اصناف به عنوان آخرین حلقه اقتصادی اهمیت ویژه ای در رشد و پویایی اقتصاد کشور داشته و به دلیل گستردگی ارتباط مستقیم با آحاد مردم مثابه قلب اقتصادی جامعه عمل می کنند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

کسب و کار و خرده فروشی