کد: 13951007208805730

کیانوش عیاری و ساخت فیلم با موضوع سلامت

می‌توان باموضوع سلامت وبهداشت آثار متنوع تولید کرد

کد: 13951007208805730

https://goo.gl/OoMgvp

، تهران ، (اخبار رسمی): کارگردان مجموعه «روزگار قریب» تاکید کرد موضوع سلامت و بهداشت می‌تواند دستمایه تولید آثار تصویری متعدد و متنوع باشد.

می‌توان باموضوع سلامت وبهداشت آثار متنوع تولید کرد

به گزارش اخبار رسمی به نقل از ستاد خبری جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت، کیانوش عیاری در گفتگو با ستاد خبری جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت گفت: سینمای ما تا به حال نتوانسته آنچنان که باید در زمینه ساخت فیلم و سریال در زمینه آگاهی‌رسانی در حیطه بهداشت و درمان موفق عمل کند. اخیرا سریالی دیدم به نام «نیک» که درباره پزشکان است، اثری جذاب و فوق‌العاده. چنین آثاری می‌تواند الگوی مناسبی برای سریال‌سازی در زمینه پزشکی و سلامت باشد.

کارگردان فیلم «آبادانی‌ها» با اشاره به اهمیت ساخت فیلم‌هایی در زمینه بهداشت و درمان گفت: پرداختن به این زمینه یعنی سلامت روح و جسم یک ضرورت است . وقتی وارد مقوله پزشکی، درمان و سلامت می‌شویم با دنیایی گسترده روبرو هستیم و در مورد هر کدام از این مسایل می‌توان فیلم و سریال ساخت.

کارگردان سریال تحسین شده «روزگار قریب» گفت: همزمان با پیشنهاد ساخت سریال درباره دکتر قریب پیشنهاد ساخت مجموعه درباره چند فرد برجسته دیگر هم به من داده شد اما شخصیت دکتر قریب را انتخاب کردم. فکر می‌کردم در مسیر زندگی یک پزشک بهتر می‌توان به پوست انداختن جامعه در آن سال‌ها اشاره کرد. قصد من این نبود که فیلمی بیوگرافیک بسازم، بلکه می‌خواستم فرصتی داشته باشم تا به تاریخ کشورم بپردازم و در این فیلم بخشی از این تاریخ با مقوله بهداشت و درمان گره خورده بود. داستان زندگی دکتر قریب این فرصت را به من می‌داد تا به بیماری‌های مختلف در خلال داستان اشاره داشته باشم.

عیاری در ادامه به ساخت فیلمی سینمایی با مضمون بهداشت و درمان در آینده خبر داد و گفت: سوژه‌ای در اختیار دارم و در حال حاضر مشغول کار روی آن هستم. موضوع این فیلم کاملا با مقوله بهداشت و درمان مرتبط است. امیدوارم در آینده نزدیک این فیلم را بسازم.

کارگردان فیلم «بودن یا نبودن» در پایان گفت: مسلما اگر بودجه در اختیار هنرمندان قرار گیرد تعداد زیادی از سینماگران تمایل به ساخت مجموعه‌های تلویزیونی و فیلم با مضامینی مرتبط با مسایل درمانی و بهداشتی دارند.  

هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت 13 تا 21 اسفندماه امسال در تهران برگزار می‌شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی

شعار «انسان سالم؛ محور توسعه پایدار» یکی از موضوعاتی است که در تدوین سیاست های کلی برنامه پنجم توسعه در مجمع تشخیص مصلحت نظام مورد توجه قرار گرفته است. اهمیت این موضوع این است که از این پس تمام برنامه ها و سیاست های کشور در این مدت 5 سال که در کشور مصوب و اجرایی باشد، باید تحت تاثیر این شعار محوری باشد و سلامت مردم و نقش انسان سالم در توسعه کشور مد نظر قرار گیرد و این، موضوع مهمی در کشور محسوب می شود. وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان مسئول "تأمین سلامت مردم" در تحقق این هدف مصمم بوده و تمام توان خود را برای تحقق آن بسیج خواهد کرد. یکی از حقوق اساسی مردم دانستن و آگاهی است، آن هم در عصر ارتباطات و جامعه اطلاعاتی که بر اساس آگاهی و دانایی استوار است. بدیهی است در این میان، آگاهی دادن و اطلاع رسانی به مردم در زمینه سلامتی و بهداشت، اولی تر و ابتدایی ترین حق مردم خواهد بود. روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در راستای مأموریت سازمانی خود، همواره تمام توان خود را در امر اطلاع رسانی صحیح و شفاف به مردم به کار گرفته است.

منتشر شده در سرویس:

سینما و تئاتر

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.