کد: 13951008209965730

قائم مقام وزیر بهداشت خبر داد

تحویل سه هزار یونیت دندانپزشکی تا پایان دولت

کد: 13951008209965730

https://goo.gl/s1NDh5

، تهران ، (اخبار رسمی): بسته جدید در خدمات دندانپزشکی، که تا چندماه آینده عملیاتی می شود.

تحویل سه هزار یونیت دندانپزشکی تا پایان دولت

به گزارش اخبار رسمی به نقل از وزارت بهداشت، ایرج حریرچی،قائم مقام وزیر بهداشت با اعلام این خبر و با اشاره به اینکه 93 درصد خدمات دندانپزشکی در بخش خصوصی انجام می شود، گفت: متاسفانه به دلیل اقدامات ضعیف پیشگیرانه توسط مردم و دستگاه های دولتی، وضعیت مطلوبی در سلامت دهان و دندان، به ویژه در افراد بالای 20 سال نداریم.

 وی افزود: در سنین بالای 45 سال، افراد حدود 13 دندان کشیده شده یا خراب یا پر شده دارند که شاخص بسیار بدی است.از طرفی 18 الی 21 درصد پرداختی از جیب مردم در حوزه سلامت فقط به خدمات دندانپزشکی اختصاص پیدا کرده که نسبت به نقش این ارگان در سلامت، هزینه بسیار بالایی است.

حریرچی نبود اقدامات پیشگیرانه را علت ضروری بودن ارائه خدمات درمانی در این مقطع دانست و ادامه داد: پیشگیری از بیماری های دهان و دندان در کودکان از طریق فیشور سیلندر، وارنیش فلوراید و درمان در مراحل اولیه انجام می شود. از طرفی افزایش ارائه خدمات با قیمت مناسب که قسمتی از آن با تصویب تعرفه و تحت پوشش بیمه قرار گرفتن حاصل شد. همچنین افراد در معرض خطر بیشتر را در مراکز بهداشتی تحت پوشش قرار دادیم.

 قائم مقام وزیر بهداشت دیگر اقدام این وزارتخانه را افزودن هزار یونیت دندانپزشکی در بخش دولتی به ویژه روستاها، اعلام کرد و گفت: ابن تعداد را تا پایان دولت به سه هزار عدد می رسانیم.

 وی عنوان کرد: بسته جدیدی نیز که اخیرا به تصویب رسیده و تا چندماه آینده عملیاتی می شود، شبانه روزی شدن خدمات دندانپزشکی در بخش دولتی و خصوصی است. امیدواریم از شرمندگی این وضعیت کنونی خارج شویم.

حریرچی در پاسخ به سوالی مبنی بر قابل توجیه بودن یا نبودن هزینه های دندانپزشکی،  یادآور شد: برخی تعرفه ها که اکنون اعلام می شود و مردم مجبور به پرداخت آن هستند، از نظر ما به هیچ وجه قابل قبول نیست. هزینه مواد در متوسط خدمات دندانپزشکی 10 الی 12 درصد کل هزینه هاست. ضمن لزوم توجه به توان مردم، بیمه های پایه و تکمیلی نیز باید خدمات را تحت پوشش بگیرند

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی

شعار «انسان سالم؛ محور توسعه پایدار» یکی از موضوعاتی است که در تدوین سیاست های کلی برنامه پنجم توسعه در مجمع تشخیص مصلحت نظام مورد توجه قرار گرفته است. اهمیت این موضوع این است که از این پس تمام برنامه ها و سیاست های کشور در این مدت 5 سال که در کشور مصوب و اجرایی باشد، باید تحت تاثیر این شعار محوری باشد و سلامت مردم و نقش انسان سالم در توسعه کشور مد نظر قرار گیرد و این، موضوع مهمی در کشور محسوب می شود. وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان مسئول "تأمین سلامت مردم" در تحقق این هدف مصمم بوده و تمام توان خود را برای تحقق آن بسیج خواهد کرد. یکی از حقوق اساسی مردم دانستن و آگاهی است، آن هم در عصر ارتباطات و جامعه اطلاعاتی که بر اساس آگاهی و دانایی استوار است. بدیهی است در این میان، آگاهی دادن و اطلاع رسانی به مردم در زمینه سلامتی و بهداشت، اولی تر و ابتدایی ترین حق مردم خواهد بود. روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در راستای مأموریت سازمانی خود، همواره تمام توان خود را در امر اطلاع رسانی صحیح و شفاف به مردم به کار گرفته است.

منتشر شده در سرویس:

بهداشت و درمان

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.