کد: 13951015214485757

در صحن شورا صورت گرفت

مصوبه شورا جهت حفظ درختان خیابان ولی عصر (عج)

کد: 13951015214485757

https://goo.gl/WCwpZU

، تهران , (اخبار رسمی): اعضای شورای شهر تهران بر اساس طرحی شهرداری را موظف به حفظ و گسترش درختان خیابان ولی عصر (عج) کردند.

مصوبه شورا جهت حفظ درختان خیابان ولی عصر (عج)

به گزارش اخبار رسمی به نقل از اداره کل ارتباطات و بین الملل شورای شهر تهران امروز در سیصد و هجدهمین جلسه شورا مهدی چمران در توضیح طرح "حفظ و گسترش درختان خیابان ولی عصر (عج)" با اشاره به اینکه خیابان ولیعصر بدلیل وجود درختان چنار حاشیه ای منحصر به فرد است ، گفت: ساختمان های بلند بر خیابان جلوی نور درختان را گرفته اند و این امر مشکلاتی را بوجود آورده چرا که درختان ذاتا از ساختمان ها فرار می کنند و به وسط خیابان کشیده می شوند.
وی افزود:بر اساس این طرح که به کمیسیون ماده 5 پیشنهاد می شود، از شهرداری خواسته ایم تا به منظور جلوگیری از تخریب درختان از میدان راه آهن تا میدان تجریش از هرگونه عملیات اجرایی و عمرانی توسط بخش دولتی ، عمومی و خصوصی که به درختان آسیب می رساند جلوگیری شود.
چمران اظهار داشت: در این طرح شهرداری موظف شده است تا در ساخت و سازهای جدید پلاک هایی که بر خیابان واقع شده اند، عقب نشینی به عمق 3 متر را رعایت کنند و همچنین ایجاد و ساخت هر گونه کنسول یا پیش آمدگی بر این خیابان ممنوع است.
وی همچنین افزود بر اساس این طرح دو موضوع دیگر در کمیسیون اضافه شد که ایجاد و ساخت کانال تاسیساتی جدید و خط تونل مترو در عمق کارشناسی باید صورت گیرد تا آسیبی به ریشه های این درختان نرسد.
رییس شورای شهر تهران ، گفت: موضوع دیگری که باعث آسیب به درختان خیابان ولی عصر شده است کف سازی جوی آب کنارخیابان است که این موضوع باعث جلوگیری از نفوذ آب به زمین و ریشه درختان می شود در صورتی که کف این جویها باید خشکه چینی شوند و ما در این طرح نسبت به اصلاح و بهسازی کف سازی جوی آب از مصالح نفوذپذیر تاکید کرده ایم.
وی با اشاره به اینکه نصب یا جابجایی کیوسک بر روی جوی آب کنار خیابان نیز ممنوع می شود ، افزود: شهرداری موظف است هر یک متر به یک متر درختانی با بن 10 ساله بکارد که امیدوارم با این پیشنهادات بتوان به حفظ و گسترش درختان خیابان ولی عصر کمک کرد.
غلامرضا انصاری عضو شورای شهر تهران نیز پیشنهاد داد: در بازسازی و نوسازی پلاک های بر خیابان موضوع نمای معماری ایرانی و اسلامی را نیز در نظر بگیرید.
وی همچنین افزود: شهرداری را موظف کنید تا در پیاده راه سمت غرب حد فاصل میدان ونک تا چهار راه پارک وی پروانه جدید ساختمانی صادر نکند تا این سمت خیابان به یک پیاده را سبز تبدیل شود.
محمد حقانی رییس کمیته محیط زیست شورا با اشاره به اینکه خیابان ولی عصر شاخص های چون طول 17 کیلومتری ، آب روان و درختان چنار دارد ، پیشنهاد داد :خیابان ولی عصر به وضعیت اولیه برگردد و برای آن طرحی موضعی تهیه شود .
حقانی تاکید کرد:بجای احداث مترو در زیر خیابان ولی عصر ، استفاده از ال آر تی بهترین گزینه حمل و نقلی برای این خیابان 17 کیلومتری است.
چمران در پایان تاکید کرد: با توجه به اینکه درختان این خیابان در شرایط نا مناسبی قرار دارند، این طرح به صورت موضعی می تواند به حفظ آنها کمک کند وشهرداری روی موضوعاتی از قبیل طرح سیما و منظر معماری ، حفظ میراث و غیره مشغول کار است.
در پایان پس از بحث و بررسی طرح مورد نظر، اعضای شورا به آن رای دادند و جهت تایید نهایی به کمیسیون ماده 5 پیشنهاد شد تا پس از تایید توسط شهرداری اجرایی شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شورای اسلامی شهر تهران

شورای اسلامی شهر تهران جایگاهی حقوقی است که 31 عضو آن از طریق رای مستقیم مردم انتخاب می شوند. وظیقه شورای شهر قانون گذاری و نظارت بر عملکرد مدیریت شهری را بر عهده داشته و یکی از مهمترین وظایف موردی آن انتخاب شهردار برای مدت 4 سال است.

منتشر شده در سرویس:

شهر و جامعه

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.