وزیر بهداشت:

وظیفه دولت گسترش رفاه اجتماعی است

کد: 13951017215375730

https://goo.gl/GfGXKf

، تهران ، (اخبار رسمی): جلسه شورای اداری شهرستان نطنز شب گذشته در فرمانداری این شهرستان برگزار شد و مسئولان استانی و محلی و خیرین سلامت نطنز به بیان وضعیت موجود و نیازهای بهداشتی و درمانی پرداختند.

وظیفه دولت گسترش رفاه اجتماعی است

به گزارش اخبار رسمی به  نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت ،در این جلسه موضوعاتی مانند تجهیز بیمارستان بادرود، تکمیل ساخت بیمارستان خاتم الانبیاء نطنز، مهاجرت نیروی انسانی از این شهرستان و تامین نیروی انسانی بود.

وزیر بهداشت گفت: بیمارستان خیرساز بادران حتما باید به سرعت تکمیل و تجهیز شود و هر دستگاه یا تجهیزاتی که مورد نیاز باشد را فراهم می کنیم اما در مورد تامین نیروی انسانی متخصص آن قولی نمی دهم زیرا فصل توزیع متخصص و فوق تخصص پزشکی به اتمام رسیده و باید تا پایان دی ماه برای جابجایی صبر کرد.

هاشمی با اشاره به کمبود نیروی انسانی تخصصی در حوزه پزشکی در کشور، اظهار داشت: من در این دوره برای برطرف کردن مشکل جدی کمبود نیروی انسانی تلاش زیادی کردم زیرا فشار کاری زیادی بر پرستاران، پیرا پزشکان و سایر نیروها وارد می شود و در برخی موارد شاهدیم که خود مردم از بیمارانشان مراقبت می کنند و بر بالین وی حضور می یابند اما دولت حاضر نیست  بخشی از خدمات قابل واگذاری را به بخش خصوصی واگذار کند.

وزیر بهداشت تصریح کرد: در صورتی که نمایندگان مجلس، در بودجه سال آینده به ما اجازه دهند بر روی کالاهای آسیب رسان عوارض وضع کنیم، می توانیم نیروی انسانی مورد نیاز را تامین کنیم تا مشکلات مردم کاهش یابد.

 هاشمی همچنین ضمن تاکید بر لزوم تسریع در اتمام ساخت بیمارستان خیرساز خاتم الانبیاء نطنز، گفت: دانشگاه علوم پزشکی اصفهان حتما در تکمیل و تجهیز این بیمارستان کمک هایی خواهد کرد اما امیدوارم که خیرین سلامت و مردم نطنز که در سایر شهرها زندگی می کنند، برای توسعه خدمات بهداشتی و درمانی، کمک های بیشتری کنند.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: یکی از اشکالات ما این است که منتظر اقدام دولت برای ساخت پروژه های عمرانی مانند جاده یا ایجاد شغل هستیم اما در بودجه 210 هزار میلیارد تومانی سال جاری، حدود 10 هزار میلیارد تومان برای پروژه های عمرانی در سطح کشور، باقی می ماند اما اعتقاد دارم که وظیفه دولت علاوه بر تامین امنیت، گسترش رفاه اجتماعی است و باید حداقل ها فراهم شود اما لازم است که مردم هم کمک کنند.

هاشمی یادآور شد: این دومین باری است که در نطنز حاضر می شوم و امیدوارم که در فروردین ماه که در سفری ویژه به نطنز خواهم آمد، مشکلات بهداشتی و درمانی آن کمتر شده باشد.   

وزیر بهداشت در پایان گفت: مشکلات مربوط به حوزه بهداشت را برای پیگیری به معاونت بهداشت وزارت بهداشت انعکاس می دهم و توجه و سیاست اصلی ما بر بهداشت و پیشگیری است و در این زمینه از هیچ کوششی دریغ نخواهد شد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی

شعار «انسان سالم؛ محور توسعه پایدار» یکی از موضوعاتی است که در تدوین سیاست های کلی برنامه پنجم توسعه در مجمع تشخیص مصلحت نظام مورد توجه قرار گرفته است. اهمیت این موضوع این است که از این پس تمام برنامه ها و سیاست های کشور در این مدت 5 سال که در کشور مصوب و اجرایی باشد، باید تحت تاثیر این شعار محوری باشد و سلامت مردم و نقش انسان سالم در توسعه کشور مد نظر قرار گیرد و این، موضوع مهمی در کشور محسوب می شود. وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان مسئول "تأمین سلامت مردم" در تحقق این هدف مصمم بوده و تمام توان خود را برای تحقق آن بسیج خواهد کرد. یکی از حقوق اساسی مردم دانستن و آگاهی است، آن هم در عصر ارتباطات و جامعه اطلاعاتی که بر اساس آگاهی و دانایی استوار است. بدیهی است در این میان، آگاهی دادن و اطلاع رسانی به مردم در زمینه سلامتی و بهداشت، اولی تر و ابتدایی ترین حق مردم خواهد بود. روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در راستای مأموریت سازمانی خود، همواره تمام توان خود را در امر اطلاع رسانی صحیح و شفاف به مردم به کار گرفته است.

منتشر شده در سرویس:

بهداشت و درمان

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.