پربازدیدترین شهرهای جهان در سال 2016

کد: 13951019216365499

https://goo.gl/gSz4mS

، تهران ، (اخبار رسمی): گزارش پربازدیدترین شهرهای جهان در سال 2016 حاکی از آن است که بانکوک، لندن، پاریس و دبی به ترتیب رتبه یک تا پنج این رتبه‌بندی را کسب کرده‌اند

پربازدیدترین شهرهای جهان در سال 2016

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی ایران، این هفته سایت مسترکارت، فهرست شهرهایی که مقصد جهان بوده‌اند را منتشر کرده است که بر اساس آن رتبه‌بندی 132شهر از پربازدیدترین شهرها در جهان  تهیه شد. این مطالعه در هفتمین سال اجرای خود، تعداد بازدیدکنندگان بین‌المللی شهرها را رصد کرده است.

نیویورک، لندن و پاریس به‌عنوان مقصدهای برتر گردشگری در جهان شناخته شده‌اند. با این‌حال، بانکوک پایتخت تایلند، محبوب‌ترین و پربازدید‌ترین شهر در سال 2016 بوده است. بانکوک طی سال گذشته، 21.47 میلیون بازدیدکننده بین‌المللی داشته است.

لندن پایتخت انگلستان در رتبه دوم شهرهای پربازدید بوده است که در سال 2016، میزبان 19.88 میلیون بازدیدکننده بوده است.  پاریس با 18.3 میلیون گردشگر، دبی با 15.27 میلیون گردشگر، نیویورک با 12.75 میلیون گردشگر و سنگاپور با 12.11 میلیون گردشگر به ترتیب در رتبه‌های سه، چهار، پنج و ششم این رتبه‌بندی قرار می‌گیرند.

گردشگران قطعا دوست دارند در سفرهای خود به‌راحتی هزینه کنند و دبی در سال 2016 با بالاترین سطح خود از مخارج توریست‌ها رسیده است. چراکه توریست‌های دبی 31.3 میلیارد دلار در این شهر هزینه کرده‌اند.

چندی پیش مسترکارت گزارش دیگری از "شاخص شهرهای مقصد گردشگری" در سال 2016 منتشر کرده بود که نشان می‌داد تهران؛ پایتخت ایران در رتبه نهم شهرهای درحال رشد دنیا در جذب گردشگر قرار دارد. این گزارش حاکی از آن بود که در بخش سریع‌ترین شهرهای در حال رشد جهان، شهر "اوزاکا" در ژاپن با ۲۰.۱۴ درصد، بالاترین میزان رشد را در جذب گردشگر و شاخص‌های زندگی شهرنشینی داشته و تهران نیز با میزان رشد ۱۲.۹۸ درصد در رتبه نهم بوده است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی ایران

در اواسط قرن سیردهم هجری شمسی، نماینده فعال هیات تجار تهران، جاج محمدحسن امین الضرب بود که توانست با حمایت جمعی از بازرگانان، نظر موافق ناصرالدین شاه را برای تشکیل مجلس وکلای تجار ایران جلب کند و شاه هم در 12 شوال سال 1301 هجری قمری (1262 شمسی) اساسنامه این مجلس را تایید کرد. مجلس وکلای تجار ایران که به اختصار آن را «مجلس تجارت» هم می گفتند،

منتشر شده در سرویس:

گردشگری و میراث فرهنگی

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.