اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951104225595763

صید ۱۲۵۰ تن ماهی یال اسبی در آبهای هرمزگان

کد: 13951104225595763

https://goo.gl/N2jivW

، تهران , (اخبار رسمی): معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان گفت : از ابتدای فصل صید ماهیان یال اسبی در آبهای استان تاکنون ، یکهزار و 250 تن صید شده است.

صید ۱۲۵۰ تن ماهی یال اسبی در آبهای هرمزگان

به گزارش اخبار رسمی به نقل از سازمان شیلات ایران، مسعود بارانی گفت: تا پایان فصل صید 2 هزار و 500 تن ماهی یال اسبی برداشت شود که این میزان نسبت به همسنجی باسال قبل افزایشی نداشته است. 

وی بیان داشت: 530 صیاد با 21 کشتی صیادی تا پایان اسفندماه در آب های اطراف جزیره هنگام به صید ماهیان یال اسبی مشغول هستند.

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان اظهارکرد: ماهیان یال اسبی در کشور ما حرام و از ماهیان غیر خوراکی است که پس از صید به کشورهای ویتنام ، چین و تایلند صادر می شود. 

بارانی گفت: ماهی یال اسبی مهم ترین منابع پروتئین دریایی است که در همه آب های گرمسیری و نیمه گرمسیری جهان پراکنده اند و از ماهیان با ارزش اقتصادی است که در آب های خلیج فارس و دریای عمان فراوان یافت می شود. 

هرمزگان رتبه نخست صید ماهیان یال اسبی را در کشور به خود اختصاص داده اما این استان با وجود 22 بندر صیادی و تولید سالانه 217 هزار تن آبزی رتبه نخست صید را در کشور دارد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان شیلات ایران

بهره برداری از سواحل جنوبی دریای خرز به صورت اجاره ای - سالانه از سال 1219 شمسی ( زمان سلطنت محمد شاه قاجار) آغاز شد. این نظام حقوقی در بهره برداری به مدت 80 سال تا 1299 شمسی ادامه داشته است. تا زمان محمد شاه, حاکمان هر منطقه به میل خود رودخانه ها و دریا را به اتباع روسیه اجاره می دادند. اما از سال 1215 هجری شمسی این اختیار با فرمان محمد شاه لغو شد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنایع غذایی و کشاورزی