افتتاح اتاق مادر و کودک در ایستگاه مترو تجریش

کد: 13951111229035761

https://goo.gl/rbQZAk

، تهران , (اخبار رسمی): هشتمین اتاق مادر و کودک در ایستگاه مترو تجریش آغاز به کار کرد.

افتتاح اتاق مادر و کودک در ایستگاه مترو تجریش

به گزارش اخبار رسمی  به نقل از مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه، مراسم افتتاح این اتاق عصر دیروز با حضور فاطمه دانشور عضو شورای شهر، قائم مقام مدیرعامل، معاونان و مدیران شرکت بهره برداری مترو تهران در ایستگاه مترو تجریش برگزار شد.

 علی عبدالله پور قائم مقام مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران احداث اتاق‌های مادر وکودک را در راستای فرامین شهردار تهران و مصوبات شورای شهر در خصوص شهر دوستدار کودک دانست و گفت: تاکنون هشت ایستگاه مترو مجهز به این اتاق شده است و امیدواریم در سایر ایستگاه‌ها هم این امکانات در اختیار مادران قرارگیرد چراکه تکریم بانوان همیشه مد نظر ما است.

وی با اشاره به استقبال خوب مادران از این اتاق‌ها افزود: در حال حاضر ۸۵۰ مراجعه در ماه برای هر کدام از اتاق‌های مادر و کودک ثبت شده است.

مهندس عبدالله پور در ادامه با بیان اینکه در این  هشت اتاق مادر و کودک ۱۶ نفر مشغول به کار هستند تصریح کرد: اهمیت شیر دهی به فرزندان در دنیا مورد توجه است و ما نیز از این موضوع غافل نیستیم چرا که از دامن همین مادران فرزندان غیور شکل خواهند گرفت.

احداث مهد کودک در ایستگاه‌های مترو

به گفته قائم مقام مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران احداث مهد کودک در ایستگاه‌های مترو هم در دستور کار این شرکت قرار دارد.

وی در این خصوص گفت: مکانی برای نگهداری چند ساعته کودکان در مترو مد نظر است و کارهای اولیه آن نیز در حال انجام است.

 وی با بیان اینکه اهمیت دادن به حقوق بانوان یکی از اولویت‌های مهم شرکت بهره برداری مترو تهران است خاطرنشان کرد: احداث واگن‌هایی ویژه بانوان اولین بار در مترو تهران انجام شد و بعد در دنیا نیز مورد توجه قرار گرفت.

اقدام مترو در احداث اتاق‌های مادر و کودک قابل تقدیر است

در ادامه این مراسم فاطمه دانشور عضو شورای اسلامی شهر تهران با ابراز خوشحالی از احداث اتاق‌های مادر و کودک در ایستگاه‌های مترو گفت: این کار در دنیا نمونه عمل به مسئولیت اجتماعی سازمان‌هاست.

 وی تصریح کرد: رفاه حال مادران و نوزادان شیرخوار در سطح شهر کمتر مورد توجه قرار گرفته بود که توجه مسئولان مترو به این امر قابل تقدیر است.

دانشور ادامه داد: پرداختن مدیران و سیاست گذاران به مسائل مادران و فرزندان به نوعی عزت بخشیدن به آنهاست و من به عنوان مادر چهار فرزند می دانم همیشه دغدغه رسیدگی به  وضعیت فرزند در بیرون از خانه وجود دارد.

وی از مدیران شرکت بهره برداری مترو تهران به خاطر فعالیت‌های خوب فرهنگی در حوزه‌های مختلف تشکر و خاطر نشان کرد: این مکان بسیار زیبا طراحی و تمام امکانات و فضای مورد نیاز مادر و کودک در آن لحاظ شده است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه

شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه با بهره گیری از توان اجرایی کارکنان خود (به عنوان هسته مرکزی کلیه فعالیت‌های بهره برداری، نگهداری و تعمیرات و نظارت بر عملکرد پیمانکاران)، بهره برداری و تعمیر و نگهداری کلیه تجهیزات ثابت و تجهیزات متحرک، نگهداری کلیه فضا‌ها و ابنیه فنی و ایستگاهی خطوط فعلی و آتی متروی تهران و حومه را برعهده دارد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

شهر و جامعه