اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951111229105517

کاهش تعرفه واردات قیمت کالاهای اساسی را کاهش داد

کد: 13951111229105517

https://goo.gl/uy8Ulb

، تهران , (اخبار رسمی): سرپرست معاونت امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت از کاهش تعرفه ۸ قلم از کالاهای اساسی در راستای تنظیم بازار و همچنین روند نزولی قیمت این اقلام خبر داد.

کاهش تعرفه واردات قیمت کالاهای اساسی را کاهش داد

به گزارش اخبار رسمی به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی اتاق اصناف ایران، یداله صادقی گفت: بر اساس تصمیمات اتخاذ شده دولت، مقرر شد بهای گوشت قرمز به قیمت سال گذشته برگردد که در این زمینه علاوه بر تعرفه کاهش تعرفه گوشت گوسفند به ۵درصد، ارز آن نیز از ارز متقاضی به ارز مبادله‌ای تغییر کرد.

وی افزود: در خصوص قیمت برنج خارجی که واردات و ترخیص آن از گمرکات ممنوع بود و تعرفه آن به ۴۰ درصد رسیده بود، اکنون به ۲۶درصد کاهش یافته ضمن اینکه ارز آن نیز به ارز مبادله تغییر کرده است.

این اقدام باعث شده تا اکنون برخی شرکت ها ، قیمت هر کیلوگرم برنج درجه یک وارداتی را برای مصرف کننده ۳۸۵۰ تومان برای فروش اعلام کرده اند.

صادقی با بیان اینکه در حال حاضر برای پایان سال هیچ گونه کمبود کالا وجود ندارد، تصریح کرد: برنج و شکر به اندازه کافی برای ایام پایان سال تامین شده و کمبودی وجود ندارد و تامین این کالاها تضمین شده است.

این مقام وزارت صنعت، معدن و تجارت در مورد تامین میوه در بازار اظهار کرد: ستاد تنظیم بازار با وزارت جهاد کشاورزی برای تامین میوه برنامه ریزی های لازم را انجام داده و اجازه واردات موز با تعرفه ۱۵ درصد به کشور صادر شده است . همچنین اکنون به ازای صادرات یک کیلوگرم سیب برای واردات موز تعرفه آن به ۵ درصد کاهش یافته است اما اگر سیب صادر نشود، تعرفه همان ۱۵ درصد است.

وی همچنین در خصوص وضعیت پرتقال و نارنگی در بازار افزود: دولت به وزارت جهاد کشاورزی تکلیف کرده است که در خصوص تامین پرتقال و نارنگی پاسخگوی بازار باشد و یا به شرکت ها اجازه ورود این میوه ها  را بدهد .

صادقی  همچنین از کاهش تعرفه حبوبات از ۳۰ درصد به ۵ درصد خبر داد و اظهار کرد: این اقدام باعث می شده تا قیمت این اقلام در بازار پایان سال روند نزولی طی کند و نسبت به قبل کاهش یابد.

وی همچنین در خصوص اعلام حضور اصناف در بازار پایان سال تاکید کرد: برای تامین نیاز بازار پایان سال نیاز به حضور اصناف داریم و اصناف باید در قالب برنامه های مختلف از جمله فروش فوق العاده و یا  فروشگاههای زنجیره ای حضور داشته باشند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

اتاق اصناف ایران

اصناف و بازاریان همواره به عنوان قشری از جامعه شناخته میشوند که در بستر تحولات اقتصادی و اجتماعی جایگاه و کارکرد گسترده و در عین حال موثری در حوزه های مختلف داشته اند. در اقتصاد ایران اصناف به عنوان آخرین حلقه اقتصادی اهمیت ویژه ای در رشد و پویایی اقتصاد کشور داشته و به دلیل گستردگی ارتباط مستقیم با آحاد مردم مثابه قلب اقتصادی جامعه عمل می کنند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]