اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951111229146681

۵ دلیلی که موجب هوس غذا می شود

کد: 13951111229146681

https://goo.gl/UCa5fY

، تهران , (اخبار رسمی): هوس های غذایی می توانند هنگامی که بدن تان به شما می گوید به کدام مواد غذایی نیاز دارد، مفید باشند اما می توانند به زیاده روی در مصرف هله هوله و افزایش وزن ناخواسته نیز منجر شوند.

۵ دلیلی که موجب هوس غذا می شود

به گزارش اخبار رسمی به نقل از تناسب اندام، اگر به طور ناگهانی دچار هوس‌های غذایی می شوید، به نفع تان است که دلیلش را پیدا کنید.

۱- کمبود مواد مغذی

به استثنای شیرینی‌ها و سایر قندهای افزوده، اگر شما هوس موادغذایی خاصی می‌کنید، ممکن است دچار کمبود برخی مواد مغذی ضروری باشید. به عنوان مثال اگر شما هوس گوشت می‌کنید، ممکن است دچار کمبود آهن یا پروتئین باشید و اگر میوه و سبزیجات می‌خواهید، بدن‌تان ممکن است دچار کمبود برخی ویتامین‌ها، موادمعدنی یا فیبر باشد.

هوس کردن مواد لبنی ممکن است نشانه آن باشد که بدن شما به کلسیم یا ویتامین D بیشتری نیاز دارد. مصرف یک مکمل مولتی ویتامین روزانه به جلوگیری از کمبود مواد مغذی کمک می کند.

۲- شرایط پزشکی و داروها

اگر هوس غذاهای شور می‌کنید، می‌تواند نشانه یک وضعیت پزشکی زمینه‌ای باشد، یا اینکه مقدار زیادی سدیم از طریق تعریق از دست می‌دهید. به گفته مایوکلینیک، خوردن نمک می تواند به این معنا باشد که شما نارسایی آدرنال (بیماری آدیسون) یا یک اختلال کلیوی نادر (سندرم بارتر) دارید. مطالعه سال ۲۰۰۸ که در فیزیولوژی و رفتار منتشر شد، گزارش می‌دهد که مصرف برخی داروها مانند فوروزماید، مدرهای لوپ یا اسید اتاکرینیک نیز می‌تواند ولع شما برای غذاهای شور را افزایش دهد.

۳- محرومیت از خواب

محرومیت از خواب با افزایش وزن در مطالعات متعدد مرتبط دانسته شده و تحقیقات نشان می‌دهد که کمبود خواب به هوس‌های غذایی نیز منجر می‌شود.

یک مطالعه در سال ۲۰۱۳ که در ارتباطات طبیعت منتشر شد، گزارش می دهد که کمبود خواب با خوردن مواد غذایی پر کالری تر مانند غذاهای شیرین، شور و نشاسته ای مرتبط است. مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) پیشنهاد می‌کند برای کمک به جلوگیری از مصرف کالری بیش از حد و افزایش وزن ناخواسته، سعی کنید حدود ۷ تا ۸ ساعت در شب بخوابید.

۴- نوسانات هورمونی

هنگامی که هورمون های شما از تعادل خارج می‌شوند، شما ممکن است متوجه شوید که هوس خوردن غذاهای خاصی را پیدا کرده‌اید. به عنوان مثال بسیاری از خانم‌ها در طول بارداری یا در زمان های خاصی در طول چرخه های قاعدگی شان، نوسانات هورمونی را تجربه می‌کنند. به علت چنین نوسانات هورمونی، شما ممکن است بیشتر از حد معمول غذا بخورید یا هوس غذاهای شور یا شیرین کنید. نسخه سال ۲۰۱۳ از Psychology Today گزارش می‌دهد که متداول ترین مواد‌غذایی که زنان آمریکایی در طول بارداری هوس می‌کنند، عبارتند از مواد لبنی و غذاهای شیرین مانند آب میوه، میوه و شکلات البته نوسانات هورمونی ناشی از استرس ممکن است مسئول خوردن غذاهای شیرین و پرچرب باشند.

۵- وابستگی به شکر

اگرعمدتا هوس غذاهای شیرین و قند دار می‌کنید، ممکن است به قند وابستگی پیدا کرده باشید. یک بررسی در سال ۲۰۱۳ دریافت که مصرف قند و سایر غذاهای شیرین به احساسات پاداش و هوس هایی مشابه و احتمالا بیشتر از مواد مخدر اعتیادآوری مانند کوکائین منجر می‌شود. مطالعه دیگری در سال ۲۰۱۰ دریافت که حتی شیرین کننده‌های بدون کالری می‌توانند هوس قند و وابستگی را القا کنند چون طعم شیرین دارند و می‌توانند منجر به افزایش وزن ناخواسته شوند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

مجله تناسب اندام

می‌خواهید اندام زیبایی داشته باشید؟ یا اینکه نگران سلامتی‌تان هستید؟ مجله‌ اینترنتی تناسب اندام، همه‌ اطلاعاتی که برای رسیدن به تناسب اندام و سلامتی به آنها احتیاج دارید را به زبانی ساده و به دور از اصطلاحات تخصصی فراهم می‌کند تا سرزندگی، شادابی، و سلامتی را به شما هدیه دهد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

سلامت و زیبایی