کد: 13951113230746226

بازگشایی دومین نماد بانکی شاخص را قرمز پوش کرد

کد: 13951113230746226

https://goo.gl/Aqp764

، تهران ، (اخبار رسمی): امروز با بازگشایی دومین نماد معاملاتی بانکی (بانک تجارت) شاخص کل بورس روند نزولی خود در آخرین روز هفته طی کرد و با کاهش 560 واحدی بسته شد.

بازگشایی دومین نماد بانکی شاخص را قرمز پوش کرد

به گزارش اخبار رسمی به نقل از پایگاه خبری نسیم اقتصاد، امروز شاخص کل بورس در پایان معاملات با کاهش  560 واحدى به رقم 77 هزار و 414 واحد رسید و شاخص کل هم‌وزن نیز با 98 واحد کاهش عدد 15 هزار و 772 واحد را تجربه کرد. شاخص سهام آزاد شناور نیز با کاهش 718 واحدی به رقم 84 هزار و 835 واحد رسید.

همچنین امروز چهارشنبه سیزدهم بهمن ماه 95 شاخص بازار اول با کاهش 473 واحدی عدد 54 هزار و 772 واحد را تجربه کرد و همچنین شاخص بازار دوم با 767 واحد کاهش به عدد 165 هزار و 745 واحد رسید.

در معاملات سهام امروز سه شرکت ملی‌ صنایع‌ مس‌ ایران‌، فولاد خراسان و ایران‌ ترانسفو به ترتیب با 45، 15 و 8 واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص کل بورس را ثبت کردند.

همچنین سه شرکت بانک تجارت، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و معدنی‌وصنعتی‌چادرملو به ترتیب با 369، 35 و 20 واحد کاهش، بیشترین تاثیر منفی را در نماگر شاخص بورس داشتند.

بر اساس این گزارش، ارزش کل معاملات امروز بورس 1 میلیارد و 973 میلیون و 506 هزار تومان بود که ناشی از خرید و فروش 1 میلیارد و 488 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله در 73 هزار و 272 نوبت است.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های صنایع ریختگری ایران، لوله و ماشین‌سازی ایران، رنگ سازی مشهد، بانک تجارت، ریل‌پرداز سیر، اوراق اجاره قطارهای مسافربری جوپار، مجتمع معدنی مس تکنار، بیمه پاسارگاد و حق تقدم خرید سهام آن از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های فولاد امیرکبیر کاشان، حق تقدم خرید سهام کارخانجات قند قزوین،‌حق تقدم خرید سهام پارس خودرو، حق تقدم خرید سهام داروسازی دکتر عبیدی، افرا نت و حق تقدم خرید سهام آن و سیمان آرتا اردبیل متوقف شدند.

امروز در بازار 2 سهام اندکی بیش از 34 میلیون سهم فولاد هرمزگان جنوب به ارزش بیش از 7 میلیارد تومان میان حقوقی‌های این سهم منتقل شد. در ملی صنایع مس ایران اما اندکی بیش از 33 میلیون سهم به ارزش 6.5 میلیارد تومان کد به کد شد.

در سایپا اندکی بیش از 11 میلیون سهم به ارزش بیش از یک میلیارد تومان میان کدهای درون گروهی سهامدار عمده کد به کد شد. همچنین در زامیاد امروز 11 میلیون سهم به ارزش بیش از یک میلیارد تومان با معاملات کد به کد مواجه بود.

8.5 میلیون سهم فولاد مبارکه اصفهان نیز به ارزش بیش از یک میلیارد تومان کد به کد شد. 5میلیون سهم گروه بهمن اما به ارزش 900 میلیون تومان به کدهای درون گروهی سهامدار عمده تجمیع شد. در ترانسفو نیز اندکی بیش از 3 میلیون سهم به ارزش بیش از 4 میلیارد تومان میان حقوقی‌های این سهم منتقل شد.

بر اساس این گزارش امروز بازگشایی نماد معاملاتی بانک تجارت به عنوان دومین بانک بورسی جنجالی پس از سخت‌گیری‌های بانک مرکزی برای اعمال ذخایر قانونی در صورت‌های مالی و تحقق زیان انباشته 270 ریالی به ازای هر سهم با کاهش حدود 33 درصدی در قیمت پایانی نسبت به آخرین قیمت این سهم در روز توقف نماد معاملاتی در حالی بازگشایی شد که بازارگردانی این سهم در نقطه تعادلی 67 تومانی همزمان با رنج شدن قیمت سهام در گروه‌های پیشرو همچون خودرویی‌ها خیال بازار را از بابت ریزش‌های سنگین نماگرهای بازار راحت کرد.

بازاری که به نظر می‌رسد پس از بازگشایی نماد معاملاتی بانک ملت به لحاظ روانی از بابت سودآوری بانک ها تا پایان عملکرد 9 ماهه و تحقق زیان انباشته در گزارش‌های مالی هم اکنون ترس‌اش ریخته است.

همچنین شاخص کل فرابورس (آی‌فکس) بدون تغییر خاصی در کانال 849 واحدی رسید.

در معاملات فرابورس سه شرکت پالایش نفت شیراز، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی و شرکت اعتباری کوثر مرکزی بیشترین تاثیر مثبت را ثبت کردند.

همچنین سه شرکت تولید نیروی برق دماوند،پالایش نفت لاوان و توکاریل بیشترین تاثیر منفی را در نماگر شاخص فرابورس داشتند.

بر اساس این گزارش، ارزش کل معاملات امروز 1 میلیارد و 209 میلیون و 2 هزار تومان بود که ناشی از خرید و فروش 279 میلیون و 81 هزار سهم و اوراق مالی قابل معامله در 24 هزار و 314 نوبت است.

همچنین نماد معاملاتی اعتباری ملل و حق تقدم خرید سهام آن نیز برای انتقال از بازار پایه توافقی به بازار دوم فرابورس در روز یکشنبه هفته آینده متوقف خواهد شد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

نسیم اقتصاد

این پایگاه خبری در تابستان سال 1395 از سوی وزارت ارشاد اسلامی، مجوز خود را به منظور انتشار اخبار اقتصادی و تحلیل آنها، اخذ کرد.

منتشر شده در سرویس:

بانک، بیمه و سرمایه

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.