کد: 13951116231706844

25 نکته طلایی برای افزایش ترافیک سایت

کد: 13951116231706844

https://goo.gl/Iw6Fg3

، تهران ، (اخبار رسمی): افزایش ترافیک سایت خود را می‌توانید با انجام 25 نکته طلایی که در این مطلب آورده شده بالا برده و به کسب و کار خود رونق دهید.

افزایش ترافیک سایت – 25 نکته طلایی افزایش ترافیک

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی سئوکار، افزایش ترافیک سایت باعث رونق در هر کسب‌وکاری خواهد شد. سه سال پیش، مارک نولز متخصص سئو سایت، فهرستی از مواردی را نوشت که هر طراح و برنامه نویس سایت باید قبل از انتشار و آپلود فایل‌ها آن را بررسی می‌کرد تا باعث افزایش ترافیک سایت خود شود.

این فهرست که می توان گفت به‌روزترین فهرست است که می‌تواند یک منبع خوبی برای هر متخصص سئو باشد.

در این مقاله سئو می خواهیم به معرفی این موارد که 25 نکته طلایی افزایش ترافیک سایت هستند، بپردازیم. این نکته را در نظر داشته باشید که رعایت کردن این موارد باعث افزایش سئو سایت شما نیز می‌شود.

1. رعایت کردن موارد نگارشی

موارد نگارشی مانند نقطه، ویرگول و غیره را باید به خوبی بشناسید مخصوصا برای کسی که وظیفه تولید محتوا را بر عهده دارد.

درست نوشتن کلمات خیلی  مهم است برای مثال شما کلمه کلیدی صابون را در وب‌سایت خود تعریف کنید، حال اگر شما در متن وب‌سایت خود به اشتباه سابون بنویسید چون از نظر کامپیوتر و گوگل هیچ تناسبی وجود ندارد، گوگل وب‌سایت شما را به دلیل به کار نبردن کلمه کلیدی جریمه خواهد کرد.

2. فرم

در طراحی فرم‌های مانند فرم عضویت، فرم خبرنامه باید به موارد زیر دقت کنید:

• آیا جریان و فعالیت به درستی و بدون غلط انجام می شود؟

• آیا از برنامه نویسی آن، هیچ مشکلی وجود ندارد؟

• آیا موارد ضروری در طراحی فرم را رعایت کرده اید؟

3. بررسی عکس‌ها

تمامی عکس‌های وب‌سایت  را که قرار می‌دهید را حتما از نظر بهینه‌بودن بررسی کنید. مواردی مانند اندازه وحجم، تگهای title  و alt از مهم‌ترین موردهایی هستند که در سرعت بارگذاری و در افزایش ترافیک سایت تاثیر مهمی دارند.

4. متن

هنگامی که یک کاربر به متن و محتوای وب‌سایت شما نگاه می‌کند، باید در همان نگاه اول متوجه مفهوم اصلی محتوا شود در غیر اینصورت متن شما هیچ ارزش علمی ندارد. بهتر است که در محتوای خود از جملات بولد شده استفاده کنید. بهتر است قبل از نوشتن محتوا، تکنیک‌های محتوا نویسی را بخوانید چون همانطور که می‌دانید یکی از مهمترین عوامل تاثیرگذار در افزایش ترافیک سایت محتوا مناسب و عالی است.

5. سرعت سایت

یکی دیگر از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در سئوسایت، سرعت آن است که اگر سرعت بارگذاری صفحات سایت شما پایین باشد، کاربر صفحه را بسته و ممکن است اصلا دیگر وارد سایت شما نشود.

پس حتما اندازه هر صفحه و میزان سرعت بارگذاری آن را بررسی کنید و برای اینکار می‌توانید از ابزار تست سرعت گوگل استفاده کنید.

6. طراحی برای صفحات موبایل

یکی از مواردی که در طراحی وب‌سایت و درسال 2016 بر آن تاکید زیادی می‌شود، طراحی واکنشگرا بودن وب‌سایت است.

سایت شما باید در تمامی صفحات مانند دسکتاپ، تبلت و موبایل کاملا قابل روئت باشد و برای آن طراحی شود یعنی کاربر وقتی که از گوشی موبایل وب‌سایت شما بررسی می‌کند، مجبور نباشد روی آن زوم کند. براساس وب‌سایت ورنک، یکی از موردهای امتیازدهی به وب‌سایت و موثر درسئوسایت، طراحی صفحات سایت برای گوشی های موبایل است.

7. سازگاری

صفحات سایت شما باید در تمامی مرورگرها به درستی نشان داده شود. البته شما می‌توانید در صفحه اول به کاربران اعلام کنید که برای دسترسی بهتر از مرورگر خاصی استفاده کنید.

8. فونت

اندازه فونت استاندارد برای وب سایت حداقل 14 است و کوچکتر از آن باعث می‌شود کاربر نتواند به درستی محتوای شما را بخواند و در نهایت وب‌سایت شما ترک خواهد کرد.

9. پیمایش داخل وب‌سایت

یک اصل مهم در طراحی وب‌سایت وجود دارد: "کاربر با سه کلیک باید به هدف خود در وب سایت شما برسد" اگر نتواند به هدف و مقصود برسد، وب‌سایت شما را ترک خواهد کرد. منوها که اولین ابزار پیمایش است باید در تمامی صفحات وجود دارد تا کاربر بتواند به راحتی در صفحات شما پیمایش کند.

10. آدرس بارهای مناسب

نوشتن آدرس بار یا همان URL خیلی مهم است. متاسفانه شاهد این هستیم که بعضی از صاحبان وب سایتها از علائم فارسی استفاده می‌کنند که این علائم چون نمی‌تواند خوانده شود به صورت کاراکترهای نامفهوم نشان داده می‌شود. بهتراست از آدر‌س‌های انگلیسی استفاده کنید و همچنین به کاربردن کلمات کلیدی در این آدرس بارها خیلی مهم است چون باعث افزایش ترافیک سایت شما می‌شود.

11. ثبت نام در گوگل

بعضی از صاحبان وب‌سایت شما فکر می‌کنند، همین که صفحه وب‌سایت خود را ایجاد کردند، کافی است و نیازی به تبلیغات نیست. شما برای اینکه به گوگل بگویید یک وب‌سایت جدید ایجاد کرده‌اید، باید آن را در گوگل ثبت کنید. این ثبت نام باعث می‌شود گوگل وب‌سایت شما بشناسد و در نتایج کلمه کلیدی مربوطه نشان دهد.

12. کوچک کردن

برای اینکه بتوانید سرعت سایت خود را افزایش دهید، باعث کدها و فایل‌های سایت خود مخصوصا جاوا اسکریپت را فشرده کنید. این فشرده‌سازی علاوه براینکه باعث افزایش سرعت میشود، سئوسایت شما را نیز افزایش می‌دهد.

13. خطای 404

خطای 404 زمانی نشان داده می‌شود که فعالیتی در وب‌سایت به درستی انجام و برنامه‌نویسی نشده باشد و یا صفحه مورد نظر دارای اشکال در بارگذاری باشد. پس حتما قبل از آپلود سایت آن را بررسی کنید.

14. Favicon

اگر دقت کرده باشید، در کنار عنوان هر وب‌سایت از لوگوی آن نیز استفاده شده است. این کار علاوه بر زیبایی بصری باعث افزایش سئوسایت می‌شود چون یکی از موارد لازم در طراحی وب‌سایت است.

15. ریدایرکت 301 

بعضی اوقات شما قصد دارید که آدرس وب‌سایت خود را تغییر دهید اما محتوای آنها هیچ تغییری نکند برای اینکار بهتر است که آدرس قدیمی را ریدایرکت به آدرس جدید کنید البته این نکته را باید بگوییم که ریدایرکت دو آدرس بار متفاوت جریمه گوگل را به همراه دارد برای همین باید در این مساله دقت لازم را نمایید.

16. متاتگ ها

متا تگ‌ها برای گوگل یکی از مهم‌ترین ابزارهای بررسی وب‌سایت است. گوگل اول از همه به متاتگ‌های وب‌سایت شما نگاه می‌کند و متاتگ توضیحات مهمترین متاتگی است که از نظر گوگل بیشترین اهمیت دارد. به کاربردن کلمات کلیدی در این متاتگ خیلی مهم است و همچنین اگر متاتگ‌ها هیچ ارتباطی با محتوای وب‌سایت شما نداشته باشند، گوگل وب‌سایت شما اسپم خواهد کرد.

17. نقشه سایت

نقشه سایت در واقع به گوگل نقشه راه های موجود و دسترسی به همه ابزارها را می‌گوید. یکی از موارد لازم در طراحی وب‌سایت نقشه سایت است که در افزایش رتبه سایت تاثیر و اهمیت فوق العاده‌ای دارد. حتما فایل آن را همراه با بقیه آپلود کنید. البته دونوع نقشه سایت وجود دارد، یکی html و دیگری xml که فایل html آن برای کاربران وب‌سایت اهمیت دارد و تاثیری در گوگل ندارد.

18. گوگل آنالیتیک

گوگل آنالیتیک ابزاری است که شما با آن می‌توانید سایت خود را به منظور افزایش سئوسایت بررسی کنید.

19. نشانه گذاری های ساخت یافته

استفاده از ابزار طرح‌های نشانه‌‌گذاری باعث می‌شود که هرگونه خطای نشانه‌گذاری در وب‌سایت نشان داده شود تا شما سریعا به رفع آن اقدام کنید.

20. استفاده از آیکون های شبکه های اجتماعی

همه ما اهمیت شبکه‌های اجتماعی را در تبلیغات و افزایش سئو سایت می‌دانیم. برای همین در آخرین به‌روزرسانی‌های انجام شده توسط گوگل، توصیه می‌شود که حتما از این آیکون‌ها به درستی در صفحات اجتماعی خود استفاده کنید.

21. نشان دادن کامل سایت در جستجو

فرض کنید که شما متا تگ توضیحات را به درستی نوشته‌اید اما وقتی سایت شما در نتایج گوگل نشان داده می‌شود، نمی‌توانید  این متاتگ را ببنیید. این یک مشکل تکنیکی است و سریعا باید اقدام به رفع آن کنید.

22. نظارت گر

نظارت‌گر سایت، ابزاری است که در هر لحظه سایت شما از نظر دسترسی به کاربر بررسی می‌کند. صفحات مهم باید حتما یک نظارت‌گر داشته باشند تا آنها از میزان در دسترس بودن و نبودن خطا بررسی کند.

23. سیستم پشتیبانی

شما باید در هرلحظه یک نسخه پشتیبان از وب‌سایت خود داشته باشید. این نسخه باید به صورت اتوماتیک تهیه شود و در یک فایل درکامیپوتر سرور ذخیره شود تا در صورتی که وب‌سایت شما مورد هک قرار گرفت یا فایل های آن دچار آسیب شد، بتوانید سریعا فایل را جایگزین کنید.

24. تست ترافیک

اگر میزان ورودی سایت شما یا میزان ترافیک آن بالا باشد، چه اتفاقی برای آن می افتد؟ تا به حال به این مساله فکر کرده اید؟برای بررسی این مساله می توانید از ابزار تست ترافیک صفحات سایت گوگل استفاده کنید تا به بررسی آن بپردازید که اگر مشکلی وجود داشت آن را سریعا رفع کنید.

25. امنیت

بالا بودن امنیت وب‌سایت اهمیت زیادی بین طراحان و برنامه نویسان دارد. اگر امنیت وب‌سایت شما پایین باشد، به راحتی می‌توان داخل آن نفوذ پیدا کرد و به تمامی اطلاعات وب‌سایت و مشتریان دسترسی پیدا کرد. امروزه بهتر است که از پروتکل https برای بالا بودن امنیت که تاثیر مستقیم در افزایش ترافیک سایت شما دارد، استفاده کنید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سئوکار

سئوکار در ابتدا فعالیت خود را از یک پروژه تحقیقاتی در گروه کامپیوتر، دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه علوم و تحقیقات تهران با همکاری جمعی از اساتید مجرب و دانشجویان کارشناسی ارشد نرم افزار، شروع نمود. سئوکار در حال حاضر برترین شرکت ایران در زمینه سئو سایت می باشد.

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.