اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951126235775517

رییس اتحادیه کشوری طلا و جواهر:

مالیات ارزش افزوده باید از اصل طلا حذف شود

کد: 13951126235775517

https://goo.gl/l2iCrK

، تهران , (اخبار رسمی): رییس اتحادیه کشوری طلا و جواهر تاکید کرد: باید دریافت مالیات بر ارزش افزوده از اصل طلا حذف و به اجرات ساخت محدود شود.

مالیات ارزش افزوده باید از اصل طلا حذف شود

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی اتاق اصناف ایران، محمد کشتی آرای گفت: دریافت مالیات ارزش افزوده از اصل طلا سبب کاهش تولید و توزیع شده است.
وی گفت: قانون مالیات بر ارزش افزوده در حال اصلاح بوده و پیشنهاد شده است به ۳ درصد کاهش یابد اما ما خواهان آن هستیم که هرگز از اصل طلا دریافت نشود چون باعث حذف ۲۰ درصد واحدهای تولید و توزیع طلا شده و انگیزه خرید هم کاهش یافته است.
کشتی آرای اظهار کرد: قیمت طلا در ماه های اخیر تحت تاثیر سیاست های رییس جمهور جدید آمریکا قرار گرفته است و با توجه به کاهش ارزش دلار ، تقاضا برای خرید طلا بیشتر شده است .
قیمت هر اونس طلا هفته پیش ۲۳ دلار افزایش یافت
وی افزود: در یک هفته اخیر قیمت طلا در بازارهای جهانی رو به افزایش یافته و در حال حاضر ۱۲۳۰ دلار در هر اونس است .
رییس اتحادیه کشوری طلا و جواهر گفت: نرخ هر سکه طرح قدیم امروز یک میلیون و ۱۷۳ هزار تومان و طرح جدید یک میلیون و ۲۰۵هزار تومان است و هر قطعه نیم سکه ۶۳۷ هزار تومان ، ربع سکه ۳۴۲ هزار تومان و سکه های یک گرمی ۲۱۴ هزار تومان فروخته می شود .
وی افزود: هفته پیش به دلیل نزدیک شدن به ایام فاطمیه، تقاضا برای سکه های خرد افزایش یافت و باعث افزایش قیمت آن هم شد اما با توجه به ثبات نرخ ارز افزایش نرخ طلا و سکه در بازار داخلی معادل تحولات جهانی نبوده است.
کشتی آرای گفت: پس از پایان ایام فاطمیه هم انتظار داریم با نزدیک شدن به ایام پایان سال و نوروز تقاضا برای آن افزایش یابد.
 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

اتاق اصناف ایران

اصناف و بازاریان همواره به عنوان قشری از جامعه شناخته میشوند که در بستر تحولات اقتصادی و اجتماعی جایگاه و کارکرد گسترده و در عین حال موثری در حوزه های مختلف داشته اند. در اقتصاد ایران اصناف به عنوان آخرین حلقه اقتصادی اهمیت ویژه ای در رشد و پویایی اقتصاد کشور داشته و به دلیل گستردگی ارتباط مستقیم با آحاد مردم مثابه قلب اقتصادی جامعه عمل می کنند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

کسب و کار و خرده فروشی