کد: 13970412303328120

برای داشتن بهترین محل کار، حواستان باید به چه چیزی باشد؟

هر چیزی که برای داشتن یک محل کار خوب نیاز دارید و طراحان به آن توجه می‌کنند

کد: 13970412303328120

https://goo.gl/ofuDVT

، تهران ، (اخبار رسمی): هر چه در محل کار خوشحال‌تر باشید، بازدهی بالاتری خواهید داشت. طراحی و معماری محل کار و محیط اداری در روحیه‌ی کارکنان اثر زیادی دارد. علاوه بر روحیه کارکنان، طراحی محل کار ریزه‌کاری‌های دیگری هم دارد. ارتباط بین کارمندان و ویژگی هر محیط باعث می‌شود که یکی از دغدغه کارفرماها، محیط شرکت‌شان باشد.

هر چیزی که برای داشتن یک محل کار خوب نیاز دارید و طراحان به آن توجه می‌کنند
هزینه طراحی محیط کار، از طریق افزایش بهره‌وری به سرعت جبران می‌شود.

مطالعات نشان می‌دهد که ارتباط بیشتر بین کارمندان می‌تواند تا ۲۰ درصد در افزایش بازدهی افراد اثرگذار باشد

محل کار، جایی که نزدیک به یک سوم روز را در آن می‌گذاریم باید چطور طراحی شود؟

شروین حکیمی از کارین، از طراحی داخلی محل کار می‌گوید: ما می‌خواهیم بیشترین بازدهی را در محل کار داشته باشیم تا زمان و سرمایه‌های‌مان به بهترین نحو ممکن استفاده کنیم. از طرفی تحقیقات نشان‌ داده است که هر چه افراد در محل کار خوشحال‌تر باشند، بازدهی بالاتری دارند.

به همین خاطر «جایی» که کار می‌کنید برای شما اهمیت دارد. طراحی محل کار مهم است و محل کار در بازدهی، رفتار و کارایی افراد اثر می‌گذارد. احتمالا کار کردن در یک اتاق بسیار کوچک با صندلی سخت آنقدر دلچسب نباشد مثل کار کردن در یک فضای باز، پنجره‌ای بزرگ و نور زیاد.

در واقع سوال این است: «چگونه محل کار دوستانه و بهتری داشته باشیم؟»

نکات ریز و درشت زیادی است که باید هنگام طراحی محل کار به آن توجه کنید. در اینجا چند نمونه از آن مطرح می‌شود. 

محیطی برای استراحت و آرامش داشته باشید

یک اتاق یا محیطی ترتیب بدهید که افراد بتوانند در آن استراحت کنند یا با همکاران‌شان کمی به گفت‌وگو بنشینند. هنگامی که از کار کردن خسته می‌شوند، جایی داشته باشند که با کمی استراحت بتوانند به کار بازگردند.

ارتباط بین کارمندان را جدی بگیرید 

مطالعات نشان می‌دهد که ارتباط بیشتر بین کارمندان می‌تواند تا ۲۰ درصد در افزایش بازدهی افراد اثرگذار باشد. از پارتیشن‌بندی جلوگیری کنید و فضای کاری هر فردی را بازتر کنید. از کارمندان بخواهید که در این مورد نظر بدهند و از نظرات آن‌ها استفاده کنید. شاید بتوانید از این روش ایده‌های مناسبی برای پیاده‌سازی آن در طراحی محل کار استفاده کنید.

نور طبیعی را جدی بگیرید 

نور طبیعی اهمیت بالایی در بازدهی افراد دارد. تحقیقات مختلفی در این زمینه انجام شده است. یکی از این تحقیقات می‌گوید دسترسی بیشتر به نور خورشید به کارمندان یک شرکت باعث افزایش ۵-۶ سطح هوشیاری و تمرکز افراد می‌شود.

اهمیت گیاهان در فضای اداری

حضور گیاهان آپارتمانی می‌تواند در روحیه کارکنان اثر غیرمستقیم و البته زیادی داشته باشد. علاوه بر این حضور گیاهان در محل کار باعث حذف عناصر مضر در محیط محل می‌شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

کارین

سرویسی که می‌خواهید را به ما بگویید و ما برای شما متخصصش را پیدا می‌کنیم. از مربی اسب‌سواری تا طراحی وب از مشاوره‌های حقوقی تا برگزاری مراسم از آموزش زبان‌ و موسیقی تا طراحی داخلی. همه‌ی این سرویس‌ها را پوشش می‌دهیم. فقط کافی است که به سایت کارین مراجعه کنید تا متخصص سرویس موردنظرتان را پیدا کنید: https://kaarin.com

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.